• basn3.jpg
  • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców
na koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu przedszkolaków. Występ dzieci z grupy I, II, i III odbędzie się 14 grudnia o godzinie 15.00, natomiast grupy IV, V, i VI wystąpią 15 grudnia o godz. 15.00. Oba koncerty odbędą się na amfiteatrze szkolnym.

02 listopada w Gminnym Przedszkolu w Połomi odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to niezwykle ważny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci wierszem i piosenką powitały zaproszonych gości. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie poprosiły Panią Wicedyrektor Annę Podeszwa o pasowanie. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek ze słodyczami.

Tekst: Katarzyna Wowra

„Plon niesiemy plon, w gospodarza dom…”

22.09.2017 r. grupy „Pszczółki” i „Motylki” odwiedziły Żorskie Centrum Regionalizmu. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe zboża, tradycyjne narzędzia wykorzystywane w pracy rolnika-żniwiarza. Przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat: jak powstaje mąka, co można z niej zrobić i gdzie pieczony jest chleb. Na koniec warsztatów dzieci same formowały swoje pieczywo - powstawały piękne bułeczki, rogaliki, chlebki i kajzerki. Pobyt w ŻRC odbył się w fantastycznej atmosferze, a zajęcia przebiegały w rytmie regionalnych piosenek i tańców.

Tekst: Danuta Herok

20 września w Gminnym Przedszkolu w Połomi, odbyła się impreza z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka, przy udziale firmy Kinder Fun. Przedszkolaki wspaniale się bawiły podczas gier sportowych, zabaw z chustą animacyjną Klanzy i figli w basenie z piłkami. Grupy młodsze otrzymały balony, a starsze próbowały rozbić piniate. Wszystkie dzieci zajadały się popcornem, a imprezę uhonorował gość specjalny - Minionek, który porwał wszystkie dzieci do wspólnego tańca.

Tekst: Katarzyna Wowra

W grupie Krasnali od 8-19 maja 2017 był realizowany projekt edukacyjny „Z książką na Ty”. Celem projektu było kształtowanie zainteresowań czytelniczych i poszerzanie wiedzy na temat pracy bibliotekarza. W ramach zajęć, dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną i Gminną  Bibliotekę w Połomi, gdzie mogły zobaczyć, jak wygląda praca bibliotekarza. Przedszkolaki poznały nowe bajki i baśnie, które oprócz wychowawców, czytali im zaproszeni goście tj. mama Magdy, pani Patrycja i bibliotekarka z Gogołowej, Pani Magda Zaremba. Słuchając opowieści, dzieci wykonały wiele prac tematycznie z nimi związanych. Wspólne czytanie realizowało także założenia akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przedszkolaki poznały etapy powstawania książki i same je stworzyły w grupach, z pomocą opiekunów. Poznały też nowe słowa tj. „Pisarz”, „Bibliotekarz”, „Drukarnia” i „Księgarnia”.  Projekt zakładał również utworzenie przedszkolnej mini biblioteki „Pożycz książkę na dobranoc”, w ramach której, każde dziecko przyniosło do przedszkola jedną własną książkę na czas projektu, a przez kolejne dni inne dzieci mogły ją wypożyczać. Mini biblioteka angażowała dzieci i rodziców we wspólne, codzienne czytanie. Na koniec projektu, zadaniem rodziców było zrobienie kukiełki, przedstawiającej bohatera bajkowego. W ostatni dzień zajęć wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, paniom bibliotekarkom oraz rodzicom serdecznie dziękuję. Koordynator projektu mgr Katarzyna Wowra.