• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Jeszcze przed zdalnym nauczaniem uczniowie klas : 7 a i 7 b przygotowywali , akademię z okazji Odzyskania Niepodległości, niestety ograniczony czas spowodował, że opracowali tylko reportaż filmowy, który został udostępniony społeczności szkolnej dzień przed Świętem 11 listopada. Zatem zapraszamy do wspólnego oglądania ich akademii online....

https://polomia-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/monika_kozielska_polomia_onmicrosoft_com/

Edswl7ElUNdMoRrwE3DWV0IBe5tTVBnFImcgJK3cHhai1w?e=fDwILX

Jesteśmy już uczniami!

 

Ja, najmłodszy uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Połomi

Przyrzekam szanować wszystkich, którzy pracują w szkole.

Będę się starał być dobrym kolegą,

Będą przyjacielem zwierząt i roślin.

Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

oraz mojej Ojczyźnie – Polsce”.

W dniu13.10.2020r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotowały klasy VI z wychowawczyniami: panią Celiną Smolarczyk i Joanną Juraszczyk. Uczniowie prezentowali modę XXI wieku oraz gadżety ułatwiające pracę nauczyciela. Wszystkie kreacje i pomoce wzbudziły uśmiechy na twarzach publiczności, ponieważ były szalone i zdecydowanie niepospolite. Humor musi być, gdyż pomaga przetrwać wiele trudnych momentów. W amfiteatrze znajdowały się tylko dwie klasy, które zachowały wszelkie środki ostrożności – odstępy, maseczki. Reszta uczniów zobaczy filmik z przedstawienia. Dzięki wspaniałej dyscyplinie uczniów i zaangażowaniu pracowników szkoły, mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Życzymy sobie wzajemnie zdrowia, spokoju i nieustającego dobrego humoru.

2 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej Policji z Wodzisławia Śl - młodszym aspirantem Grzegorzem Szoltem. Tematem pogadanki była "Bezpieczna droga do szkoły". 

 

Obchody tego sympatycznego święta w klasach pierwszych stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wesołej zabawy.

Dnia 24 września 2020r. nasi trzecioklasiści udali się do strażnicy OSP Połomia. Na początku spotkania, zostaliśmy zapoznani z historią naszej straży. Panowie przeprowadzili pogadankę, na temat bezpiecznych zasad zachowania się w domu, podczas pożaru oraz przypomniane zostały najważniejsze numery alarmowe. Kolejną częścią naszego spotkania była prezentacja urządzeń używanych w trakcie akcji ratunkowej było ich całe mnóstwo. Nie sposób było zapamiętać wszystkich nazw. Mieliśmy okazję wejścia do nowego wozu strażackiego. Poczuliśmy się jak prawdziwi strażacy, a do tego ten odgłos syreny. Kolejną atrakcją było przymierzanie stroju strażaka- ratownika. Największym powodzeniem cieszył się kask strażacki, do którego ustawiał się długa kolejka. Zobaczyliśmy również mundur strażacki, który jest ubierany podczas oficjalnych uroczystości. Na końcu już naszego spotkania otrzymaliśmy dyplomu ukończenia wstępnego kursu strażackiego. Niestety, nasze spotkanie dobiegło końca. Mamy jednak nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy i odkryjemy kolejne tajniki straży. Dziękujemy Panom strażakom za interesujące i pełne emocji spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na następny raz!

 

Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice wyborcze. Zwieńczeniem kampanii wyborczej było głosowanie, które odbyło się 11 września 2020 r. Frekwencja wyniosła 89%. Uczniowie naszej szkoły wybrali spośród 5 kandydatów do samorządu uczniowskiego przewodniczącego naszej szkoły. 

Najwięcej głosów otrzymała Natalia Ulman z klasy VIIb i tym samym została przewodniczącą, jej zastępcą została Emilia Bulenda z klasy VIII. Pozostałe osoby zostały członkami samorządu i są nimi: Artur Nowak z klasy VIII, Dominika Jurczak z klasy VIIa oraz Karol Bażan z  klasy VIIb. 

Opiekunem samorządu została Pani Hanna Wais.

Wspólnymi siłami postaramy się zrealizować nasze obietnice wyborcze, aby każdy dzień, który możemy spędzić w szkole mógł stać się wyjątkowy.  

 

 

26 września miał miejsce Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klas szóstych i siódmych przygotowali projekty w języku angielskim, na których zaprezentowali niektóre ze stolic europejskich oraz przedstawili znane nam postaci ze świata filmu, polityki i muzyki. Całość projektu przygotowana była przez uczniów samodzielnie. Wszystkie zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Prace podziwiać można na szkolnych gazetkach w amfiteatrze oraz na segmencie F. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Katarzyna Krzyżok

Prace kl. VII

 

 

Tegoroczna akcja, stawiała na cel pomoc 23- letniemu Błażejowi Wołoszczak, który pomimo padaczki lekoodpornej, dzięki wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego ma możliwość prowadzenia zwykłego życia nastolatka. Pomóżmy jego rodzinie wspomóc jego rehabilitację w domu ćwiczeniami na specjalistycznym rowerze wspomagającym pracę nóg. Koszt sprzętu to około 10000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi dobrej woli zależeć będzie ułatwienie Błażejowi rehabilitacji.

Akcja pomocy Bartkowi w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczęła się z dniem 03.09.2020 r. Kwota zakupu jednej cegiełki wynosiła 2 zł. Zebrano kwotę 156 zł. Wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie. Dziękujemy za okazanie otwartości, życzliwości i dobroci.

 

Koordynator szkolny

Katarzyna Wodecka

 

 

Szanowni Rodzice! 

Serdecznie zapraszamy na zebrania w nowym roku szkolnym 2020/2021 w dniach 16.09.2020 r. i 17.09.2020 r. wg harmonogramu

Prosimy o zachowanie zasad sanitarnych (maseczka, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu). 

 

16.09.2020 r. (środa) godzina 16.00 

Ia- sala B4 

IIa- sala B10 

IIIa- sala B11 

IV- sala B15 

V- sala B12 

VIa- sala B14 

VIIa- sala F24 

 

17.09.2020 r. (czwartek) godzina 16.00 

Ib- sala B4 

IIb- sala B10 

IIIb- sala B11 

VIb- sala B14 

VIIb- sala F24 

VIII- sala B15 

 

 Informujemy, że spotkanie przedstawicieli do Rady Rodziców z poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych odbędzie się 17.09.2020 r (czwartek) o godzinie 16.45. 

 

 

Wewnętrzny regulamin funkcjonowania SP w czasie epidemii - pobierz

Wewnętrzny regulamin funkcjonowania GP w czasie epidemii - pobierz  

 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice 

Uprzejmie informujemy, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w tym roku, ze względu na pandemię, będzie miała inny charakter. Uczniowie spotkają się bezpośrednio z wychowawcami w klasach zgodnie z załączonym harmonogramem. Na spotkaniach otrzymają plan zajęć oraz uzyskają ważne informacje na temat funkcjonowania naszej szkoły w okresie pandemii. 

Spotkania z wychowawcami będą trwały ok. 30 minut. Do szkoły uczniowie klas II- VIII przychodzą bez rodziców.  

O godzinie 9.00 odbędzie się Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego.

 Część klas przychodzi do szkoły przed Mszą Św. na godz. 8.15, druga część przychodzi do szkoły po Mszy Św., na godzinę godz. 10.00. 

Serdecznie zapraszamy Pierwszoklasistów 

z Rodzicami (uczeń z jednym rodzicem)

 na rozpoczęcie roku szkolnego i spotkania z wychowawcami

bezpośrednio w salach na godz. 8.00.  

 

Przydział dzieci do klasy Ia- zobacz

Przydział dzieci do klasy Ib- zobacz

Harmonogram spotkań wychowawców z uczniami- zobacz

 

 

Informacja w sprawie stypendium szkolnego - pobierz

Regulamin - pobierz

Wniosek o stypendium 2020-2021 - pobierz

RODO Klauzula inf. rodzic-opiekun prawny - pobierz

 

 

Wakacyjnych radości:

słońca, bezpiecznych przygód, odpoczynku i dużo zabawy!

 

Lato, lato, lato czeka - posłuchaj :)

 

 

 

Numery alarmowe

112 Numer alarmowy (pogotowie, policja, straż pożarna)
800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
801 199 990 Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania
601 100 300 Numery ratunkowe w górach
601 100 100 Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

 

 Góry piękne i przyjazne

Aby unikać  niebezpieczeństw, każdą wyprawę w góry należy starannie przygotować. Przed wyruszeniem na wędrówkę w miejscu pobytu należy pozostawić wiadomość o trasie wycieczki i przewidywanej godzinie powrotu. Podstawą ekwipunku turysty górskiego jest odpowiednie i wygodne obuwie oraz plecak, w którym niezależnie od pory roku i pogody powinny się znajdować: 1) czapka i rękawiczki, zapasowe skarpety i koszula; 2) ubranie przeciwdeszczowe, wiatrochronne; 3) podręczna apteczka, latarka. Planując wędrówkę górską, należy zabrać przynajmniej jeden (na grupę) telefon komórkowy lub lokalizator z dobrze naładowaną baterią.

 Numer alarmowy GOPR 601 100 300 w każdym telefonie górskiego turysty!