Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 26 maja 2024
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
pochmurno
12°C

22 kwietnia - Dzień Ziemi w naszej szkole

Ocena 0/5

Film z obchodów Dnia Ziemi 

Już na tydzień przed wydarzeniem uczniowie klasy IV b zrobili plakaty informujące o tym szczególnym dniu i zachęcające do ubrania się na zielono. Finalnie dzień 22 kwietnia był ZIELONYM dniem pełnym informacji o ekologii i ochronie środowiska. Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne, obchodzone na świecie od ponad 50 lat. Wiele klas tego dnia uczyło się o eko-rozwiazaniach, które warto praktykować każdego dnia. Na kółkach geograficznych oraz na przyrodzie uczniowie brali udział w konkursach ekologicznych sprawdzających wiedzę z ekologii, zwracających uwagę na zagrożone gatunki, umiejętność rozpoznawania zwierząt, liści czy eko-znaków. Konkursy miały również etapy zręcznościowe polegające na sortowaniu śmieci na czas czy też skoki w worku na śmieci wokół przeszkód. Tegoroczna edycja Dnia Ziemi odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”, toteż uczniowie dostawali srebrne i złote dukaty za najlepsze wyniki. Uczniowie klasy VI a grali w gry sprawdzające wiedzę z zakresu „segregowanie i recykling”, „pod ochroną”, „zanieczyszczenie planety” i „dobre nawyki”. Uczniowie klasy V a uczyli się o recyklingu. Celem akcji jest promowanie zachowań proekologicznych, wrażliwości na piękno przyrody, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wyrabianie poczucia odpowiedzialności za jakość środowiska poprzez inspirowanie twórczego działania i pobudzania kreatywności.

O zdrowie naszej planety warto dbać na co dzień, poprzez szereg z pozoru niewielkich zmian w naszym zachowaniu. Oto kilka sposobów na ochronę środowiska każdego dnia:

  • nie marnuj wody

  • segreguj śmieci

  • nie marnuj jedzenia

  • nie marnuj prądu

  • posadź drzewo

  • kupuj produkty ekologiczne i lokalne

  • naprawiaj zamiast wyrzucić

  • chodź pieszo do szkoły

  • ogranicz zużycie plastiku

  • dziel się wiedzą z innymi

Wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli film, w którym wystąpili uczniowie klas I, II, III, IV,V i VII. Koordynatorami całego wydarzenia były panie z biologii, geografii i przyrody oraz wychowawcy klas I-III.

 Hanna Wais

Katarzyna Wodecka

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.