• basn3.jpg
  • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Wydarzenia

20 września w Gminnym Przedszkolu w Połomi, odbyła się impreza z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka, przy udziale firmy Kinder Fun. Przedszkolaki wspaniale się bawiły podczas gier sportowych, zabaw z chustą animacyjną Klanzy i figli w basenie z piłkami. Grupy młodsze otrzymały balony, a starsze próbowały rozbić piniate. Wszystkie dzieci zajadały się popcornem, a imprezę uhonorował gość specjalny - Minionek, który porwał wszystkie dzieci do wspólnego tańca.

Tekst: Katarzyna Wowra

„Plon niesiemy plon, w gospodarza dom…”

22.09.2017 r. grupy „Pszczółki” i „Motylki” odwiedziły Żorskie Centrum Regionalizmu. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe zboża, tradycyjne narzędzia wykorzystywane w pracy rolnika-żniwiarza. Przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat: jak powstaje mąka, co można z niej zrobić i gdzie pieczony jest chleb. Na koniec warsztatów dzieci same formowały swoje pieczywo - powstawały piękne bułeczki, rogaliki, chlebki i kajzerki. Pobyt w ŻRC odbył się w fantastycznej atmosferze, a zajęcia przebiegały w rytmie regionalnych piosenek i tańców.

Tekst: Danuta Herok

03 kwietnia Przedszkolaki z Połomi pojechały do Żor-Osin, na zajęcia o tematyce wielkanocnej. Podczas pobytu, poznały zwyczaje związane z obchodami Wielkiego Tygodnia. Dowiedziały się, jak dawniej malowano pisanki i jak świętowano śmigus-dyngus. Wspólnie przygotowywały świąteczny koszyczek i dowiedziały się, jakie produkty należy zabrać do święcenia. W czasie wspólnej zabawy poszukiwały prezentu od zajączka. Nie obyło się też bez zabaw muzycznych i plastycznych. Wszystkie dzieci, zadowolone z wyjazdu i uśmiechnięte, wróciły do przedszkola.

Tekst: Katarzyna Wowra

W grupie Krasnali od 8-19 maja 2017 był realizowany projekt edukacyjny „Z książką na Ty”. Celem projektu było kształtowanie zainteresowań czytelniczych i poszerzanie wiedzy na temat pracy bibliotekarza. W ramach zajęć, dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną i Gminną  Bibliotekę w Połomi, gdzie mogły zobaczyć, jak wygląda praca bibliotekarza. Przedszkolaki poznały nowe bajki i baśnie, które oprócz wychowawców, czytali im zaproszeni goście tj. mama Magdy, pani Patrycja i bibliotekarka z Gogołowej, Pani Magda Zaremba. Słuchając opowieści, dzieci wykonały wiele prac tematycznie z nimi związanych. Wspólne czytanie realizowało także założenia akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przedszkolaki poznały etapy powstawania książki i same je stworzyły w grupach, z pomocą opiekunów. Poznały też nowe słowa tj. „Pisarz”, „Bibliotekarz”, „Drukarnia” i „Księgarnia”.  Projekt zakładał również utworzenie przedszkolnej mini biblioteki „Pożycz książkę na dobranoc”, w ramach której, każde dziecko przyniosło do przedszkola jedną własną książkę na czas projektu, a przez kolejne dni inne dzieci mogły ją wypożyczać. Mini biblioteka angażowała dzieci i rodziców we wspólne, codzienne czytanie. Na koniec projektu, zadaniem rodziców było zrobienie kukiełki, przedstawiającej bohatera bajkowego. W ostatni dzień zajęć wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, paniom bibliotekarkom oraz rodzicom serdecznie dziękuję. Koordynator projektu mgr Katarzyna Wowra.

Tekst: Katarzyna Wowra

7 marca nasze przedszkole odwiedził pies imieniem Blues. W ramach dogoterapii, odbyły się zajęcia, podczas których dzieci wspólnie z miłym czworonogiem bawiły się przy muzyce, a także wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą opieki nad psem. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i na pewno powtórzymy je za rok.