• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Drodzy Rodzice!

Nowa sytuacja stawia przed Państwem, nauczycielami oraz uczniami nowe wyzwania. Jest to czas niepewności i przeżywanych silnie emocji, które mogą być dla nas zaskakujące i trudne.

Pedagog i psycholog szkolni pragną Państwa zachęcić do skorzystania ze wsparcia psychologicznego i pedagogicznego poprzez możliwość kontaktu mailowego.

W przypadku potrzeby kontaktu telefonicznego prosimy o podanie w mailu numeru telefonu kontaktowego. Oddzwonimy .

W razie potrzeby piszcie Państwo na adresy;

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   [pedagog szkolny]

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  [psycholog szkolny]

 

Drodzy Uczniowie!

 W tym szczególnie trudnym czasie, kiedy drzwi szkoły są zamknięte, a nowa sytuacja może u wielu z Was wywoływać niepokój, a nawet lęk, zachęcamy Was do skorzystania z naszej pomocy.

Pedagog szkolny i psycholog szkolny są dla Was dostępni on-line.

Pragniemy Was wspierać i pomagać w trudnych chwilach. Zachęcamy Was do skorzystania z naszego wsparcia.

Prosimy Was, bądźcie dla siebie życzliwi. Życzliwi dla swoich rodziców, babci, dziadka, dla swojego rodzeństwa, ale także dla swoich kolegów i koleżanek z klasy, ze szkoły. Interesujcie się sobą, dbajcie o siebie nawzajem.

Zawsze możecie napisać i podzielić się tym, co przeżywacie, zapytać o to, co Was niepokoi, z czym trudno Wam sobie poradzić.

W razie potrzeby piszcie na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    [pedagog szkolny]

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   [psycholog szkolny] 

 Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy, aby w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole, zachęcać dziecko do samodzielnej nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Nauczyciele naszej szkoły od poniedziałku będą umieszczać w wiadomościach wysyłanych z e-dziennika materiały i zadania dla uczniów. Prosimy o zachęcenie dzieci do wykonywania tych zadań. Przypominamy, że przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.

Ponadto zwracamy uwagę na przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, unikanie miejsc gdzie są duże skupiska ludzi, niespotykanie się z rówieśnikami. Apelujemy o odpowiedzialność.

 

 

 Moi Drodzy, 

w czasie, kiedy nie macie  możliwości skorzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, zachęcam do zapoznania się z  niżej podanymi portalami . Znajdziecie w nim literaturę piękną oraz audiobooki. Jest to czas do nadrobienia zaległości czytelniczo-lekturowych. 

WolneLektury.pl - zobacz

Lektury - zobacz

Proponuję nadrobić zaległości muzyczne. Pomoże Wam w tym Muzykoteka Szkolna, a wiedzę o kosmosie rozszerzycie tutaj.

Możecie również posłuchać bajek na kanale You Tube -  zobacz . Wybierajcie tylko te wartościowe, z których możecie się czegoś nauczyć.

W dniu 10 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas młodszych pod hasłem „Z przyrodą za pan brat”. Wszyscy uczniowie biorący w nim udział pięknie recytowali przygotowane wiersze. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę w konkursie na szczeblu gminnym. Są to: kl. I a – Nadia Wolner, kl. I b – Julia Pawliczek, kl. II a – Weronika Fojcik, kl. II b – Zuzanna Berger, kl. III – Julia Mazurek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Konkurs przygotowały p. Alina Winkler i p. Beata Oślizło.

 

 

W dniu 27 lutego odbył się konkurs dla najlepszych matematyków w Gminie Mszana w kategorii klas młodszych. Naszą szkołę reprezentowali: kl. II a – Weronika Fojcik i Emilia Kotas, kl. II b – Mateusz Błatoń i Mikołaj Klocek, kl. III – Bartosz Kozicki i Daria Krakowczyk. Wszyscy uczestnicy mieli do wykonania nie tylko zadania objęte podstawą programową, ale też łamigłówki i krzyżówki matematyczne oraz zadania na logiczne myślenie. Konkurs przygotowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Mszanie. Uczeń naszej szkoły Bartosz Kozicki zdobył III miejsce. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Oślizło

 

 

Harmonogram dni otwartych:

 

I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim: 25 maja

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim: 20 marca (od 12:00 do 17:00), 21 marca (od 10:00 do 13:00)

 

Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach: 28 marca, 28 kwietnia

 

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim: 25 kwietnia (od 10:00 do 13:00)

 

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim: 12 marca (od 9:00 do 13:00), 13 marca (od 9:00 do 13:00), 14 marca (od 10:00 do 12:00)

 

Zespół Szkól Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: 12 marca (od 12:00 do 16:00)

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach: 4 kwietnia

 

Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie: 24 kwietnia

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie: 28 marca (od 9:00 do 11:30)

 

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim: 28 kwietnia, 1 czerwca.

Dodatkowo dla wszystkich rodziców zainteresowanych zapisanie swoich dzieci do placówki, istnieje możliwość umówienia się na indywidualne spotkanie z dyrekcją.

 

W ramach innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” realizowanej w klasach I-III młodsi uczniowie spotkali się z weterynarzem, który opowiedział im na czym polega jego praca. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się zwierzętami, jak je karmić i dbać o ich zdrowie. Poznały rasy psów, kotów oraz ciekawostki związanie z hodowlą zwierząt.

 

Konkurs Kartka z pamiętnika polegał na przedstawieniu jednego dnia ferii, który był najciekawszy. Forma była dowolna. Zwyciężyły Eliza Berger i Natalia Brachman z klasy Va. Dziewczyny zrobiły fotorelację z wycieczki do Wisły. Piątoklasistki oglądały miejsca bliskie Adamowi Małyszowi - skocznię wraz z pucharami sportowca. Były również w Muzeum Narciarstwa. Zobaczyły tam kolekcję sprzętu narciarskiego i starych nart, nawet z końca XIXw. Wizyta w Zamku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Muzeum Beskidzkim oraz Enklawie Budownictwa Drewnianego również okazały się niezmiernie fascynujące. Eksponaty związane z życiem i twórczością górali Beskidu Śląskiego robią wrażenie. Dziewczyny wygrały konkurs i wybrały sobie nagrodę – dzień jedzenia obiadu bez kolejki. Bardzo lubią pierogi, dlatego cierpliwie czekają, żeby podejść po porcję w pierwszej kolejności. Elizo i Natalio – gratulacje i smacznego !

W piątek 14 lutego były Walentynki. Samorząd Szkolny przeprowadził akcję kartek walentynkowych. Każdy uczeń miał możliwość wrzucenia wiadomości do skrzynki dla wybranej osoby ze szkoły. Ten dzień dla Samorządu okazał się bardzo pracowity. Na terenie szkoły doręczał odbiorcom wszystkie przesyłki. Kartki miały różne formy. Większość była wykonana własnoręcznie, ale zdarzały się też gotowe pocztówki. Kreatywność i wyobraźnia niektórych uczniów są zachwycające. Serdeczne walentynkowe akcenty można było dostrzec również w amfiteatrze szkoły na gazetce Rozumek – działalności młodzieży uczęszczającej na Koło Dziennikarskie.

Ciekawostka: Naukowcy udowodnili, że zwierzęta też potrafią kochać swoich właścicieli oraz przedstawicieli własnego gatunku. Na przykład kiedy pingwin się zakochuje, poszukuje najpiękniejszego kamienia, by zaprezentować go swojej wybrance.

 

W niedzielę przypadał Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie szkoły też świętowali. Każda klasa przygotowała trójkąt ciasta, który dekorowała według własnego pomysłu. Warunek był jeden – zdrowo i kolorowo! Na papierowej pizzy znalazły się same zdrowe produkty. VIa zaproponowała arbuzową, co wzbudziło ciekawość wśród dzieci. Wszystkie kawałki, wykonane różnymi technikami, były niepospolite, wyjątkowe oraz bardzo apetyczne. Akcję przeprowadził Samorząd Szkolny ze swoim opiekunem, promując zdrowe odżywianie. Klaudia – przewodnicząca, poleca sprawdzony przepis na domową pizzę. Zdrowo, nie znaczy nudno. Zdrowo, nie znaczy ponuro. Zdrowo może być smacznie i kolorowo!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnoświatowej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, która propaguje działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na początku roku szkolnego nauczyciele i rodzice zostali zaznajomieni z problematyką bezpieczeństwa w internecie, uczniowie zaznajomili się na lekcjach informatycznych a pod koniec lutego zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny związany z dbaniem o cyfrowe bezpieczeństwo. 

 

W środę odbyła się karnawałowa dyskoteka klas IV-VIII. Oprawą muzyczną zajął się profesjonalny Dj. Wszyscy bawili się doskonale. VIII klasa stanęła na wysokości zadania i rozkręciła całą imprezę. Dziewczyny wyglądały pięknie, stylizacje dopracowały perfekcyjnie, chłopcy wyróżniali się modnymi fryzurami. Mieliśmy przyjemność zaśpiewać Sto lat solenizantce Izie z klasy VIa, która akurat w tym dniu obchodziła swoje urodziny. Mini skrót dyskoteki z roztańczonymi i zadowolonymi młodymi ludźmi, można zobaczyć poniżej. Organizatorem był Samorząd Szkolny i Pani Asia. Dziękujemy za liczny udział w imprezie. Jak powiedział jeden z naszych uczniów: Była moc!

 

Zarządzenie Wójta Gminy Mszana z dnia 28.01.2020 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mszana - pobierz