• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Zajęcia poprowadziła Pani Jagna Adamek, które rozpoczęła od rozmowy z dziećmi na temat ich pasji i zainteresowań, stopniowo przechodząc do tematyki związanej z kulturalnym zachowaniem się uczniów w każdym miejscu i o każdej porze.

Pierwszoklasiści wysłuchali „Bajki o zmęczonej książce” z której dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić czytając książkę. Na zajęciach wykorzystano również teatrzyk kamishibai. W trakcie zajęć dzieci zrobiły zakładki, które będą im pomagały w dbaniu o książki. Następnie zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym oraz prośbami książki.

W trakcie spotkania każde dziecko otrzymało książkę „Pierwsze abecadło” – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka - w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez Instytut Książki. Kampania realizowana jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. W pakiecie dzieci otrzymały również kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od pani Jagny kartę czytelnika. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Uczniowie mogli samodzielnie wypożyczyć książkę, zabrać ją do domu i czytać. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa 😊

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym oraz takim gdzie można rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Mamy nadzieją, że dla naszych pierwszoklasistów, biblioteka stanie się zaczarowanym miejscem, w którym można przeżyć niesamowite przygody i doświadczyć magii. A wszystko to, dzięki książce…

Magdalena Szulik

Beata Oślizło