• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

 

Pracusie – to uczniowie klas czwartych, którzy w obecnym roku szkolnym wykazali się niesamowitą pracowitością i odkrywali swoje talenty twórcze. Wspaniałe prace powstały na lekcji polskiego podczas omawiania legend, szczególnie o Bazyliszku i Panu Twardowskim, które zyskały wielką sympatię wśród uczniów. Ponadto dzieci stworzyły piękne plakaty o Śląsku – regionie niewątpliwie cudownym, z tradycją i wartościami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Talenty pisarskie odkryli: Natalia Ulman, Julka Piechoczek (zajęła II miejsce w konkursie Baw się z nami słowami – limeryk) oraz Sebastian Frysz – piszący po śląsku. Poważniejszą poezją może się pochwalić Martyna Skorupa – uczennica klasy VI b. Napisała trzy wiersze, tworzące spójną całość. Tematem pierwszego jest poszukiwanie pięknej, tajemniczej pani, która namieszała w życiu dzieci. Drugi jest kontynuacją, opowiada o rozterkach podmiotu lirycznego, tęskniącego za pewnym miejscem, z porzeczkową herbatą i hamakiem. Trzeci odkrywa, o jakie miejsce chodziło osobie mówiącej i dodatkowo przedstawia spór mebli ogrodowych.
Wszystkie klasy IV-VI pisały także o hałasie – wiersze, opowiadania. Wśród szóstoklasistów największą popularność zyskała forma komiksu. W ten sposób dzieci przedstawiły różne historie poznanych bohaterów literackich.

Słowo dla uczniów: Kochani, nie oszukacie pani z polskiego, że nie umiecie… ;-) Wasze prace są dowodem tego, że jesteście wspaniali, pracowici i zdolni. Dziękuję za wszystkie prace stylistyczne i z niecierpliwością czekam na kolejne. Z pozdrowieniami – Asia J.

Limeryk Julia Piechoczek kl. IV b - czytaj

Limeryk Sebasian Frysz kl. IV b - czytaj 

Wiersze Martyny Skorupy kl. VI b - czytaj

Wiersze Natalii Ulman kl. IV b - czytaj