• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Osiągnięcia naszych uczniów

Wczoraj (25.03.2019r.) Zuzanna Marek i Grzegorz Brożek, wspaniali piątoklasiści, reprezentowali Gminę Mszanę na XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas IV-VI. Spotkanie odbyło się w Rydułtowach, gdzie uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z przygotowanymi tekstami, ale również z liczną grupą odbiorców oraz ze stresem, towarzyszącym na wielkiej scenie. Uczniowie przedstawili wiersz i prozę. Dzięki swoim umiejętnościom, Zuzia przeniosła nas do tajemniczego ogrodu, a Grzesiek opowiedział historię, jak Poldek wybierał się z kuzynem nad morze. Obaj sprawili, że czas zatrzymał się na moment.  Recytatorzy mieli do dyspozycji tylko możliwości głosowe. Musieli odpowiednio przekazać emocje i ekspresję, rezygnując z gestykulacji, bo takie są reguły tego konkursu. Wielki sukces odniosła Zuzia Marek z klasy Va. Spośród 26 niesamowicie uzdolnionych uczestników, otrzymała wyróżnienie. Zachwyciła komisję oraz publiczność profesjonalną prezentacją. Gratulujemy obojgu bardzo dobrych występów!

30 października w naszej szkole odbył się po raz kolejny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”, którego celem było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Mistrzem tabliczki mnożenia klas czwartych został Jakub Piechaczek, klas piątych Grzegorz Brożek, natomiast mistrzem klas szóstych został Bartosz Zaremba. Najwyższą średnią punktów zdobyła klasa VIa. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

W marcu w naszej szkole przeprowadzono kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu "Kangur 2018". Głównym celem tego konkursu jest rozwijanie uzdolnień matematycznych i zainteresowań uczniów. W kategorii Maluch startowało ponad 10 tys. uczniów z woj. śląskiego. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Grzegorz Brożek z klasy IVc który zajął 6 miejsce w powiecie. Grzegorz brał udział również w Powiatowym Konkursie z Matematyki dla uczniów klas czwartych, gdzie znalazł się w pierwszej dziesiątce oraz w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Mistrz tabliczki mnożenia”, w którym zajął miejsce w pierwszej dwudziestce najlepszych uczniów z naszego województwa. Grzegorzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wielki sukces uczennicy klasy VIa naszej szkoły. Kilka dni temu Oliwka otrzymała powołanie do reprezentacji Śląska U14 w piłce nożnej dziewczyn!

 

Wielki sukces Zosi Zdziebło, uczennicy klasy VI a naszej szkoły, a zarazem zawodniczki wodzisławskiej Akademii Sportowej Top Team! W niedzielę, 15 kwietnia, dwunastolatka zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w ju-jitsu!

To już kolejne, tak znaczące osiągnięcie młodziutkiej sportsmenki z Połomi. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku Zosia Zdziebło została powołana do kadry narodowej na Puchar Świata Juniorów Młodszych w Czarnogórze, gdzie wywalczyła brązowy medal. Z kolei w marcu tego roku reprezentowała nasz kraj w Pucharze Europy w Holandii, gdzie zdobyła złoty krążek. Sukces powtórzyła w minioną niedzielę, podczas Mistrzostw Polski w podwarszawskim Sochaczewie. Warto wspomnieć, że wodzisławscy zawodnicy ju-jitsu zdominowali niedzielne zawody zdobywając aż 5 medali. Złote krążki powędrowały także do Marty Budy i Bartka Wiśniewskiego, klubowych kolegów Zosi, z kolei Alicja Neugebauer wywalczyła brąz. Wszyscy startowali w kategorii juniorów młodszych U-15, wszyscy też są podopiecznymi Sandry Pniak, utytułowanej zawodniczki i trenerki.

A tak o naszej Zosi pisali, po powołaniu do kadry narodowej, przedstawiciele Akademii Sportowej Top Team: „Na co dzień spokojna, skromna i nieśmiała, na macie niepokorna wojowniczka. Powściągliwa w okazywaniu emocji, pracowita, pomocna i życzliwa. Trenuje sztuki walki od trzech lat. Dzięki swojemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy została dostrzeżona przez Polski Związek Ju-Jitsu. Jej trenerka Sandra Pniak nie kryje dumy i wzruszenia: Zosia dokonała czegoś wielkiego, ponieważ jest moją pierwszą podopieczną, która dostała się do Kadry Narodowej.”

Po niedzielnym sukcesie gratulacjom i podziękowaniom nie ma końca.
„Zosia, Bartek, Marta jesteście dumą trenerki Sanderki, która podkreśla, że widzi w Was siebie z początków swojej sportowej kariery, że Wasze zachowania, emocje, zarówno w chwilach triumfu, jak i w momencie porażki są jej doskonale znane... Macie w sobie ogromną moc, ogromną chęć pracy nad swoimi słabościami, chęć pokonywania własnych ograniczeń, które najczęściej siedzą tylko w Waszych głowach. Jesteście dumą całej Akademii Top Team, całej naszej sportowej rodziny, jesteście dumą naszego miasta! - piszą przedstawiciele akademii. Gratulacje młodym zawodnikom z złożył m.in. Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia. My również dołączamy się do życzeń dla naszej uczennicy, Zosi Zdziebło!

źródło: Akademia Sportowa Top Team, Urząd Miasta w Wodzisławiu, Gazeta Wodzisławska

 

 

 

źródło foto