Logo ZSP w Połomii - przenosi do strony głównej

Lekcja otwarta z użyciem LEGO Education SPIKE Prime

Ocena 0/5

W dniu 19 lutego miała miejsce lekcja otwarta, wpisująca się w ramy projektu #LaboratoriaPrzyszłości, który stanowi istotną część naszej szkoły. Zdecydowałam się wykorzystać na lekcji zaawansowaną wersję LEGO Education SPIKE - Prime.

 Uczniowie z klasy VIb gotowi na kolejną eksplorację technologii i programowania stanęli przed wyjątkowym zadaniem. Ich misją było stworzenie robotów, które poradzą sobie z zadaniem śledzenia czarnych linii na ławce. Ale to jeszcze nie wszystko! Celem lekcji było zmodyfikowanie kodu, tak aby roboty potrafiły reagować na kolor czerwony na swojej trasie, zatrzymując się i wydając dźwięk.

Każda para uczniów otrzymała identyczną długość czarnej i czerwonej taśmy, aby móc odpowiednio ustawić trasę swojego robota na ławce. Po dostosowaniu kodu i przetestowaniu swoich konstrukcji, przyszedł czas na rywalizację. Moim celem było sprawdzenie, który z robotów najlepiej poradzi sobie z postawionym przed uczniami wyzwaniem.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczniom za aktywny udział w tej lekcji oraz nauczycielom za stworzenie tak wyjątkowej okazji do nauki i rozwijania umiejętności technologicznych. 

Hania Wais

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności