Logo ZSP w Połomii - przenosi do strony głównej

Mistrzynie ortografii

Ocena 0/5

Emilia Wawrzyczek z klasy VI i Dominika Musioł z klasy VIII b zdobyły tytuły Mistrzów Ortografii naszej szkoły. Gratulujemy!

W sumie 26 uczniów wystartowało w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w dwóch kategoriach klas IV -VI oraz VII - VIII.

Młodsza grupa napisała konkursowe dyktando 18 maja, a tekst opowiadał o ogrodzie Hipolita w czterech porach roku i najeżony był wieloma trudnościami ortograficznymi. Najlepiej poradziła sobie z nim Emilia Wawrzyczek z klasy VI, która zdobyła tytuł tegoroczny tytuł Mistrza Ortografii klas IV-VI.

Z kolei 3 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas VII - VIII Brało w nim udział siedmioro uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem o zuchwałej Mai, która stała się bohaterką skandalu.

W tej kategorii tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Dominika Musioł z klasy VIII b, która konkursowe dyktando napisała bezbłędnie.

- Wszyscy uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, z wielką pasją zmagając się z zawiłościami polskiej pisowni. Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwyciężczyniom – mówią Joanna Juraszczyk i Izabela Salamon, nauczycielki języka polskiego i organizatorki Szkolnego Konkursu Ortograficznego.

Galeria zdjęć

Dominika Musioł i Emilia Wawrzyczek, z dyplomami Mistrzów Ortografii Dominika Musioł i Emilia Wawrzyczek, z dyplomami Mistrzów Ortografii Uczestnicy Szkolnego Konkursu Ortograficznego klas IV – VI.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności