Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
pochmurno
-0°C

Dwudniowa wycieczka klas trzecich do Zakopanego i w Pieniny

Ocena 0/5

W dniach 15 – 16 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami panią Beatą Oślizło, panią Magdaleną Szulik i panią Elżbietą Witą oraz panem Markiem Mrokwą– przewodnikiem górskim wyjechały na dwudniową wycieczkę w Pieniny i Tatry. Podczas podróży, jak i podczas całej wycieczki pan Marek przekazywał nam ciekawostki i informacje na temat zwiedzanych miejsc oraz Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Pierwszym przystankiem był Czorsztyn, gdzie zobaczyliśmy ruiny zamku, a następnie odbyliśmy blisko godzinny, widokowy rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Czorsztyńskim. Widok był bardzo piękny. Podczas rejsu usłyszeliśmy kilka ciekawych informacji o Zamku Czorsztyńskim i Niedzickim. Płynąc, poznaliśmy ciekawą historię tych ruin oraz zapory wodnej w Czorsztynie. Podziwialiśmy nie tylko same góry, które wyglądają monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, zamek w Nidzicy, Pieniński Park Narodowy. Ten punkt wycieczki zakończył spacer po koronie zapory i podziwianie bardzo atrakcyjnych widoków. Był również czas na zakup lodów i pamiątek. Następnie pojechaliśmy do Szczawnicy, jednego z najstarszych polskich uzdrowisk. Była to piękna okazja, by delektować się wspaniałą przyrodą Pienin. Byliśmy również w miejscu, gdzie kończy się spływ Dunajcem. Przypatrywaliśmy się pracy flisaków oraz tratwom, które przewożą turystów. Potem pojechaliśmy do Zakopanego, gdzie w miejscu zakwaterowania zjedliśmy smaczną obiadokolację. Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia, odwiedziła nas góralka ze swoim synem Klimkiem. Podczas Wieczoru Gawędziarskiego dzieci miały możliwość posłuchania o kulturze, sztuce i strojach z Podhala. Uczyły się również tańca góralskiego. Było bardzo gwarno i wesoło. 

Następny dzień przywitał nas piękną pogodą. Po sycącym śniadaniu przyszła pora na kolejne atrakcje. Wraz z przewodnikiem – panem Markiem wyruszyliśmy spacerkiem na Rusinową Polanę. Szlak wiódł przez Wiktorówkę. Podczas wędrówki szlakiem, w malowniczym leśnym zagajniku wyłoniło się Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr, obok którego było źródełko. Dzieci nabrały wody do butelek, odpoczęły , pomodliły się oraz posłuchały legendy o Marysi, która rozmawiała z Matką Bożą. Na szczyt droga była stroma, i może dla niektórych męcząca, ale było warto. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dla takich widoków warto troszeczkę się zmęczyć. Z góry rozciągały się przecudne widoki na pasmo Tatr, a stamtąd na jeden z tatrzańskich szczytów – Gęsią Szyję. Po prostu nie da się tego opisać. Na Rusinowej Polanie zobaczyliśmy jak wygląda tradycyjny wypas owiec. Widzieliśmy również szałasy, juhasów i psy pasterskie. Następnie pojechaliśmy do Zakopanego. Tam odwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie, gdzie dużo dowiedzieliśmy się o przyrodzie Tatr oraz potrzebie jej ochrony. W Zakopanem na Krupówkach mieliśmy chwilę wolnego czasu na spacer po tej ulicy i posiłek w Mc Donalds oraz czas na zakup pamiątek i oscypków. 

W czasie całego pobytu towarzyszyła nam przepiękna pogoda, dzięki której można było w pełni korzystać z krajobrazowych walorów Pienin i Tatr. Piękne widoki, doskonałe humory i mnóstwo atrakcji, aż żal było nam wracać do domu. Ta nasza ostatnia wspólna wycieczka na długo zapadnie w naszych pamięciach. Dziękujemy panu Markowi za organizację wycieczki.

Magdalena Szulik

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.