Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 12 czerwca 2024
Imieniny: Janina, Jan, Onufry
pochmurno
14°C

Wycieczka klas drugich szlakiem atrakcyjnych miejsc Beskidu Śląskiego

Ocena 0/5

W poniedziałek 23 maja uczniowie z klas drugich pojechali na całodniową wycieczkę odwiedzając kilka atrakcyjnych miejsc Beskidu Śląskiego. Na początku zatrzymaliśmy się w Skoczowie, gdzie zobaczyliśmy piękny rynek. Następnie uczniowie odwiedzili skoczowskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie mogli obejrzeć aż dziewięć ekspozycji poświęconych zagadnieniom przyrodniczym i ekologicznym. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji dotyczących wody, powietrza, fauny i flory czy zdrowego odżywiania. Interaktywne stanowiska oraz elementy grywalizacji sprawiły, że wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przebieg zajęć. Uczniowie poszerzyli wiedzę o środowisku, a także uświadomili sobie z jakimi problemami mierzy się nasza przyroda i jak duży jest w tym udział człowieka. Wierzymy, że udział w takiej formie zajęć przyczyni się teraz oraz w przyszłości do poprawy stanu otaczającego nas środowiska. Następny punkt wycieczki to przejazd do Koniakowa – najwyżej położonej wsi w Beskidzie Śląskim. Pogoda w tym dniu dopisała, więc spacerkiem udaliśmy się na Ochodzitą, gdzie podziwialiśmy jedną z bardziej uroczych beskidzkich panoram m.in. zabudowania Koniakowa, pasma Beskidu Śląskiego i Żywieckiego a nawet Tatry. Następnie wróciliśmy do Koniakowa, gdzie zwiedziliśmy Galerię Sztuki Regionalnej „Chata na Szańcach”. Na piętrze budynku stylizowanego na góralską chatę dzieci obejrzały prace malarskie, rzeźby, a także koronki wykonane przez regionalnych artystów. Dużą atrakcją były trombity, tradycyjne pasterskie instrumenty w kształcie wydłużonego rogu. Wytwarza je właściciel galerii, który również prezentuje ich dźwięk (mogliśmy usłyszeć m.in. pięknie zagrany hejnał mariacki). Następnie przy okazałym domu, w którym ulokowano „góralski” sklepik z różnego rodzaju pamiątkami, zwiedziliśmy drugi budynek, stanowiący obecnie główną siedzibę Centrum Pasterskiego. Uczniowie obejrzeli w nim wystawę poświęconą pasterstwu, naczynia i dzwonki pasterskie oraz tablice z informacjami na temat wypasu owiec na halach. Na parterze domu uczniowie zobaczyli żywe kózki i owieczki. Po zakupie regionalnych pamiątek pojechaliśmy w kierunku Wisły. Tam zobaczyliśmy m.in. skocznię im. Adama Małysza oraz zwiedziliśmy centrum Wisły. Był również czas na lody i zakup pamiątek. Podczas wycieczki towarzyszył nam przewodnik. Pan Marek Mrokwa opowiadał nam wiele interesujących rzeczy o mijanych miejscowościach, dzielił się wiedzą przyrodniczą i geograficzną oraz doświadczeniem, a także dbał o nasze bezpieczeństwo. Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały wychowawczynie klas drugich: p. Magdalena Szulik i p. Beata Oślizło oraz dodatkowo p. Elżbieta Wita. Podczas wycieczki uczniowie dużo nauczyli się, a jednocześnie zrelaksowali i wspaniale bawili. Wycieczka to już wspomnienie, a na pamiątkę pozostały nam zdjęcia, zapraszamy do ich obejrzenia.

 

Beata Oślizło

Magdalena Szulik

  

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.