• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

W ramach realizacji projektu eTwinning Życzliwość – zawsze w cenie, grupa uczniów z klasy VI a przygotowała krótkie podziękowania i życzenia w formie filmiku, które przesłali do wybranych szpitali. Eliza, Natalia, Julia, Oliwia, Vanessa, Karolina, Szymon, Paweł oraz pani Joanna Juraszczyk – opiekun grupy –

życzą wszystkim, aby Nowy Rok 2021  upłyną w zdrowiu i szczęściu z najbliższymi.

 


 

 

 

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
przyniosą spokój, siłę i nadzieję na lepszą przyszłość,

niech zjednoczy nas mądra refleksja nad tym,

co naprawdę czyni nas ludźmi, co naprawdę ważne, najważniejsze.

A Nowy Rok 2021 przyniesie wszelką pomyślność
i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

 Dyrektor z Gronem Pedagogicznym

 

 

 

 

Samorząd Szkolny i wszyscy uczniowie życzą:

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz radości z przebywania z bliskimi i rodzinnego ciepła.

Stworzyliśmy również filmową wersję naszych świątecznych życzeń - obejrzyj tutaj

 

 

22 grudnia 2020 komisja konkursowa, w postaci członków Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna Pani Hani Wais wybrała zwycięzców szkolnych konkursów świątecznych.

 

Drodzy Rodzice,

jak co roku prosimy Państwa o otwarcie Waszych serc i portfeli. Tym razem chcemy pomóc 4 miesięcznemu Filipowi Cholewie z Jankowic. Chłopczyk cierpi na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu 1. Potrzebny jest mu najdroższy lek na świcie, aby rozpocząć terapię genową. Koszt leczenia wynosi 9 mln zł. Zbiórka trwa do końca grudnia.

Pieniądze prosimy wpłacać bezpośrednio na konto Filipka - TUTAJ

W imieniu Filipka i Jego rodziców bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Jesteśmy przekonani, że i tym razem akcja nie przejdzie bez echa, a Filip szybko powróci do zdrowia,

Wierzymy,że

dobra jest więcej, tylko jest cichsze.

foto: Siepomaga

 

Wszelkie wpłaty na Radę Rodziców prosimy realizować za pomocą poniższego numeru konta

26 8470 0001 2001 0012 5006 0001

 

Jeszcze przed zdalnym nauczaniem uczniowie klas : 7 a i 7 b przygotowywali , akademię z okazji Odzyskania Niepodległości, niestety ograniczony czas spowodował, że opracowali tylko reportaż filmowy, który został udostępniony społeczności szkolnej dzień przed Świętem 11 listopada. Zatem zapraszamy do wspólnego oglądania ich akademii online....

https://polomia-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/monika_kozielska_polomia_onmicrosoft_com/

Edswl7ElUNdMoRrwE3DWV0IBe5tTVBnFImcgJK3cHhai1w?e=fDwILX

Jesteśmy już uczniami!

 

Ja, najmłodszy uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Połomi

Przyrzekam szanować wszystkich, którzy pracują w szkole.

Będę się starał być dobrym kolegą,

Będą przyjacielem zwierząt i roślin.

Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

oraz mojej Ojczyźnie – Polsce”.

W dniu13.10.2020r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotowały klasy VI z wychowawczyniami: panią Celiną Smolarczyk i Joanną Juraszczyk. Uczniowie prezentowali modę XXI wieku oraz gadżety ułatwiające pracę nauczyciela. Wszystkie kreacje i pomoce wzbudziły uśmiechy na twarzach publiczności, ponieważ były szalone i zdecydowanie niepospolite. Humor musi być, gdyż pomaga przetrwać wiele trudnych momentów. W amfiteatrze znajdowały się tylko dwie klasy, które zachowały wszelkie środki ostrożności – odstępy, maseczki. Reszta uczniów zobaczy filmik z przedstawienia. Dzięki wspaniałej dyscyplinie uczniów i zaangażowaniu pracowników szkoły, mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Życzymy sobie wzajemnie zdrowia, spokoju i nieustającego dobrego humoru.

2 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej Policji z Wodzisławia Śl - młodszym aspirantem Grzegorzem Szoltem. Tematem pogadanki była "Bezpieczna droga do szkoły". 

 

Obchody tego sympatycznego święta w klasach pierwszych stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wesołej zabawy.

Dnia 24 września 2020r. nasi trzecioklasiści udali się do strażnicy OSP Połomia. Na początku spotkania, zostaliśmy zapoznani z historią naszej straży. Panowie przeprowadzili pogadankę, na temat bezpiecznych zasad zachowania się w domu, podczas pożaru oraz przypomniane zostały najważniejsze numery alarmowe. Kolejną częścią naszego spotkania była prezentacja urządzeń używanych w trakcie akcji ratunkowej było ich całe mnóstwo. Nie sposób było zapamiętać wszystkich nazw. Mieliśmy okazję wejścia do nowego wozu strażackiego. Poczuliśmy się jak prawdziwi strażacy, a do tego ten odgłos syreny. Kolejną atrakcją było przymierzanie stroju strażaka- ratownika. Największym powodzeniem cieszył się kask strażacki, do którego ustawiał się długa kolejka. Zobaczyliśmy również mundur strażacki, który jest ubierany podczas oficjalnych uroczystości. Na końcu już naszego spotkania otrzymaliśmy dyplomu ukończenia wstępnego kursu strażackiego. Niestety, nasze spotkanie dobiegło końca. Mamy jednak nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy i odkryjemy kolejne tajniki straży. Dziękujemy Panom strażakom za interesujące i pełne emocji spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na następny raz!

 

Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice wyborcze. Zwieńczeniem kampanii wyborczej było głosowanie, które odbyło się 11 września 2020 r. Frekwencja wyniosła 89%. Uczniowie naszej szkoły wybrali spośród 5 kandydatów do samorządu uczniowskiego przewodniczącego naszej szkoły. 

Najwięcej głosów otrzymała Natalia Ulman z klasy VIIb i tym samym została przewodniczącą, jej zastępcą została Emilia Bulenda z klasy VIII. Pozostałe osoby zostały członkami samorządu i są nimi: Artur Nowak z klasy VIII, Dominika Jurczak z klasy VIIa oraz Karol Bażan z  klasy VIIb. 

Opiekunem samorządu została Pani Hanna Wais.

Wspólnymi siłami postaramy się zrealizować nasze obietnice wyborcze, aby każdy dzień, który możemy spędzić w szkole mógł stać się wyjątkowy.  

 

 

26 września miał miejsce Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klas szóstych i siódmych przygotowali projekty w języku angielskim, na których zaprezentowali niektóre ze stolic europejskich oraz przedstawili znane nam postaci ze świata filmu, polityki i muzyki. Całość projektu przygotowana była przez uczniów samodzielnie. Wszystkie zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Prace podziwiać można na szkolnych gazetkach w amfiteatrze oraz na segmencie F. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Katarzyna Krzyżok

Prace kl. VII