• basn3.jpg
  • pict0075.jpg
  • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Klasa ósma na pożegnanie szkoły, w której spędzili większość swojego dotychczasowego życia, pragnie zaprezentować NIEZWYKŁY FILMIK!
Filmik jest owocem ciężkiej pracy i pokazuje, że dzięki współpracy można dojść do naprawdę wielkich rzeczy.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia cudownej podróży… wehikułem czasu!
Gwarantujemy NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA !

Tekst: Monika Żabicka

Zapraszamy do obejrzenia - zobacz film

Strzelista wieża kościoła, stara szkoła z perspektywy wzgórza , wypełnione słońcem pola, przydrożny krzyż i kapliczka, stawy, lasy oraz inne, urokliwe miejsca – wszystko to znalazło się na zdjęciach i rysunkach, które nadesłaliście na konkurs „Nasza piękna Połomia”.

W górnym rzędzie od lewej: Natalia Ulman, Julia Piechoczek, Emilia Dudziak.

Dolny rząd: Aleksander Gajda, Mikołaj Kolocek, Paweł Pukowiec, Marek Smolarczyk

oraz Zofia Salamon i Karol Fojcik

Każda nadesłana praca jest bardzo piękna i za wszystkie bardzo Wam dziękujemy. A teraz pora już na ogłoszenie wyników:

I miejsce – Emilia Dudziak, klasa VI b

II miejsce – Paweł Mrozek, klasa V (Szkoła Podstawowa w Mszanie)

III miejsce – (ex aequo) Aleksander Gajda, klasa IIIb,

Marek Smolarczyk, klasa VI b

Uczniowie klasy 6a dołączyli do programu Polskiej Akcji Humanitarnej - Godziny wychowawcze ze światem. Realizowano cykl lekcji wychowawczych o tym, co się dzieje na świecie. Poruszano problematykę solidarności, sprawiedliwości czy godności ludzkiej. Uczniowie dyskutowali o odpowiedzialnej konsumpcji, kryzysie klimatycznym. Bardzo dojrzale proponowali, jak reagować na kryzysy humanitarne. Szóstoklasiści doskonale wiedzą, w jaki sposób mogą pomóc planecie. Zajęcia miały także charakter odkrywczy - uczestnicy zaobserwowali różne perspektywy patrzenia na świat. Przeprowadziliśmy wiele inspirujących rozmów. Wzmocniliśmy postawę otwartości i odpowiedzialności za naszą planetę. Aktywność uczniów została nagrodzona certyfikatem oraz naklejkami z kontynentami, by zawsze podejmowali mądre decyzje dotyczące życia w globalnym świecie.

Certyfikat pdf/474.pdf

Joanna Juraszczyk

W środę, 9 czerwca odbył się wyjazd uczniów z klasy I A do Świerklan, do ogrodu pani Beaty.

W bieżącym roku szkolnym Klasy 1-3 brały udział w programie „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.  Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, zdobyli wiedzę na temat tego w jaki sposób mądrze robić zakupy. Dowiedzieli się jak jedzenie wpływa na nasz organizm i jakie są zasady higieny i pracy w kuchni. Poznali korzyści płynące z aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.