• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Od kilku już lat nasza szkoła współpracuje z organizacją UNICEF. Co roku uczniowie biorą udział w projektach edukacyjnych, które nie tylko uczą, ale mobilizują do niesienia pomocy dzieciom z uboższych krajów.

Zmiana organizacji pracy dydaktycznej wymusiła inną formę współpracy. UNICEF uruchomił stronę internetową www.unicef-koronawirus.pl, na której znajdziemy sprawdzone informacje o tym, jak chronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem, cenne porady, jak wesprzeć dzieci w tej trudnej sytuacji, jak młode osoby mogą dbać o swoje samopoczucie.

Wszystkie chętne dzieci zapraszam do zakładki EDUKACJA. Przygotowano tam dla Was kilka propozycji, które pozwolą w tym wyjątkowym okresie zaangażować się w różne działania. Są tam zestawy materiałów, gier i zabaw, z których możecie skorzystać samodzielnie lub zaprosić do nich najbliższych.

Propozycje aktywności i wyzwań dla dzieci i młodzieży – w materiale znajdziecie propozycje aktywności, które możecie podjąć, aby zrobić coś dobrego dla siebie i świata.

Zeszyt zadań dla najmłodszych o prawach dziecka – zbiór zadań i kolorowanek dla dzieci, w którym każde zadanie poświęcone jest wybranemu prawu dziecka.

Pokoloruj swoje prawa - kolorowanka dla dzieci.

Quizy Kahoot  - dzięki niemu dowiesz się, jakie prawa są zapisane w Konwencji o prawach dziecka i co one oznaczają. Podejmij wyzwanie i rozwiąż quiz. Zaproś do rywalizacji domowników. Ciekawe, kto najlepiej zna prawa dziecka .Jeśli chcesz rozwiązać quiz zapoznaj się z instrukcją.

 

Są też propozycje do czytania:

Twoje prawa – Dominik odpowiada na listy - zbiór trudnych pytań i ważnych odpowiedzi. Bohater książki – Dominik - odpowiada na listy dzieci dotyczące ich praw. W przyjazny sposób poznacie swoje prawa i otrzymacie wyjaśnienie na często dręczące Was pytania.

Książeczka o prawach dziecka dla najmłodszych – Konwencja o prawach dziecka w wersji przyjaznej dzieciom. Malutka książeczka z pięknymi ilustracjami, dzięki którym zrozumiesz, jakie prawa dziecka przysługują wszystkim dzieciom na świecie.

Konwencja o prawach dziecka – dla małego i dużego. Konwencja o prawach dziecka w nowej odsłonie graficznej.

 

Barbara Konsek – wych. świetlicy