• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

 

MALI uczniowie idą do szkoły” to projekt edukacyjno-pomocowy, który rusza w naszej szkole. W ramach akcji uczniowie dowiedzą się jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie i będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę.

Jako, że naszym celem jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien miećwymiar edukacyjny dla uczniów. Proponujemy, by dzieci i młodzież stworzyły swoje własne książki. Te książki będą miały dodatkową funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.

Uruchom swoją kreatywność i pomóż dzieciom w Mali cieszyć się edukacją!!!

 

 

Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej szkole. Chętni uczniowie i rodzice będą mogli wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na edukację dzieci w Mali. Najważniejszym celem projektu jest zapoznanie uczniów z sytuacją dzieci w Mali. Specjalnie przygotowane materiały, w tym prezentacje i filmy, umożliwią przeprowadzenie ciekawych zajęć, podczas których uczniowie zrozumieją na czym polegają problemy mieszkańców krajów rozwijających się, a także dowiedzą się jak można im zaradzić. Integralnym elementem projektu jest konkurs na najciekawszą książkę. Każda placówka, która zgłosi swój udział w projekcie, może wysłać jedną wybraną książkę, która została przygotowana przez ucznia. Jury konkursu oceni nadesłane prace i wybierze najciekawszą książkę. Nagrodą w konkursie jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF – Artura Żmijewskiego.

Szczegóły na stronie: https://www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/maliuczniowieidadoszkoly/77

Koordynatorzy: Anna Brzenczek, Barbara Konsek, Jagna Adamek