• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 

 

 

 Z  okazji Waszego święta życzymy Wam  dużo uśmiechu, radości,

głowy pełnej szalonych pomysłów na coraz to nowe zabawy

i magicznego długopisu który każdy sprawdzian i wypracowanie napisze na szóstkę

Dyrektor z Gronem Pedagogicznym

Drodzy Rodzice i Uczniowie! 

Zgodnie z informacją MEN od dnia 25 maja dla uczniów klas VIII szkoła organizuje nieobowiązkowe konsultacje.  

 • Harmonogram konsultacji dla uczniów klasy VIII: pobierz  
 • Wytyczne dla ucznia korzystającego z konsultacji: pobierz
 • Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół: pobierz

W czasie, w którym szkoła organizuje konsultacje, nauczanie zdalne odbywa się tak jak do tej pory.  

Konsultacje nie zwalniają uczniów z obowiązku uczestniczenia w zdalnym nauczaniu. 

 

 

W ramach zajęć poświęconych wiośnie na wsi, uczniowie klasy II B przygotowali stroje zwierzaków, które można spotkać na wsi na łące i w ogrodzie, a także w wierszach Jana Brzechwy.

Oto ich propozycje:

...czyli lekcja zdobywania doświadczenia w trakcie samodzielnego działania.

W ramach cyklu zajęć poświęconych tematyce wiejskiej nadarzyła się okazja, aby dowiedzieć się, jak powstaje chleb, jakie etapy przechodzi ziarenko, zanim się znajdzie na naszym stole. Niektórzy uczniowie klasy II B podjęli wezwanie i samodzielnie upiekli swój pierwszy w życiu chleb. Zresztą… zobaczcie sami!

Jak radzić sobie z konkursami, gdy nie chodzimy do budynku szkoły? Pani Monika Kozielska zorganizowała konkurs w Internecie. W ramach nauczania zdalnego i lepszej komunikacji między uczniami i ich rodzicami w połowie marca utworzyła grupę na Facebooku z regulaminem przyjaznej strony. Tam uczniowie mogą wstawiać swoje prace plastyczne, techniczne i nie tylko. W grupie razem się wspieramy, miło komentujemy . Ostatnio Pani Monika zorganizowała na niej dwa konkursy dla chętnych: Pierwszy "W poszukiwaniu wiosny" w którym uczniowie wstawiali piękne zdjęcia kolorowych ogródków, kwiatów i zwierząt. Konkurs ten wygrał Mateusz Brejza z klasy 6 b , gdzie jego zdjęcie zdobyło największą ilość polubień.

W drugim "Co kryje maska?" elementem przewodnim była maseczka, którą niestety musimy teraz nosić.  Kreatywność uczniów była niesamowita. Zainspirowani plakatem konkursowym stworzyli własne kopie obrazów znanych i mniej znanych artystów a także oryginalne zdjęcia z maską w roli głównej.  Cel został osiągnięty bo po pierwsze uczniowie musieli sięgnąć do zasobów Internetu, znaleźć odpowiednią reprodukcje, dokładnie jej się przyjrzeć i odtworzyć. Mogli w ten sposób bliżej przyjrzeć sie dziełom sztuki. A po drugie zaangażowali do tego całą rodzinę i mamy nadzieję, że świetnie się bawili. Zdjęcia były tak pięknie i wysiłek w nie włożony został doceniony, bo nie było pierwszego miejsca. Wszyscy otrzymali pozytywne oceny z przedmiotu Plastyka.

Monika Kozielska

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac :)

 

Zdejmowanie rękawic warto zacząć od uchwycenia jednej z nich na wysokości nadgarstka w taki sposób, by nie dotykać skóry przedramienia, a w dalszej kolejności należy wywrócić ją wewnętrzną stroną na wierzch.

Po zdjęciu pierwszej rękawicy trzymaj ją w drugiej ręce, do której przyłóż palce, wsuwając je pod rękawiczkę i zwijając ją wzdłuż dłoni.

Zdjęte rękawiczki wyrzuć do kosza i dokładnie umyj ręce wodą z mydłem lub detergentem zawierającym minimum 60-procentowy alkohol.

Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Choroby-zakazne/Jak-prawidlowo-zakladac-rekawiczki-ochronne-Instrukcja-od-WHO

 

 

 

 - Przed użyciem maseczki dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce.

- Przyłóż maseczkę starannie do twarzy w okolicy ust i nosa i rozłóż ją tak, by dobrze przywierała (bez żadnych szczelin pomiędzy twarzą a maską).
- Jeśli maseczka ma metalowy pasek, spróbuj go zlokalizować i rozmieść na twarzy tak, by środek był w okolicach nosa.
- Nigdy nie dotykaj maseczki w trakcie jej noszenia. Jeśli ci się to zdarzy, dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce.
- Wymień maseczkę higieniczną na nową, kiedy stanie się wilgotna.
- Nigdy nie używaj ponownie maseczki ochronnej jednorazowego użytku.
- Jeśli chcesz zdjąć maseczkę, to bez dotykania przedniej części chwyć za wiązanie z tyłu i je rozwiąż (jeśli maska zaczepiana jest na uszy, to zacznij po kolei zdejmować każde łączenie).

- Po zdjęciu jednorazowej maseczki od razu umieść ją w koszu na śmieci z zamykaną klapą.
- Na koniec zadbaj o higienę rąk, umyj je i zdezynfekuj.

 

 

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju

oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższej rodziny.

Wesołego "Alleluja".


Dyrektor z Gronem Pedagogicznym

 

 

 

Drodzy Rodzice!

Nowa sytuacja stawia przed Państwem, nauczycielami oraz uczniami nowe wyzwania. Jest to czas niepewności i przeżywanych silnie emocji, które mogą być dla nas zaskakujące i trudne.

Pedagog i psycholog szkolni pragną Państwa zachęcić do skorzystania ze wsparcia psychologicznego i pedagogicznego poprzez możliwość kontaktu mailowego.

W przypadku potrzeby kontaktu telefonicznego prosimy o podanie w mailu numeru telefonu kontaktowego. Oddzwonimy .

W razie potrzeby piszcie Państwo na adresy;

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   [pedagog szkolny]

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  [psycholog szkolny]

 

Drodzy Uczniowie!

 W tym szczególnie trudnym czasie, kiedy drzwi szkoły są zamknięte, a nowa sytuacja może u wielu z Was wywoływać niepokój, a nawet lęk, zachęcamy Was do skorzystania z naszej pomocy.

Pedagog szkolny i psycholog szkolny są dla Was dostępni on-line.

Pragniemy Was wspierać i pomagać w trudnych chwilach. Zachęcamy Was do skorzystania z naszego wsparcia.

Prosimy Was, bądźcie dla siebie życzliwi. Życzliwi dla swoich rodziców, babci, dziadka, dla swojego rodzeństwa, ale także dla swoich kolegów i koleżanek z klasy, ze szkoły. Interesujcie się sobą, dbajcie o siebie nawzajem.

Zawsze możecie napisać i podzielić się tym, co przeżywacie, zapytać o to, co Was niepokoi, z czym trudno Wam sobie poradzić.

W razie potrzeby piszcie na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    [pedagog szkolny]

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   [psycholog szkolny] 

 Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy, aby w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole, zachęcać dziecko do samodzielnej nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Nauczyciele naszej szkoły od poniedziałku będą umieszczać w wiadomościach wysyłanych z e-dziennika materiały i zadania dla uczniów. Prosimy o zachęcenie dzieci do wykonywania tych zadań. Przypominamy, że przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.

Ponadto zwracamy uwagę na przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, unikanie miejsc gdzie są duże skupiska ludzi, niespotykanie się z rówieśnikami. Apelujemy o odpowiedzialność.

 

 

 Moi Drodzy, 

w czasie, kiedy nie macie  możliwości skorzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, zachęcam do zapoznania się z  niżej podanymi portalami . Znajdziecie w nim literaturę piękną oraz audiobooki. Jest to czas do nadrobienia zaległości czytelniczo-lekturowych. 

WolneLektury.pl - zobacz

Lektury - zobacz

Proponuję nadrobić zaległości muzyczne. Pomoże Wam w tym Muzykoteka Szkolna, a wiedzę o kosmosie rozszerzycie tutaj.

Możecie również posłuchać bajek na kanale You Tube -  zobacz . Wybierajcie tylko te wartościowe, z których możecie się czegoś nauczyć.

W dniu 10 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas młodszych pod hasłem „Z przyrodą za pan brat”. Wszyscy uczniowie biorący w nim udział pięknie recytowali przygotowane wiersze. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę w konkursie na szczeblu gminnym. Są to: kl. I a – Nadia Wolner, kl. I b – Julia Pawliczek, kl. II a – Weronika Fojcik, kl. II b – Zuzanna Berger, kl. III – Julia Mazurek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Konkurs przygotowały p. Alina Winkler i p. Beata Oślizło.

 

 

W dniu 27 lutego odbył się konkurs dla najlepszych matematyków w Gminie Mszana w kategorii klas młodszych. Naszą szkołę reprezentowali: kl. II a – Weronika Fojcik i Emilia Kotas, kl. II b – Mateusz Błatoń i Mikołaj Klocek, kl. III – Bartosz Kozicki i Daria Krakowczyk. Wszyscy uczestnicy mieli do wykonania nie tylko zadania objęte podstawą programową, ale też łamigłówki i krzyżówki matematyczne oraz zadania na logiczne myślenie. Konkurs przygotowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Mszanie. Uczeń naszej szkoły Bartosz Kozicki zdobył III miejsce. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Oślizło

 

 

Harmonogram dni otwartych:

 

I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim: 25 maja

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim: 20 marca (od 12:00 do 17:00), 21 marca (od 10:00 do 13:00)

 

Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach: 28 marca, 28 kwietnia

 

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim: 25 kwietnia (od 10:00 do 13:00)

 

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim: 12 marca (od 9:00 do 13:00), 13 marca (od 9:00 do 13:00), 14 marca (od 10:00 do 12:00)

 

Zespół Szkól Technicznych w Wodzisławiu Śląskim: 12 marca (od 12:00 do 16:00)

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach: 4 kwietnia

 

Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie: 24 kwietnia

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie: 28 marca (od 9:00 do 11:30)

 

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim: 28 kwietnia, 1 czerwca.

Dodatkowo dla wszystkich rodziców zainteresowanych zapisanie swoich dzieci do placówki, istnieje możliwość umówienia się na indywidualne spotkanie z dyrekcją.