• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 

 Zebranie odbędzie się 18.09.2019 r. o godz. 1600 w szkolnym amfiteatrze.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Ubezpieczenie dotyczy zarówno  szkoły jak i  przedszkola - pobierz

 

 
Informacja dla rodziców oraz uczniów z ul. Folwark oraz ul. Wolności (Dolanek).
 
Od 1 września zostaną uruchomione nowe linie autobusowe MZK dostosowane do godzin nauki szkolne-  zobacz rozkład 
 

Koszt przejazdu dla ucznia do trzech przystanków to tylko 0,60 zł (z tzw. e-kartą), bilet jednorazowy zakupiony u kierowcy to koszt 2,10 zł.

Wniosek o e kartę - zobacz 

 

 FOLWARK - do szkoły  - przystanek Połomia Centralna Folwark  

linia W11 – godz. 712, 807

 linia W12 – godz. 912, 1057

Powrót ze szkoły na FOLWARK  - przystanek Połomia Kościół

 linia W11 – godz. 1422, 1522

 linia W12 – godz. 1200

DOLANEK -  do szkoły - przystanek Połomia Wolności Dolanek

linia S17 – godz. 736

linia W12 - godz. 955

Powrót ze szkoly  na DOLANEK - przystanek Połomia Centralna Boisko

linia S17 – godz. 1451

 Zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem linii autobusowych MZK 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020  klas I-VIII

rozpocznie się o godz. 900 (amfiteatr).

Po uroczystości spotkania w klasach z wychowawcami. 

Msza święta o godz. 800 w kościele parafialnym.

 

 

Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz

 

Urząd Gminy w Mszanie informuje, iż od 19 sierpnia 2019 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020, na podstawie przepisów Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty. 
Termin składania wniosków - do 15 września 2019 r. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższa niż kwota 528 zł i ustalana na zasadach określonych w Ustawie o pomocy społecznej.

Wniosek do pobrania w Urzędzie Gminy w Mszanie, w sekretariatach szkół lub na stronie internetowej: www.mszana.ug.gov.pl

 

 Wniosek

RODO Klauzula informacyjna rodzic opiekun prawny

RODO Klauzula informacyjna pełnoletni uczeń

 

 

 

 

Wakacyjnych radości:

słońca, bezpiecznych przygód, odpoczynku i dużo zabawy!

Lato, lato, lato czeka - posłuchaj :)

 

 

Wczoraj w Muzeum Miejskim w Żorach odbył się wernisaż prac konkursowych pt."Emocje". Nasza szkoła wysłała na ten konkurs wiele ciekawych i pięknych prac. Szczęście uśmiechnęło się do Kingi Papały z klasy V c, która swoim magicznym drzewem zachwyciła Jurorów i tym samym zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Relacja z rozdania nagród

 

 

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MSZANIE

prosi wszystkich uczniów o pilny zwrot książek głównie lektur! do gminnych bibliotek

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MSZANIE.

Sprawa pilna w związku z okresową inwentaryzacją lektur!!!

 

 

W marcu w naszej szkole przeprowadzono kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2019". Głównym celem tego konkursu jest rozwijanie uzdolnień matematycznych i zainteresowań uczniów. W kategorii Maluch startowało ponad 7 tyś. uczniów z woj. śląskiego. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Jakub Piechaczek i Marek Smolarczyk – uczniowie klasy IVb. W kategorii Beniamin brało udział ponad 8 tyś. uczniów. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Grzegorz Brożek z klasy Vc. Naszym zdolnym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Rachmistrz”, którego celem było sprawdzenie biegłości w wykonywaniu działań pisemnych. Rachmistrzem klas czwartych został Jakub Piechaczek, klas piątych Grzegorz Brożek, natomiast rachmistrzem klas szóstych została Martyna Sobik. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

W maju uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach powiatowych z matematyki. Zuzanna Wziętek z klasy IVa reprezentowała naszą szkołę w Konkursie Matematycznym „Bzik” organizowanym w Wodzisławiu Śląskim. Grzegorz Brożek z klasy Vc brał udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas piątych, który odbył się w Lubomi. W konkursie tym Grzegorz zajął czwarte miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

W ramach realizowanej innowacji "O mojej miejscowości wiem wszystko" w dniu 30 maja uczniowie klas II i klasy III wraz z wychowawcami pojechali do Urzędu Gminy w Mszanie. Dzieci zostały przywitane przez pracowników gminy oraz wójta Mirosława Szymanka. Zwiedzanie urzędu rozpoczęły od obejrzenia sali obrad, zwiedziły salę ślubów i przyglądały się bacznie pracy osób zatrudnionych na różnych stanowiskach. Duże wrażenie zrobił na dzieciach gabinet wójta. Uczniowie chętnie wcielali się w jego rolę i pozowali do zdjęć siedząc w jego fotelu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan wójt opowiadał dzieciom na czym polega jego praca, i chętnie odpowiadał na ich pytania.

Po zwiedzaniu budynku uczniowie degustowali lody w pobliskiej cukierni i korzystały z placu zabaw w Parku Rozrywki.

 

W dniu 29.05.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Kapliczki i krzyże przydrożne – małe formy architektury sakralnej.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Rogowie. Obrady komisji i ekspozycja prac odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach z siedzibą w Rogowie.

Na konkurs napłynęło 151 prac, w tym:

- w kategorii forma płaska – 123 prace

- w kategorii forma przestrzenna – 28 prac.

Poziom prac był bardzo wyskoki dlatego niezmiernie nam miło, że trójka uczniów z naszej szkoły zostało LAUREATAMI. Mikołaj Klocek z klasy I zdobył II miejsce w kategorii klas 1-3. Natomiast Jagoda Klocek z klasy IV  i Kacper Wolner z klasy V zostali wyróżnieni w kategorii klas IV - VI. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Jakub Piechaczek z klasy IVb zdobył II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych z województwa śląskiego ,,Mistrz tabliczki mnożenia”. Konkurs ten odbył się pod patronatem dyrektora kuratorium oświaty w Gliwicach . Jakub uzyskał tytuł „Wicemistrza Tabliczki Mnożenia województwa śląskiego” w kategorii klas czwartych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.