Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
pochmurno
6°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Bajka dobra jest na wszystko!

Ocena 0/5

W klasie IVb zakończyła się innowacja pedagogiczna „Bajki – nasze dobre pomagajki”. 

Jak poradzić sobie z własnymi emocjami, na przykład ze złością albo strachem? Jak pokonać negatywne emocje? Jak przestać bać się dentysty, ciemności czy pająków? Może w tym pomóc bajka - pomagajka, pocieszajka. 

Kilka takich utworów, w ramach lekcji języka polskiego, poznali uczniowie klasy IVb, którzy nie tylko słuchali bajek - pomagajek, ale próbowali również pisać własne opowieści i świetnie im to wychodziło.

Oto fragmenty kilku prac:

1 „Dawno, dawno temu żyła sobie pewna dziewczynka o imieniu Kaja. Każdy mówił na nią „bojączek”, bo bała się pająków. Było jej z tego powodu bardzo przykro”.(Madzia)

2. „Wyszła z pokoju o 23.30, było bardzo ciemno. Chciała napić się wody, ale jak wyszła z kuchni, to tak się przestraszyła, że szybko wzięła szklankę. Jak nalewała soku, to szklanka się odezwała: „Nie lej za dużo”. (Michaela)

3. „Gdy nadeszła pierwsza noc, Ania nie potrafiła zasnąć, leżała z otwartymi oczami i wpatrywała się w materiałowe ściany namiotu. Nagle zauważyła spuszczającego się po cienkiej nitce pająka, a za nim trzy małe. Przerażona, zaczęła szybciej oddychać. Zwierzę wyczuło strach dziewczyny i powiedziało: „Nie bój się, nic ci nie zrobię, chcę tu tylko przenocować”. (Nadia) 

4. „Mama chłopca nie zauważyła skały, potknęła się i noga utknęła jej między dwoma dużymi kamieniami. Kuba musiał szybko wezwać pomoc, lecz gdy biegł, napotkał pająka. Zaczął krzyczeć na całą jaskinię, dlatego że chłopiec bał się tych małych stworków”. (Zosia, Julka)

5. „Po jakimś czasie się zaprzyjaźniły i bardzo polubiły i tak oto pajęczyca zdobyła najlepszą koleżankę”. (Oliwka)

6. „Po paru latach Jaś był szczęśliwy. W ogóle nie bał się rekinów i tłumaczył swoim dzieciom, że rekiny są bardzo przyjazne, jeżeli obchodzimy się z nimi ostrożnie” (Bartek)

7. „Pewnego dnia sowa Ania chciała przeczytać swoją ulubioną książkę i ze zdumieniem zauważyła, że rozmazują się jej litery (…). Gdy powiedziała o tym mamie, ta ze spokojem oznajmiła, że Ania musi iść do okulisty. Mała sowa pomyślała, że nigdy nie była u okulisty. Przestraszyła się”. (Karolina)

8. „Kamil był bardzo grzecznym chłopcem, ale była jedyna rzecz, której się bał – a bał się ciemności (…). Mama chłopca powiedziała mu, że ciemność to taka dziewczynka, która chce się zaprzyjaźnić”. (Zosia)

9. „Zuzia bardzo boi się lekarzy, bo dają zastrzyki, a dziewczynka nie bardzo lubi igły”(Ada)

10. Pewnego dnia chłopiec o imieniu Adaś nie mógł płakać ani wyrażać swoich uczuć. Nie wiedział, kim jest i bał się swoich emocji. (…) Gdy się uderzył, skaleczył lub potknął, zaciskał zęby, żeby tylko łza nie pociekła po policzku, a kiedy ból był silny i jakaś łza się wymknęła, szybko wycierał ją rękawem”. (Nikola)

11. Ania bardzo bała się rekinów, ale postanowiła przełamać ten lęk. Poszła z tatą do rekinarium” (Wojtek)

                                                                                                                                                                              Autor: Iza Salamon

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.