• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

13 listopadaw naszej szkole odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przedstawili krótki apel, wspólnie śpiewaliśmy hymn i przypomnieliśmy historię Polski sprzed 101 lat. Tematy patriotyczne były bliskie dzieciom. Brały udział w Konkursie Wiedzy o Polsce, w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy IV-VI rozwiązywały tradycyjny test, natomiast VII-VIII wykorzystały technologię informacyjną, udzielając odpowiedzi na komputerach. Gratulujemy i ogłaszamy zwycięzców.
Klasy IV – VI: I miejsce Jakub Piechaczek, klasa 5b
II miejsce Julia Piechoczek, klasa 6b
III miejsce Izabela Rojek, klasa 6a

Klasy VII-VIII: I miejsce Martyna Skorupa, klasa 8
II miejsce Artur Nowak, klasa 7
III miejsce Dominik Jonas, klasa 8

Pielęgnujmy tradycje, o które dbali nasi przodkowie i pamiętajmy ludzi walczących o Polskę.

 

 

 

6 listopada w naszej szkole odbył się po raz kolejny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”, którego celem było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Mistrzem tabliczki mnożenia klasy czwartej została Emilia Wawrzyczek, klas piątych Paweł Pukowiec, klas szóstych Grzegorz Brożek, klasy siódmej Artur Nowak, natomiast klasy ósmej Dominik Jonas. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 Nasz szkoła w dniu dzisiejszym pamiętała o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Podjęliśmy  działania, które upamiętniają ważne postacie oraz wydarzenia:

 • uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy mogiłę na połomskim cmentarzu osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;  
 • zapaliliśmy znicz w miejscu związanym z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej.

Głównym celem tej inicjatywy jest pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach naszej historii. 

 

W dniu 24 październiki 2019 r. uczniowie klasy VIII brali udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery pt. „Pasja, profesja, powołanie”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Zespole Szkół Budowlanych
w Wodzisławiu Śląskim. Tematyka zajęć:

- Dom energooszczędny.

- Najciekawsze budynki świata.

- Monitoring domowy.

Zajęcia ukierunkowane były na wsparcie uczniów w planowaniu dalszej edukacji, zawodu i kariery.

 

🌺🌺Nauczyciele i kadra administracyjna bardzo dziękują za pamięć
w Dniu Edukacji Narodowej🌺🌺

 

 W dniu 18 października 2019 r. uczniowie klasy VIII brali udział w zajęciach w ramach gminnego projektu: „Działajmy – Aktywizacja, integracja oraz wsparcie osób z niepełnosprawnością – mieszkańców gminy Mszana”. Celem zajęć było kształtowanie postaw otwartości i tolerancji w aspekcie stereotypów myślenia o osobach z niepełnosprawnością.
Zapoznanie z prawidłowym zachowaniem wobec różnych grup z dysfunkcjami, sposobami taktownej pomocy, pozytywnych wzorów zachowania w stosunku do osób z niepełnosprawnością. Uczniowie brali udział w prelekcji z panem psychologiem Marcinem Brzozą, a następnie udali się na zajęcia w pracowniach, gdzie integrowali się z podopiecznymi ośrodka.

 

  Tegoroczna akcja, stawiała na cel pomoc 17- letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie marzeń
o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.

Akcja pomocy Bartkowi w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęła się z dniem 04.09.2019 r. Kwota zakupu jednej cegiełki wynosiła 2 zł. Zebrano kwotę 150 zł. Wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie. Dziękujemy za okazanie otwartości, życzliwości i dobroci.

 Koordynator szkolny

Katarzyna Wodecka

 

 

Wewnątrzszkolny  system doradztwa zawodowego - pobierz

 

 

Program realizacji doradztwa zawodowego - pobierz

 

 

We wrześniu uczniowie szkoły wybrali kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymała Klaudia Pietrykowska z klasy VII, która będzie pełniła funkcję przewodniczącej szkoły. Pozostałe osoby to reprezentanci samorządu i są nimi: Artur Nowak kl. VII, Weronika Wrona kl. VIII oraz Dominik Jonas kl.VIII. Opiekunem została Pani Joanna Juraszczyk.
Cała ekipa ma mnóstwo energii i pragnie zarazić nią innych. Młodzież będzie organizowała dyskoteki, konkursy, akcje, które każdemu uczniowi umilą pobyt w szkole. W piątek komisyjnie kręcą Kołem Fortuny, wybierając szczęśliwe numerki na kolejny tydzień. Grupa z samorządu to zdyscyplinowani, pracowici i kulturalni ludzie. Wszyscy im pomożemy w zaplanowanych działaniach, tworząc wspaniałą atmosferę w szkole.

 

 

 

Aż dwa złote medale przywiozła z mistrzostw Polski Zosia Zdziebło, zawodniczka wodzisławskiej Akademii Sportowej Top Team.

Uczennica klasy VIII naszej szkoły odniosła kolejny sukces, przywożąc już po raz drugi złoto z mistrzostw Polski. Ma też na swoim koncie brązowy i srebrny medal na zawodach Pucharu Świata Ju-Jitsu w Czarnogórze i Atenach, przywiozła również złoto z Pucharu Europy w Holandii. Przypomnijmy, że równo dwa lata temu utalentowana połomianka została powołana przez Polski Związek Ju-Jitsu do kadry narodowej. Sztuki walki trenuje od pięciu lat.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Ju Jitsu odbyły się 28-29 września w Sochaczewie. Reprezentanci wodzisławskiej Akademii Sportowej Top Team zdobyli tam aż 12 medali. Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach: Gi (walki w kimonach) i No Gi (walki bez kimon).

Tekst: Iza Salamon

Zdjęcie: Akademia Top Team Wodzisław Śląski 

26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Na lekcjach języka angielskiego starsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, quizach i łamigłówkach w ramach obchodów święta języków. Wszystkie zadania dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Każdy mógł sprawdzić jaką posiada wiedzę o językach europejskich, a przy okazji poznać wiele ciekawostek takich jak np. najdłuższe słowa w danych językach czy idiomy przedstawione w humorystyczny sposób. Pojawił się również bank słów wyjątkowych, których w każdym języku nie brakuje. Młodsi uczniowie poznali bliżej Wielką Brytanię, uzupełnili karty pracy oraz kolorowanki związane z najważniejszymi miejscami w Londynie. Dzień Języków Obcych w naszej szkole przypomniał uczniom jak ważna jest umiejętność posługiwania się innym językiem i jak wielkie znaczenie ma w dzisiejszym świecie znajomość języka obcego.

Tekst: Katarzyna Krzyżok

 

 Zebranie odbędzie się 18.09.2019 r. o godz. 1600 w szkolnym amfiteatrze.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Ubezpieczenie dotyczy zarówno  szkoły jak i  przedszkola - pobierz

 

 
Informacja dla rodziców oraz uczniów z ul. Folwark oraz ul. Wolności (Dolanek).
 
Od 1 września zostaną uruchomione nowe linie autobusowe MZK dostosowane do godzin nauki szkolne-  zobacz rozkład 
 

Koszt przejazdu dla ucznia do trzech przystanków to tylko 0,60 zł (z tzw. e-kartą), bilet jednorazowy zakupiony u kierowcy to koszt 2,10 zł.

Wniosek o e kartę - zobacz 

 

 FOLWARK - do szkoły  - przystanek Połomia Centralna Folwark  

linia W11 – godz. 712, 807

 linia W12 – godz. 912, 1057

Powrót ze szkoły na FOLWARK  - przystanek Połomia Kościół

 linia W11 – godz. 1422, 1522

 linia W12 – godz. 1200

DOLANEK -  do szkoły - przystanek Połomia Wolności Dolanek

linia S17 – godz. 736

linia W12 - godz. 955

Powrót ze szkoly  na DOLANEK - przystanek Połomia Centralna Boisko

linia S17 – godz. 1451

 Zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem linii autobusowych MZK