• basn3.jpg
  • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Z życia szkoły

Świetlica szkolna serdecznie zaprasza wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami do udziału

w konkursie „Nasza piękna Połomia”.  –

Przyślijcie nam jedno zdjęcie lub jeden rysunek, na którym pokażecie najpiękniejszy, waszym zdaniem, zakątek naszej miejscowości. Na wasze prace czekamy do 4 czerwca – mówią wychowawczynie ze świetlicy szkolnej.

• - Konkurs rozpoczyna się 4 maja, a kończy 4 czerwca br.
  • - W konkursie mogą startować uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.
  • - Zdjęcia lub rysunki należy przysłać w wersji cyfrowej na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć w wersji papierowej do świetlicy szkolnej.
  • - Nadesłane w wymaganym terminie prace ocenią jurorzy.
  • - Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 15 czerwca br.
  • - Dla zwycięzców przewidziane są drobne nagrody.
  • - Konkursowe zdjęcia i rysunki zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.
  • - Patronat nad konkursem objęli Rada Sołecka w Połomi oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Zapraszamy do udziału!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Polska folklorem malowana - poznajemy grupy etnograficzne Polski" – którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie (woj. pomorskie).

Celem projektu jest przybliżenie walorów przyrodniczych i kulturowych poszczególnych regionów Polski. Pierwszym etapem jest sporządzenie materiału promocyjnego naszego regionu oraz udostępnienie go innym placówkom. Drugim etapem tego projektu jest zapoznanie uczniów z materiałami biorącymi udział w projekcie. Nasi uczniowie na lekcjach geografii zaznajomią się z pracami nadesłanymi z całego kraju, dzięki czemu dowiedzą się jak barwne jest polskie społeczeństwo. W ten ciekawy sposób poznają takie grupy etnograficzne jak Kaszubi, Łowiczanie, Kurpiowie czy Podhalanie.

Link do naszej prezentacji, która bierze udział w projekcie:

Serdecznie dziękuję uczniom, którzy pomogli mi ją stworzyć.

Hanna Wais

22 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Konkurs Matematyczny „Kangur”. Konkurs przebiegał zgodnie z zachowaniem rygoru sanitarnego obowiązującego w czasie pandemii koronawirusa. Z zadaniami matematycznymi zmagali się uczniowie z klas szóstej i siódmej. Każdy uczestnik konkursu otrzymał łamigłówkę. Wyniki konkursu poznamy dopiero w maju, więc trzymamy kciuki za naszych kolegów.

Szukamy wiosny!

Czy Wy już znaleźliście pierwsze oznaki wiosny? A że nadchodzi maj, tych zwiastunów mamy już bardzo dużo.

Zapraszam zatem wszystkich uczniów do zabawy fotograficznej. Waszym zadaniem będzie zrobienie zdjęcia, na którym uchwycicie wiosenne przebudzenie naszej wielobarwnej przyrody. Potrzebny jest tylko aparat, wyobraźnia i piękny, wiosenny obiekt do fotografowania.

• Konkurs jest otwarty dla Wszystkich uczniów, rozstrzygnięty będzie w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VIII.

• Czas trwania konkursu: 26.04 – 3.05.2021r.

• Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedno zdjęcie.

• Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem rejestrującym: aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym.

• Zdjęcia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając imię, nazwisko i klasę.

• Najlepsze prace będą eksponowane na stronie szkoły oraz świetlicowym blogu.

• Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii przewidziane są oceny celujące z przyrody lub biologii, za dwa wyróżnienia oceny bardzo dobre a dla wszystkich uczestników uwagi pozytywne.

Zapraszam do zabawy i życzę udanych poszukiwań.

Barbara Konsek – wych. świetlicy

Wiosną ruszyła kolejna edycja Szkolnego Mam Talent. Do końca marca chętni uczniowie przesyłali filmiki ze swoimi talentami. W kwietniu odbyło się głosowanie. Prezentacja występów była dla wszystkich oglądających niesamowitą przyjemnością. Publiczność miała do podjęcia bardzo trudną decyzję, ponieważ wszystkie umiejętności i pasje były świetnie zaprezentowane! Każdy miał możliwość zagłosowania na swojego faworyta, oddawał jeden głos na występ z klas młodszych 1-3 oraz jeden z klas 4-8. Wszystko odbywało się w formie zdalnej. Najwięcej głosów zdobyli:
Kategoria klas 1-3
1 miejsce: Weronika Fojcik z klasy III – gra na ukulele i pianinie
2 miejsce: Nadia Wolner z klasy II – śpiew, gra na puzonie, taniec
3 miejsce: Antoni Knura z klasy I – gra na trąbce

Kategoria klas 4-8
1 miejsce: Emilia Bulenda z klasy VIII – gra na pianinie
2 miejsce: Kacper Wolner z klasy VII – gra na trąbce
3 miejsce: Dominika Musioł z klasy VII wraz koleżanką Aleksandrą Filipowską – gra na flecie i pianinie

GRATULUJEMY! Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Zwycięskie występy można zobaczyć tutaj

Pozostałe talenty również były zaprezentowane na wysokim poziomie