Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 12 czerwca 2024
Imieniny: Janina, Jan, Onufry
pochmurno
13°C

Podcasty: „50 Twarzy Godki Śląskiej”

Ocena 0/5

Z dumą pragniemy podzielić się z Państwem rezultatami niezwykłego projektu, który zrodził się z inicjatywy Pani Justyny Sitko, reprezentującej Gminną Bibliotekę w Połomi, we współpracy z naszym nauczycielem geografii, Panią Hanią Wais. Z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia naszej gminy powstał projekt "50 Twarzy Godki Śląskiej". 

 W ramach projektu, uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w tworzeniu podcastów, których celem było przybliżenie 50 słów z bogatej godki śląskiej. Dzieci nie tylko opowiadały o znaczeniu tych słów, ale również wzbogacały audycje swoimi własnymi rysunkami, tworząc wspaniałe ilustracje do każdego z odcinków.

Dodatkowym atutem projektu była współpraca z naszymi seniorami z Gminnych Klubów Seniora, którzy aktywnie zaangażowali się w proces nagrywania, dzieląc się swoimi wspomnieniami i osobistymi doświadczeniami związanymi z regionalnym słownictwem. To spotkanie pokoleń wprowadziło niepowtarzalny klimat do każdego z odcinków, łącząc przeszłość i teraźniejszość naszej gminy.

Nie możemy pominąć zaangażowania uczniów z klas starszych (Ewa Fornal, Mateusz Błatoń, Zuzanna Berger, Mateusz Adamek, Zuzanna Sitko, Paulina Cofalik), którzy również z pasją stworzyli swoje narracje w języku śląskim. To piękne połączenie młodzieńczego entuzjazmu z doświadczeniem seniorów przekłada się na bogactwo projektu, które trafia do serc słuchaczy.

Efekty naszej wspólnej pracy prezentujemy w formie podcastów, które są dostępne na Facebooku Biblioteki Gminnej oraz stronie internetowej szkoły. 

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników projektu, nasza gmina zyskała nie tylko unikalne nagrania związane z lokalnym dziedzictwem, ale także wzmacnia więzi społeczne, integrując różne pokolenia i prezentując naszą kulturową tożsamość w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Wierzymy, że "50 Twarzy Godki Śląskiej" to nie tylko projekt edukacyjny, ale także piękne świadectwo wspólnej pracy i dumy z naszej regionalnej historii.

Podkast nr 1

Podkast nr 2

Podkast nr 3

Podkast nr 4

Hania Wais – szkolny koordynator projektu.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.