Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
deszcz
23°C

Podsumowanie realizowanej w przedszkolu innowacji czytelniczej „W książce przygoda - mądrość w przysłowiach.”

Ocena 0/5

W bieżącym roku szkolnym od grudnia do maja w dwóch najstarszych grupach przedszkolnych kontynuowano  realizację   innowacji pedagogicznej ''W książce przygoda- mądrość w przysłowiach”, której celem było rozwijanie zainteresowania książką oraz zapoznanie dzieci z wybranymi przysłowiami i ukazanie ich wartości ponadczasowej. Dzieci poznały  następujące przysłowia: „Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej''/ XII/„Nie czyń drugiemu co Tobie nie miło” /I/  „W zdrowym ciele zdrowy duch” / II/,”Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść”/III/,”Kto się lubi, ten się czubi”/IV/,”Cudze chwalicie swego nie znacie”/V/Dzieci znają te przysłowia na pamięć i rozumieją ich uniwersalną wartość. Innowacja obejmowała różne rodzaje działań. Były to regularne wizyty przedszkolaków w Gminnej Bibliotece  gdzie przy współpracy z bibliotekarzem dzieci poznawały bogaty księgozbiór, bawiły się książkami w różny sposób, dostrzegały różnorodność książek, poznały ich budowę i zasady korzystania z biblioteki i księgozbioru. W lutym powstała przedszkolna biblioteczka ze zbiorów przyniesionych przez dzieci co umożliwiło realizację zadania Poczytaj mi mamo, Poczytaj mi tato  czyli weekendowe czytanie książek z dziećmi  w domu.  W marcu czynnie włączyli się w realizację chętni rodzice którzy przychodzili do przedszkola z przygotowaną lekturą i zabawami lub pracą plastyczną dla dzieci. W ten sposób zrealizowałyśmy zadanie Dzieci słuchają jak rodzice im czytają. W kwietniu włączyła się w realizację naszej innowacji bibliotekarka szkolna i prezentowała raz w tygodniu ciekawą lekturę dzieciom.  Dzieci poznały m.in. teatrzyk kamishibai, audiobooki. W czasie wolnym również nauczyciele czytali bajki i opowiadania dzieciom. W maju obie grupy przedszkolaków wzięły udział w grze terenowej „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki.” przygotowanej przez bibliotekę gminną. W ramach Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy przedszkolaki wyraziły swoją wdzięczność bibliotekarzom gminnej i szkolnej biblioteki, na zajęciach bibliotecznych wykonały straszydła – zakładki do książek i poznały pełną humoru książkę „Nie czytaj mnie”. W maju, na zakończenie realizacji innowacji  zorganizowano konkurs plastyczny pt: „Przysłowia ukryte w obrazkach”  - wszystkie wyróżnione konkursowe  prace plastyczne zostaną opublikowane w miesięczniku „Nasze Wieści Gminne.” We współpracy z bibliotekarzami i rodzicami udało nam się osiągnąć  zamierzony cel. Dzieci chętnie sięgają po książki a 30% naszych przedszkolaków jest już czytelnikami Gminnej Biblioteki w Połomi.

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.