• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Wiek przedszkolny to okres, w którym ujawniają się różne uzdolnienia. Należy je jak najwcześniej rozpoznać i rozpocząć pracę na ich rozwijaniem. Zdolności mogą przejawiać się w różnych dziedzinach działalności . Są dzieci, które rodzą się obdarzone nieprawdopodobnym talentem. Jako trzylatki potrafią czytać, pisać, grać na fortepianie, rysować prawie jak profesjonaliści, liczyć. Podstawą skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie jest postawa twórcza. Dzieci są z natury kreatywne, dlatego zdolność te należy w nich pielęgnować i rozwijać poprzez aktywność muzyczną, wokalną, plastyczną, ruchową, werbalną, czyli twórcza postawą dziecka wobec wszelkiego rodzaju działalności.

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy IV „Motylki” prezentowały swoje talenty muzyczne,taneczne, plastyczne. Zaprosiliśmy także ciekawych i utalentowanych gości do naszej grupy. Jako pierwszy odwiedził nas Pan Aleksander- muzyk i nauczyciel w szkole muzycznej. Opowiedział o swojej pasji, zaprezentował grę na trąbce. Był także mały konkurs „Jaka to melodia”, a na koniec każdy chętny mógł spróbować „dmuchnąć” w trąbkę. Kolejnym gościem była Pani Ola- nauczyciel muzyki, instruktor tańca. Mieliśmy okazję zatańczyć z prawdziwymi pomponami cheerleaderek. Pani Ola zaprezentowała nam swoje puchary i medale. Największą frajdę sprawił nam taniec- zumba. Na twarzach dzieci gościł uśmiech i zainteresowanie. Jeszcze raz dziękujemy naszym Gościom za przybycie do naszej grupy, za poświęcony czas i zaangażowanie w rozwijanie talentów u dzieci.

                                                                                                                                                                                                                                           mgr Aneta Zniszczoł