• basn3.jpg
  • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Z życia przedszkola

W piątek 30 kwietnia 2021 przedszkolaki z grupy V i VI odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Połomi. Panowie Strażacy przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu i strojów. Przedszkolaki nie dały się zaskoczyć i świetnie pamiętały, że numer do straży pożarnej to 998 lub 112 numer alarmowy. Wiedziały doskonale , że praca strażaka polega na gaszeniu pożarów,  oraz pomocy ludziom i zwierzętom w różnych wypadkach. Strażak  zaprezentował się w kombinezonie niezbędnym podczas zwalczania szerszeni i os. Dużą atrakcją była dla dzieci możliwość obejrzenia i zajrzenia do środka nowego wozu strażackiego oraz zwiedzanie remizy strażackiej. Gumisie i Smerfy podziękowały za wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie i podziękowały strażakom, wręczając im przygotowane własnoręcznie laurki i słodki poczęstunek. Strażacy jak zwykle byli przygotowani i poczęstowali nas słodkim wafelkiem. Na koniec byliśmy, także świadkami wezwania do prawdziwego alarmu pożarowego….Emocji było co niemiara.                                Aneta Zniszczoł

Dla wszystkich Strażaków:

Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!

Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.

Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków, św. Floriana, przyświecają

Wam zawsze.

Z najlepszymi życzeniami Przedszkolaki z Połomi oraz wychowawcy grup.

Na przełomie lutego i marca dwie najstarsze grupy  „Gumisie i Smerfy” pod czujnym okiem swoich pań Anety Zniszczoł i Aurelii Salamon wzięły udział w konkursie „ Genialny pięciolatek” i „Genialny sześciolatek”, organizowany przez Wydawnictwo Synapsa. Konkurs w ciekawy i zabawny sposób sprawdza wiedzę i umiejętności naszych przedszkolaków oraz poprzez ćwiczenia grafomotoryczne przygotowuje je do dalszej  nauki. Kolorowe arkusze konkursowe zawierały zadania polegające na:

- pisaniu po śladzie,

- rozwiązywaniu zagadek logicznych,

- dopasowywaniu poszczególnych elementów,

- rozwiązywaniu rebusów,

- odnajdywaniu drogi w labiryncie,

- łączeniu punktów,

- odnajdywaniu różnic na obrazkach,

- kolorowaniu obrazków.

Dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwym konkursie, który dostarczył im wielu  emocji. Po przeczytaniu treści zadania każdy rozwiązywał je samodzielnie. Z większością  zadań dzieci poradziły sobie znakomicie. Nasze genialne przedszkolaki otrzymały od Wydawnictwa Synapsa imienny dyplom, 2 zakładki edukacyjne oraz dwustronną grę planszową. Przedszkole otrzymało Certyfikat udziału w ogólnopolskim konkursie oraz książkę. Koordynatorką konkursu była Aneta Zniszczoł.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, wtedy wszystkie kobiety obchodzą swoje święto. W przedszkolu dziewczynki z poszczególnych grup obchodziły swoje święto inaczej: był pokaz mody, wybory miss, konkursy taneczne, zdobienie koron, robienie korali i wiele innych atrakcji. Jedno jest pewne każda młoda dama czuła się wyjątkowo. Chłopcy wręczyli niespodziankę i kwiatuszek każdej koleżance składając jednocześnie najlepsze życzenia :) Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmeni, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i serdeczny uśmiech.

Karnawał to  wspaniały czas zimowych balów, zabaw, jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Nie mogło być inaczej  i w Naszej Grupie. Sala przedszkolna ozdobiona kolorowymi balonami i serpentynami, wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali  dla swoich dzieci  ciekawe stroje karnawałowe. Na balu pojawili się :Smok, Czarodziej, Wróżka, Wampiryna, Czarodziejka, Anna, Elza, Wampir, Kapitan Ameryka, Rycerz, Wojownik, Jednorożec, Księżniczka, Kotek, Policjant, Rolnik, Duch, Krzyk, Zombie, Batman. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami.  Radosny, szeroki uśmiech na twarzy dzieci  to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy.

Aneta Zniszczoł