Wycieczka klas drugich
16 maja uczniowie z klas drugich pojechali na całodniową wycieczkę odwiedzając kilka atrakcyjnych miejsc Beskidu Śląskiego.
Pierwszym punktem wycieczki był przejazd do Koniakowa. Pogoda w tym dniu dopisała, więc spacerkiem udaliśmy się na Ochodzitą, gdzie podziwialiśmy jedną z bardziej uroczych beskidzkich panoram. Następnie zwiedziliśmy Galerię Sztuki Regionalnej. Dzieci obejrzały prace malarskie, rzeźby, a także koronki wykonane przez regionalnych artystów. Zwiedziliśmy także Centrum Pasterskie. Uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą pasterstwu, naczynia i dzwonki pasterskie oraz tablice z informacjami na temat wypasu owiec na halach. Na parterze domu uczniowie zobaczyli żywe kózki i owieczki. Po zakupie regionalnych pamiątek pojechaliśmy w kierunku Wisły. Tam odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie uczniowie mogli z bliska zobaczyć preparaty zwierząt i modele roślin występujące na beskidzkich szlakach turystycznych czy przy tutejszych gospodarstwach domowych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których zdobyły wiele informacji o pszczołach – ich życiu, roli w przyrodzie i życiu człowieka. W części warsztatowej wykonały świece z węzy pszczelej. Była także degustacja miodu, pyłku oraz pierzgi pszczelej. W Wiśle zobaczyliśmy także skocznię im. Adama Małysza oraz zwiedziliśmy centrum Wisły. Był również czas na lody i zakup pamiątek.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały wychowawczynie klas drugich: p. Bożena Szmid-Jarzombek i p. Agnieszka Kuczka oraz dodatkowo p. Jagna Adamek.
A. Kuczka
B. Szmid-Jarzombek


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!