Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 12 czerwca 2024
Imieniny: Janina, Jan, Onufry
pochmurno
14°C

Podsumowanie współpracy Zespołu Antysmogowego z Gminnym Ekodoradcą

Ocena 0/5

Z radością informujemy, że w kwietniu zakończyła się owocna współpraca klasy VIb z Gminnym Ekodoradcą, Panią Moniką Guzy-Woźnicką. Projekt trwał kilka miesięcy i przyniósł uczniom wiele cennych doświadczeń oraz wiedzy na temat ochrony środowiska.

Podczas warsztatów i zajęć edukacyjnych uczniowie zgłębili tematykę smogu, ochrony powietrza oraz efektywności energetycznej budynków. Dzięki wsparciu Pani Moniki Guzy-Woźnickiej mieli okazję poznać, jak istotne jest dbanie o jakość powietrza oraz jak duży wpływ na środowisko ma codzienna działalność człowieka.

Głównym zadaniem projektu było badanie jakości powietrza w różnych częściach naszej miejscowości, za pomocą specjalistycznych mierników jakości powietrza. Uczniowie mieli możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń, które umożliwiały dokładne pomiary stężenia różnych zanieczyszczeń w powietrzu, takich jak pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10.

Badania były prowadzone w wielu lokalizacjach, aby uzyskać pełny obraz jakości powietrza w naszej miejscowości. Dzięki temu uczniowie mogli porównać, jak różnią się poziomy zanieczyszczeń w różnych miejscach i jak mogą one wpływać na zdrowie mieszkańców. Wyniki pomiarów zaskoczyły wielu z nich, co jeszcze bardziej uwrażliwiło młodzież na problemy ekologiczne i konieczność podejmowania działań na rzecz poprawy środowiska.

W trakcie projektu uczniowie nie tylko mierzyli jakość powietrza, ale także analizowali wyniki swoich pomiarów, porównując je z normami i wytycznymi dotyczącymi czystości powietrza. Dzięki temu zyskali świadomość, jak często normy te są przekraczane i jakie to ma konsekwencje dla środowiska oraz zdrowia ludzi.

Jednym z elementów projektu było badanie szczelności szkoły, które uczniowie przeprowadzali przy użyciu specjalistycznego sprzętu – kamery termowizyjnej. Dzięki temu mogli zobaczyć, jak ciepło ucieka z budynku. 

Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne niespodzianki, które wręczyła im Pani Monika Guzy-Woźnicka. Było to podsumowanie ich pracy i zaangażowania w działania proekologiczne. Dodatkowo, uczennice klasy VIb przygotowały końcową prezentację (do zobaczenia w linku). 

Dziękujemy Pani Monice Guzy-Woźnickiej za poświęcony czas, wsparcie oraz przekazanie tak cennej wiedzy. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia i informacje będą inspiracją dla naszych uczniów do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.

Hanna Wais

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.