Spotkanie z leśniczymi – niezwykła lekcja przyrody i poznawanie zawodu
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z leśniczymi, którzy opowiedzieli uczniom o swojej pracy, lesie oraz jego mieszkańcach.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas drugich realizujący innowację pedagogiczną „Mój wymarzony zawód” oraz najstarsze przedszkolaki. Spotkanie było ciekawą i wartościową lekcją przyrody oraz ekologii, podczas której dzieci mogły lepiej poznać zawód leśniczego i dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywa troska o las i ochronę przyrody. Podczas spotkania uczniowie poznali codzienną pracę leśniczego oraz dowiedzieli się, jak wygląda dbanie o las, zwierzęta i bezpieczeństwo na terenach leśnych. Goście opowiedzieli także o zasadach właściwego zachowania w lesie oraz o tym, jak ważna jest ochrona przyrody i troska o środowisko.
Część spotkania poświęcona była także myśliwym i gospodarce łowieckiej. Goście wyjaśnili, że myśliwi nie tylko dbają o tradycje łowieckie, ale również pomagają kontrolować liczebność zwierząt oraz dokarmiają je zimą. Uczniowie poznali ciekawostki związane z sygnałami myśliwskimi, zwyczajami łowieckimi oraz rolą myśliwych w ochronie równowagi w przyrodzie.
Ogromną atrakcją były ptaki przyniesione przez gości. Dzieci mogły z bliska zobaczyć różne gatunki oraz dowiedzieć się wielu interesujących informacji o ich życiu i zwyczajach. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników, którzy chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z przyrodą.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!