• basn3.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Jesteśmy już uczniami!

Ja, najmłodszy uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Połomi

Przyrzekam szanować wszystkich, którzy pracują w szkole.

Będę się starał być dobrym kolegą,

Będą przyjacielem zwierząt i roślin.

Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

oraz mojej Ojczyźnie – Polsce”.

Nie ma piękniejszego dnia dla szkoły niż przyjęcie nowych uczniów do naszej społeczności. W piątek 16 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klas pierwszych.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały zebranym przygotowane wiersze i piosenki, wykazały się znajomością szkolnych zwyczajów, obowiązków ucznia oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, uroczystego pasowania na ucznia, pięknym ołówkiem dokonały wychowawczynie klas pierwszych – Beata Oślizło i Magdalena Szulik. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Urszula Wrońska - wszystkim pierwszakom złożyła życzenia wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom pogratulowała wspaniałych pociech. Cała uroczystość przeprowadzona została zgodnie z reżimem sanitarnym. Wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania, drobne upominki oraz wielkie rogi obfitości z słodką zawartością ufundowaną przez rodziców. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć. Uroczystość „Pasowania na ucznia” to ogromne przeżycie dla uczniów, rodziców i wychowawców klas pierwszych i na pewno na długo zachowa się we wspomnieniach. Naszym najmłodszym uczniom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Beata Oślizło

Magdalena Szulik