Nasza szkoła walczy ze Smogiem
Mamy niezwykłą radość ogłosić, że nasza szkoła zacieśniła współpracę z gminnym ekodoradcą, panią Moniką Guzy-Woźnicką, i powołała do życia Zespół Antysmogowy! To znaczący krok w naszej misji poprawy jakości środowiska i edukacji ekologicznej naszych uczniów.
Od października do kwietnia uczniowie klasy VIb będą uczestniczyć w zestawie zajęć mających na celu zrozumienie problemu smogu oraz podjęcie działań zmierzających do jego redukcji. Nasz Zespół Antysmogowy skupia się na następujących obszarach:
1. Edukacja: Nasze zajęcia nie tylko wyjaśniają, czym jest smog i jakie ma skutki dla zdrowia i środowiska, ale także uczą, jak każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza.
2. Monitorowanie jakości powietrza: Dzięki wsparciu pani Moniki Guzy-Woźnickiej, będziemy uczestniczyć w programie monitorowania jakości powietrza w naszej okolicy. Uczniowie będą śledzić dane i analizować zmiany w poziomie zanieczyszczeń.
3. Działania społeczne: Nasz Zespół Antysmogowy planuje zorganizować kampanie informacyjne i świadomościowe wśród mieszkańców naszej gminy, aby zwrócić uwagę na problem smogu i zachęcić do działań na rzecz poprawy jakości powietrza.
4. Kreatywność: Uczniowie będą mieli okazję wykorzystać swoją kreatywność, aby przedstawić swoje wnioski i pomysły w ciekawy sposób oraz stworzyć LOGO dla Zespołu.
Zespół Antysmogowy to nie tylko inicjatywa edukacyjna, ale przede wszystkim praktyczne działania na rzecz środowiska. Chcemy, aby nasi uczniowie stali się liderami w walce ze smogiem i żeby ich działania miały wpływ na przyszłość naszej planety.
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła staje na wysokości zadania w walce ze smogiem. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszego Zespołu Antysmogowego i dołączenia do nas w trosce o czystsze powietrze i zdrowszą przyszłość.
Razem możemy zdziałać wiele!
Hanna Wais


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!