• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Osiągnięcia naszych uczniów

Nadia Wolner z Połomi została finalistką XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE Opole 2021.  Jej występ oceniało jury, któremu przewodniczyła sama… Grażyna Łobaszewska.

 

Dla uczennicy klasy II a i jej rodziny było to ogromne przeżycie. 20 czerwca Nadia pojechała do Opola wraz z rodzicami i bratem, Kacprem. – Byliśmy nieco zestresowani, tym bardziej, kiedy zobaczyliśmy, że wśród finalistów są laureaci telewizjnego show The Voice Kids, znani z ekranu dziecięcy wykonawcy. Podziwialiśmy te dzieci za odwagę i obycie na scenie - wspomina Aleksandra Wolner, mama Nadii.

Nasza uczennica wykonała na opolskiej scenie piosenkę zatytułowaną „Czarna Kicia” i poradziła sobie całkiem dobrze, mimo stresu i… lekkiego kataru. – Nie liczyliśmy może na podium, ale chcieliśmy, żeby Nadia spróbowała swoich sił, bo ma potencjał wokalny – mówią rodzice dziewczynki.

Warto wspomnieć, że w opolskim PIOSENKOBRANIU wzięło udział prawie 300 uczestników z 14 województw. W finale zaprezentowało się 61 wokalistów, w tym Nadia Wolner z Połomi. To naprawdę spory sukces dla drugoklasistki, która nie ma jeszcze dużego doświadczenia, bowiem pierwszy raz dla publiczności wystąpiła zaledwie rok temu.

Wzięła udział w konkursie Kwarantanna Music, ogłoszonym przed Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie. Przygotowała nagranie z piosenką „Daj mi rękę, tato” i zajęła trzecie miejsce w kategorii wiekowej od 8 do 14 lat. Ten pierwszy, wokalny sukces była dla rodziców impulsem, aby posłać Nadię na lekcje śpiewu.

- Uczy się już gry na puzonie w jastrzębskiej szkole muzycznej, co jest dla niej priorytetem, ale pomyśleliśmy, że warto też rozwijać jej potencjał wokalny – mówi Aleksandra Wolner.

I w ten sposób Nadia trafiła na lekcje do pani dr Sylwii Jakubiec z Rydułtów, która zaproponowała udział w opolskim konkursie PIOSENKOBRANIE. – Przygotowała z Nadią dwie piosenki i wysłała do Opola. Ku naszej wielkiej radości, przyszła odpowiedź, że córka zakwalifikowała się do finału! – wspominają rodzice młodziutkiej wokalistki.

Dziewczynka trenuje także akrobatykę. Mało tego, niedawno została przyjęta na zajęcia do Studia Piosenki Metro w Katowicach. Ma więc przed sobą ogromną szansę, by rozwijać swój talent.

Warto dodać, że muzyczne i wokalne pasje Nadia otrzymała w spadku po rodzicach i dziadkach. Dziadek ze strony mamy, Jan Wojaczek, od prawie czterdziestu lat jest dyrgentem Orkiestry KWK Rydułtowy-Anna, dziadkowie ze strony taty również od lat są związani z branżą muzyczną, podobnie, jak rodzice dziewczynki. Mama, Aleksandra Wolner, prowadzi zespoły taneczne Klarnetki, Klarnetki Mini i Klarnetki Mini Nowe w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach, a tata, Kamil, jest zawodowym muzykiem -  pracuje w Orkiestrze Wojskowej w Bytomiu, uczy też w szkole muzycznej. Również brat Kacper gra na trąbce.

Iza Salamon

 

 

18 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT". Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego aż 16 uczniów klas 1-3. Każdy z uczestników przedstawił swoją interpretację wybranego wiersza związanego z ochroną naszej pięknej przyrody. Komisja w składzie Pani Barbary Knosek i Patrycji Turek stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, aby przyznać kolejne miejsca. Po długich analizach, w końcu się udało!

I miejsce- Zuzanna Berger kl. IIIb

II miejsce- Piotr Andreczko kl. Ib

II miejsce- Nadia Wolner kl. IIa

II miejsce- Karolina Czernek kl. IIb

III miejsce- Weronika Fojcik kl. IIIa

Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs zorganizowały P. Bożena Szmid-Jarzombek i P. Edyta Kowalkowska 

W kwietniu w naszej szkole przeprowadzono kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2021". Głównym celem tego konkursu jest rozwijanie uzdolnień matematycznych i zainteresowań uczniów. W kategorii Beniamin wyróżnienie otrzymał Krzysztof Salamon z klasy VI b. Naszemu zdolnemu matematykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

W czerwcu odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas drugich i trzecich. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań matematycznych,rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz umożliwienie uczniom osiągnięcia sukcesu.

Organizatorką konkursu była P. Anna Brzenczek.

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce - Karol Fojcik klasa II b

II miejsce - Bartosz Juraszczyk klasa II b

III miejsce - Nadia Wolner klasa II a

 

W kategorii klas trzecich: 

I miejsce – Antoni Jankowski klasa III b

I miejsce – Mateusz Błatoń klasa III b

 

II miejsce – Mikołaj Klocek klasa IIIb

 

III miejsce Lena Mucha klasa III a

Artur Nowak, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Połomi, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki w roku szkolnym 2020/2021. W trzech etapach tego konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) Artur zdobył wymaganą liczbę punktów. Wykazał się doskonałym opanowaniem wiadomości i umiejętności z fizyki,  wykraczającym poza  materiał objęty podstawą programową dla klasy VII i VIII. W mistrzowski sposób połączył wiedzę z fizyki i matematyki. Artur jest uczniem, któremu nauka sprawia ogromną radość.

Opiekunem naszego laurata jest pani Wiesława Kuźnik.

Serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Artur Nowak