Logo ZSP w Połomii - przenosi do strony głównej

PROJEKT "TRZYMAJ FORMĘ"

Ocena 0/5

Klasa 7 naszej szkoły bierzę udział w programie "Trzymaj formę". 
Przygotowała metodą projektu wystawę w szkole na temat "Jakie są polskie nawyki żywieniowe na tle innych krajów ?. Celem projektu było poznanie i przeanalizowanie polskich nawyków żywieniowych oraz ich ocena w odniesieniu do Talerza Zdrowego Żywienia i zaleceń żywieniowych. 
Poznanie polskiej tradycji kulinarnej, poznanie nawyków żywieniowych mieszkańców innych krajów: Włochy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Szwecja, Japonia. Praca odbywała się w grupach projektowych 2-3 osobowych. Uczniowie utworzyli również makietę "Talerza Zdrowego Żywienia". Uczniowie dokonali analizy tradycyjnych potraw kuchni polskiej pod kątem ich miejsca na Talerzu Zdrowego Żywienia. Zebrano również informację o sposobach żywienia przeciętnej polskiej rodziny – przygotowano pięć jadłospisów tygodniowych. 
Projekt miał na celu również zbadanie nawyków żywieniowych Polaków – co lubią jeść i z jaką częstotliwością, czego brakuje w polskiej diecie, jakie czynniki mają znaczenie przy dokonywaniu przez Polaków wyborów żywieniowych i jakie są ich konsekwencje. Badania opierało się na analizie tego, co się jada w domach uczniów i pracowników szkoły – wywiad przeprowadziła klasa 8. 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności