• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". Akcja ta polega na pomocy rodzinom znajdującym się w potrzebie. Wspólnymi siłami wraz z nauczycielami, uczniami i ich rodzicami pomagamy co roku zebrać najpotrzebniejsze produkty najbardziej potrzebującym.

Prosimy o włączenie się do pomocy rodzinie, którą wybrała nasza szkoła. Za każdą okazaną pomoc bardzo dziękujemy. Zbiórka trwa do 27 XI ( poniedziałek).

Opis rodziny

Pani Anna (46 l.) wraz z mężem Tomaszem (42 l.) wychowują trzech synów - Jacka (19 l.), Patryka (18 l.) oraz Bartosza (4 l.).

Rodzina do sierpnia 2017 r funkcjonowała i radziła sobie normalnie. 6.08.2017 r w nocy o 1:30 z nieustalonych przyczyn wybuchł pożar. Na miejsce przyjechało natychmiast 15 zastępów straży pożarnej. Całkowitemu zniszczeniu uległ parter budynku i częściowo piętro. Udało się uratować dach, lecz wysoka temperatura zniszczyła sprzęty, stolarkę okienną, system ogrzewania i drzwi. Rodzinę utrzymuje pan Tomasz, który pracuje w sektorze budowlanym . Żona zajmuje się domem. Miesięczny dochód na jednego członka rodziny – po odliczeniu kosztów utrzymania – wynosi 503 zł. Rodzina spłaca również kredyt wzięty na remont domu po pożarze, którego miesięczna rata jest równa 700 zł.

Duże wrażenie robi fakt, że nie wpadli w rozpacz, gdyż zniszczenia po pożarze były ogromne, spustoszenie zrobiła też woda. Rozpoczął się rok szkolny, starsi synowie uczęszczają do szkół średnich, musieli rozpocząć naukę. Jacek jest w klasie maturalnej. Realizacja podstawy programowej w technikach wymaga skupienia i systematycznej pracy. Najmłodszy syn widział jak pali się dom, co na pewno wpłynęło na jego psychikę.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, soki dla dziecka, słodycze.

Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon, kosmetyki.

Odzież: 3 bluzy, dres, piżama, 2 kurtki.

Materiały szkolne: zeszyty, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

Wyposażenie domu: firanki.

 BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

Częściowo grzejniki, mają w planach remont łazienki (armatura) - z powodu zniszczeń po pożarowych. Mikser z miską, aby pani Ania mogła przygotowywać ciasta, lubi jej mąż i synowie.