• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

30 października w naszej szkole odbył się po raz kolejny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”, którego celem było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Mistrzem tabliczki mnożenia klas czwartych został Jakub Piechaczek, klas piątych Grzegorz Brożek, natomiast mistrzem klas szóstych został Bartosz Zaremba. Najwyższą średnią punktów zdobyła klasa VIa. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 lecia Święta Odzyskania Niepodległości. Akademia wpisała się w cykl wydarzeń, konkursów i wystaw organizowanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w stulecie tego pamiętnego historycznego wydarzenia.

Akademię przygotowała p. Izabela Salamon, a brały w niej udział dzieci z klas: VIa, VIb i Va. Podczas akademii wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, a szczególną uwagę widowni przykuł oryginalny występtaneczno-muzyczny z szarfami, który po odśpiewaniu hymnu otwierał część artystyczną akademii.

Zobacz film z tego pięknego i jakże ważnego szkolnego wydarzenia - klik

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Kotylion dla Niepodległej”, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie, został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił.

24 października duża grupa uczniów klas IV-VI zmagała się z pytaniami dotyczącymi ojczyzny. Odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce.

 We wrześniu chętni uczniowie klas IV-VI pisali wiersze patriotyczne Z miłości do Niepodległej.

Nasza szkoła bierze udział w konkursie świetlicowym organizowanym przez znanego wydawcę gier planszowych i zabawek – firmę Hasbro.

Do 19 listopada, pod adresem https://www.siegrasiema.com/swietlice/342 można głosować na naszą świetlicę, dzięki czemu mamy szansę zdobyć nowe wyposażenie, a nawet przeprowadzić remont!

Wszystko zależy od Waszych głosów J Czasu nie jest dużo, w przeciwieństwie do konkurencji.

Bardzo prosimy o oddawanie głosów, które jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/342 i kliknąć GŁOSUJ! A jeśli dodatkowo robicie zakupy w sklepie Smyk, to rejestrując paragon za zakupy, oddajecie głos wart aż 50 punktów!

TO NAPRAWDĘ JEST PROSTE!

POMÓŻ NASZEJ ŚWIETLICY –

KLIKAJ RAZ DZIENNIE

I GŁOSUJ !!!

 

31 października uczniowie klas IIa, IIb i III wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum Ognia w Żorach.

Pierwszy w tym roku szkolnym transport nakrętek został zabrany z naszej szkoły.

W dniu 30 października został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Kotylion dla Niepodległej”.

29 października odbyło się szkolenie antyterrorystyczne dla nauczycieli i uczniów klas VI z ZSP w Połomi. Celem szkolenia było zapoznanie się z zasadami postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, które potencjalnie mogą wystąpić na terenie szkoły- zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki. Szkolenie zorganizowała p. Kamila Rduch – podinspektor ds. p.poż i zarządzania kryzysowego, a prowadzili go policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz instruktor obrony cywilnej.

 Realizacja szkolenia odbyła się zgodnie z "Programem szkoleń podstawowych z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej, organizowanych przez Wójta Gminy Mszana w 2018 roku.

 

 

 

1.  02.11.2018 r. (piątek po Wszystkich Świętych),

2.  02.01.2019 r. (środa po Nowym Roku),

3.  02.05.2019 r. (czwartek po 1 maja),

4.  03.06.2019 r. (poniedziałek MDD – Dzień Sportu Szkolnego),

5.  19.06.2019 r. (środa przed Bożym Ciałem).

 

 

 

W dniach 25-26 października ( czwartek, piątek), w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, odbędzie się zbiórka makulatury. W tym roku zbiórka będzie miała formę konkursu: indywidualną ( dla ucznia, który przyniesie jej największą ilość)  oraz klasową.  

Makulaturę można przynosić zapakowaną w kartonach, workach lub reklamówkach, zabezpieczoną przed rozsypaniem. 

Bardzo prosimy o zważenie makulatury w domu, a jej wagę podać wychowawcy klasy lub przedszkola.

Makulaturę składamy obok sali B4. 

 

Kolejna zbiórka będzie zorganizowana  w kwietniu.

Organizatorem akcji jest biblioteka szkolna.

 

17 października odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości zostali włączeni do społeczności szkolnej.

Pod takim hasłem w tym roku szkolnym przebiegały uroczystości związane z Dniem Nauczyciela. Nie tylko uczniowie przygotowali nauczycielom niespodzianki, ale również pedagodzy nie zapomnieli o swoich uczniach. Z taj okazji przygotowali dzieciom galerię swoich zdjęć z czasów, kiedy sami byli uczniami. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Rada Rodziców sprawiła Gronu Pedagogicznemu słodki poczęstunek.