• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

1 czerwca w naszej grupie odbyła się dyskoteka do ulubionych melodii dzieci. Szaleństwom nie było końca, była zabawa z chustą animacyjną, tańce z balonami. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem Wójtem  który "zaraził nas radością" częstując lizakiem i zachęcając do udziału w różnych akcjach na terenie gminy. Ze smakiem zajadaliśmy się pysznymi lodami. Dziękujemy  Mamom z Trójki Grupowej za kolorowe piłki i słodycze. Uśmiech dziecka- bezcenny....

 1 czerwca w grupie Elfów odbył się dzień pełen atrakcji: tańce, zabawy, malowanie buzi, poczęstunek.

Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane do przedszkola w swoje piżamki. Bawiły się i tańczyły podczas słuchania piosenek rozrywkowych, a szczególnie do piosenki pt. „Piżama party”. Ogromnym poruszeniem było malowanie twarzy dzieci. Przedszkolaki po szaleństwach na „parkiecie” zasiadły do stołu i częstowały się popcornem i soczkami zakupionymi przez „Trójkę grupową”. Otrzymały również słodki poczęstunek: od Rady Rodziców- cukierki zaś od pana Wójta- lizaki. Dodatkową atrakcją było wyjście na podwórko i zabawy- chustą animacyjną i piłką. Na koniec dnia wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone medalami i balonami za uczestnictwo w zabawach i tańcach z okazji ich święta.

 UWAGA

 

 Informujemy, że dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2020/2021

pełnią przedszkola zgodnie z harmonogramem:

 

 od 01-31.07.2021- Przedszkole w Połomi

od 01-31.08.2021- Przedszkole w Gogołowej lub Mszanie (zgodnie z wyborem)

 

RODZICU PAMIĘTAJ!

Przed wysłaniem dziecka do przedszkola dyżurującego w wakacje, trzeba pamiętać o wypełnieniu karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny 2021

w terminie 07-15 czerwca 2021 r., w przedszkolu pełniącym

dyżur wakacyjny zgodnie z harmonogramem.

 

Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny 2021 -pobierz 

lub dostępna jest w sekretariacie szkoły.

 

Dzień Dziecka to wspaniały dzień, na który z niecierpliwością czekały Motylki. Z tej okazji w naszej grupie zorganizowano Piżamkowe Party. Dzieci ubrane w piżamy mogły się bawić do znanych dziecięcych hitów, nie zabrakło również zabaw i konkurencji. Na koniec tanecznego maratonu przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki oraz dyplomy. Tego dnia towarzyszyła nam miła i radosna atmosfera, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

 Dzień dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków.

W naszej grupie z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci zamieniły się w małych poszukiwaczy skarbów. Dzieci po wykonaniu pirackich rekwizytów zostały mianowane na prawdziwych piratów, nauczyli się pirackiej piosenki, po czym rozpoczęli zabawę tropiącą. Nasi mali piraci poszukiwali listów z zadaniami i map ze wskazówkami, a także dzielnie wykonywali zadania by odnaleźć skarb.

Dzieciom w tym dniu towarzyszyła radość, niesamowita przygoda i moc wrażeń. A odnaleziona skrzynia skarbów była pełna niespodzianek i słodkości. 

Dziękujemy panu Wójtowi Mirosławowi Szymankowi za lizaki.

 

 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomi

informuje, że nabór uzupełniający do przedszkola na rok  szkolny 2021/2022 odbędzie się w terminie

od 01 czerwca do 04 czerwca 2021.

 

Zainteresowanych rodziców prosimy o odbiór wniosków zgłoszeniowych w sekretariacie szkoły lub pobranie wniosku wraz z załącznikami ze strony internetowej.

 

 

1. Wniosek - pobierz

2. Oświadczenie rodzica samotnie wychowującego dziecko- pobierz

3. Oświadczenie o zatrudnieniu rodzica samotnie wychowującego dziecko - pobierz

4. Oświadczenie rodziców objętych nadzorem kuratorskim lub wsparciem OPS - pobierz

5. Oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa dziecka do danego przedszkola - pobierz

6. Oświadczenie o zatrudnieniu rodzica - pobierz

7.Oświadczenie potwierdzające spełnianie kryterium - wielodzietność rodziny kandydata - pobierz

W piątek 30 kwietnia 2021 przedszkolaki z grupy V i VI odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Połomi. Panowie Strażacy przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu i strojów. Przedszkolaki nie dały się zaskoczyć i świetnie pamiętały, że numer do straży pożarnej to 998 lub 112 numer alarmowy. Wiedziały doskonale , że praca strażaka polega na gaszeniu pożarów,  oraz pomocy ludziom i zwierzętom w różnych wypadkach. Strażak  zaprezentował się w kombinezonie niezbędnym podczas zwalczania szerszeni i os. Dużą atrakcją była dla dzieci możliwość obejrzenia i zajrzenia do środka nowego wozu strażackiego oraz zwiedzanie remizy strażackiej. Gumisie i Smerfy podziękowały za wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie i podziękowały strażakom, wręczając im przygotowane własnoręcznie laurki i słodki poczęstunek. Strażacy jak zwykle byli przygotowani i poczęstowali nas słodkim wafelkiem. Na koniec byliśmy, także świadkami wezwania do prawdziwego alarmu pożarowego….Emocji było co niemiara.                                Aneta Zniszczoł

Dla wszystkich Strażaków:

Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!

Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.

Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków, św. Floriana, przyświecają

Wam zawsze.

Z najlepszymi życzeniami Przedszkolaki z Połomi oraz wychowawcy grup.

Na przełomie lutego i marca dwie najstarsze grupy  „Gumisie i Smerfy” pod czujnym okiem swoich pań Anety Zniszczoł i Aurelii Salamon wzięły udział w konkursie „ Genialny pięciolatek” i „Genialny sześciolatek”, organizowany przez Wydawnictwo Synapsa. Konkurs w ciekawy i zabawny sposób sprawdza wiedzę i umiejętności naszych przedszkolaków oraz poprzez ćwiczenia grafomotoryczne przygotowuje je do dalszej  nauki. Kolorowe arkusze konkursowe zawierały zadania polegające na:

- pisaniu po śladzie,

- rozwiązywaniu zagadek logicznych,

- dopasowywaniu poszczególnych elementów,

- rozwiązywaniu rebusów,

- odnajdywaniu drogi w labiryncie,

- łączeniu punktów,

- odnajdywaniu różnic na obrazkach,

- kolorowaniu obrazków.

Dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwym konkursie, który dostarczył im wielu  emocji. Po przeczytaniu treści zadania każdy rozwiązywał je samodzielnie. Z większością  zadań dzieci poradziły sobie znakomicie. Nasze genialne przedszkolaki otrzymały od Wydawnictwa Synapsa imienny dyplom, 2 zakładki edukacyjne oraz dwustronną grę planszową. Przedszkole otrzymało Certyfikat udziału w ogólnopolskim konkursie oraz książkę. Koordynatorką konkursu była Aneta Zniszczoł.

Uwaga!

Rodzicu, sprawdź  czy Twoje dziecko zostało oznaczone na liście jako zakwalifikowane.

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 znajduje się na wszystkich drzwiach wejściowych do placówki.

Pamiętaj, że zakwalifikowanie nie jest jeszcze jednoznaczne z przyjęciem dziecka do przedszkola!

 

Kolejnym etapem w postępowaniu rekrutacyjnym jest potwierdzenie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydatów zakwalifikowanych tzw. woli przyjęcia dziecka do danego przedszkola. Oświadczenie woli przyjęcia należy złożyć do 16 kwietnia 2021 r.

Ze względu na epidemię, będzie można tego dokonać w wybrany przez Państwa sposób:

 1. Mailowo, odsyłając oświadczenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Zostawiając oświadczenie w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu do budynku od strony parkingu.

 

Ostateczne listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostaną wywieszone w placówce 19 kwietnia 2021r.

 

 Wzór oświadczenia woli przyjęcia do Gminnego Przedszkola w Połomi -  plik do pobrania