• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 

18 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT". Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego aż 16 uczniów klas 1-3. Każdy z uczestników przedstawił swoją interpretację wybranego wiersza związanego z ochroną naszej pięknej przyrody. Komisja w składzie Pani Barbary Knosek i Patrycji Turek stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, aby przyznać kolejne miejsca. Po długich analizach, w końcu się udało!

I miejsce- Zuzanna Berger kl. IIIb

II miejsce- Piotr Andreczko kl. Ib

II miejsce- Nadia Wolner kl. IIa

II miejsce- Karolina Czernek kl. IIb

III miejsce- Weronika Fojcik kl. IIIa

Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs zorganizowały P. Bożena Szmid-Jarzombek i P. Edyta Kowalkowska 

 

W czerwcu odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas drugich i trzecich. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań matematycznych,rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz umożliwienie uczniom osiągnięcia sukcesu.

Organizatorką konkursu była P. Anna Brzenczek.

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce - Karol Fojcik klasa II b

II miejsce - Bartosz Juraszczyk klasa II b

III miejsce - Nadia Wolner klasa II a

 

W kategorii klas trzecich: 

I miejsce – Antoni Jankowski klasa III b

I miejsce – Mateusz Błatoń klasa III b

 

II miejsce – Mikołaj Klocek klasa IIIb

 

III miejsce Lena Mucha klasa III a

W kwietniu w naszej szkole przeprowadzono kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2021". Głównym celem tego konkursu jest rozwijanie uzdolnień matematycznych i zainteresowań uczniów. W kategorii Beniamin wyróżnienie otrzymał Krzysztof Salamon z klasy VI b. Naszemu zdolnemu matematykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Nasza szkoła włączyła się do Gminnego programu powrotu do normalności zwanego Zarażamy Radością. Działamy wspólnie z innymi szkołami naszej gminy
w obszarze NIE MAM DOŁA, POMAGA MI SZKOŁA - Oferta wsparcia psychologicznego i społecznego w placówkach oświatowych. Samorząd uczniowski przyjął na siebie zadanie przygotowania Apteczki pomocy emocjonalnej – w ramach, której uczniowie – uczniom doradzają, jak radzić sobie z powrotem do szkoły.

 

Strzelista wieża kościoła, stara szkoła z perspektywy wzgórza , wypełnione słońcem pola, przydrożny krzyż i kapliczka, stawy, lasy oraz inne, urokliwe miejsca – wszystko to znalazło się na zdjęciach i rysunkach, które nadesłaliście na konkurs „Nasza piękna Połomia”.

Każda nadesłana praca jest bardzo piękna i za wszystkie bardzo Wam dziękujemy. A teraz pora już na ogłoszenie wyników:

I miejsce – Emilia Dudziak, klasa VI b

II miejsce – Paweł Mrozek, klasa V (Szkoła Podstawowa w Mszanie)

III miejsce – (ex aequo) Aleksander Gajda, klasa IIIb,

Marek Smolarczyk, klasa VI b

W środę, 9 czerwca odbył się wyjazd uczniów z klasy I A do Świerklan, do ogrodu pani Beaty.

 

Uczniowie klasy 6a dołączyli do programu Polskiej Akcji Humanitarnej - Godziny wychowawcze ze światem. Realizowano cykl lekcji wychowawczych o tym, co się dzieje na świecie. Poruszano problematykę solidarności, sprawiedliwości czy godności ludzkiej. Uczniowie dyskutowali o odpowiedzialnej konsumpcji, kryzysie klimatycznym. Bardzo dojrzale proponowali, jak reagować na kryzysy humanitarne. Szóstoklasiści doskonale wiedzą, w jaki sposób mogą pomóc planecie. Zajęcia miały także charakter odkrywczy - uczestnicy zaobserwowali różne perspektywy patrzenia na świat. Przeprowadziliśmy wiele inspirujących rozmów. Wzmocniliśmy postawę otwartości i odpowiedzialności za naszą planetę. Aktywność uczniów została nagrodzona certyfikatem oraz naklejkami z kontynentami, by zawsze podejmowali mądre decyzje dotyczące życia w globalnym świecie.

Certyfikat pdf/474.pdf

Joanna Juraszczyk

 

 

W bieżącym roku szkolnym Klasy 1-3 brały udział w programie „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.  Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, zdobyli wiedzę na temat tego w jaki sposób mądrze robić zakupy. Dowiedzieli się jak jedzenie wpływa na nasz organizm i jakie są zasady higieny i pracy w kuchni. Poznali korzyści płynące z aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

 

 

 

 

 W tym roku szkolnym konkurs ortograficzny w klasach młodszych polegał na napisaniu tekstu pt. „Wiosenne porządki” z wykorzystaniem podanych ortogramów. Przy wyborze kolejnych miejsc zdecydowała ilość popełnionych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych, a także treść napisanego tekstu.

Konkurs zorganizowały P. Beata Oślizło i P. Magdalena Szulik.

I miejsce – Adriana Krzempek kl. II b

II miejsce – Mateusz Błatoń kl. III b

III miejsce – Julia Pawliczek kl. II b

W konkursie wzięły również udział uczennice: Zuzanna Derencz kl. III a, Karolina Marek kl. III a oraz Wiktoria Wronka kl. III a.

Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Zarażamy radością... 

Zachęcamy Rodziców i Uczniów do skorzystania z z bogatej oferty działań proponowanych w naszej Gminie.

Program- pobierz

 

 24 maja uczniowie klasy I B pojechali do sąsiedzkiej miejscowości – Świerklany, aby zwiedzić ogród wychowawczyni P. Beaty Oślizło. Wyjazd pomogli zorganizować rodzice, którzy zaproponowali także pomoc w trakcie wycieczki. Podczas ponad 2-godzinnego pobytu w ogrodzie uczniowie poznali różne gatunki roślin i zwierząt, utrwalili piętra roślinności, zobaczyli, jak wyglądają nietypowe domki dla ptaków, owadów, a nawet domek dla jeża. Podziwiali różne dekoracje ogrodowe, a zwłaszcza te, które były przedmiotami codziennego użytku w dawnych czasach. Przypomnieli sobie hasło recyklingu i poznali sposoby jego wykorzystania w ogrodzie. Każdy uczeń posadził kwiatek w doniczce, którą następnie ozdobił wykorzystując naturalne jutowe wstążki. Kwiaty będą wspaniałym prezentem dla mam na Dzień Matki. Na koniec pobytu w ogrodzie uczniowie wykonali w grupach stworki z naturalnych okazów – szyszek, patyków, kamyków itp. W trakcie wycieczki uczniowie mogli robić zdjęcia ciekawym fragmentom ogrodu, a także pobawić się wśród drzew, krzewów i różnych zakamarków. Całość umilił poczęstunek i babeczki upieczone przez babcię jednego z uczniów. Wycieczkę, choć krótką uważa się za bardzo udaną, zwłaszcza w obecnej chwili, kiedy integracja grupy jest bardzo potrzebna i ważna.

 

W ramach działalności ekologicznej w naszej szkole podejmowane jest wiele działań, które mają na celu uświadomienie dzieci jak dbać o naszą przyrodę.

Poprzez prowadzone przez nas akcje staramy się rozwijać u uczniów zainteresowania przyrodą, jej pięknem i różnorodnością. Podkreślamy konieczności wyrobienia
w młodym pokoleniu na stałe nawyków segregowania odpadów i właściwego przetwarzania szkodliwych odpadów.

Nasza szkoła została Laureatem V Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy-Pomagamy” - kategoria: Szkoły Podstawowe

Zbiórka baterii i akumulatorów – współpraca z Reba Organizacją Odzysku S.A.

 

Katarzyna Wodecka

Katarzyna Krzyżok

 

 

 

 

 

Rozstrzygnięty został konkurs świetlicowy pod hasłem „Wiosenne przebudzenie”. Uczniowie nadesłali 40 zdjęć. Wszystkie fotografie były zgodne z tematyką konkursu i w różny sposób pokazywały przebudzenie naszej cudownej przyrody. Członkowie komisji oceniającej mieli duży problem z wyborem tych najpiękniejszych i „mających w sobie to coś” zdjęć.

Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium otrzymają ocenę celującą z przyrody lub biologii a wyróżnieni oceny bardzo dobre. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na uwagi pozytywne.

Dziękujemy za udział w zabawie fotograficznej i zapraszamy do udziału w nowych konkursach.

Barbara Konsek i Izabela Salamon

Oto wyniki:

Kategoria klas I-III

 

I MIEJSCE

 

Zuzanna Derencz kl. IIIa

 

Nadia Rduch kl. IIb

     Świetlica szkolna serdecznie zaprasza wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami do udziału

w konkursie „Nasza piękna Połomia”.  –

Przyślijcie nam jedno zdjęcie lub jeden rysunek, na którym pokażecie najpiękniejszy, waszym zdaniem, zakątek naszej miejscowości. Na wasze prace czekamy do 4 czerwca – mówią wychowawczynie ze świetlicy szkolnej.

REGULAMIN KONKURSU

 • - Konkurs rozpoczyna się 4 maja, a kończy 4 czerwca br.
 • - W konkursie mogą startować uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.
 • - Zdjęcia lub rysunki należy przysłać w wersji cyfrowej na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć w wersji papierowej do świetlicy szkolnej.
 • - Nadesłane w wymaganym terminie prace ocenią jurorzy.
 • - Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 15 czerwca br.
 • - Dla zwycięzców przewidziane są drobne nagrody.
 • - Konkursowe zdjęcia i rysunki zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.
 • - Patronat nad konkursem objęli Rada Sołecka w Połomi oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie.

 

Zapraszamy do udziału!

 

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Polska folklorem malowana - poznajemy grupy etnograficzne Polski" – którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie (woj. pomorskie).

Celem projektu jest przybliżenie walorów przyrodniczych i kulturowych poszczególnych regionów Polski. Pierwszym etapem jest sporządzenie materiału promocyjnego naszego regionu oraz udostępnienie go innym placówkom. Drugim etapem tego projektu jest zapoznanie uczniów z materiałami biorącymi udział w projekcie. Nasi uczniowie na lekcjach geografii zaznajomią się z pracami nadesłanymi z całego kraju, dzięki czemu dowiedzą się jak barwne jest polskie społeczeństwo. W ten ciekawy sposób poznają takie grupy etnograficzne jak Kaszubi, Łowiczanie, Kurpiowie czy Podhalanie.

 

Link do naszej prezentacji, która bierze udział w projekcie:

https://tiny.pl/rs3vw

Serdecznie dziękuję uczniom, którzy pomogli mi ją stworzyć.

 

CERTYFIKAT UKOŃCZENIA PROJEKTU 

Hanna Wais