• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Pamiętaj, że nie jesteś bohaterem Hollywoodzkiego filmu… nie poradzisz sobie sam ze złodziejami! Jeśli dorośli zostawiają Cię samego w domu, oznacza to, że Ci ufają. Nie zawiedź ich i pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

 • nigdy nie wpuszczaj obcych osób do mieszkania, nawet jeśli mówią, że są przyjaciółmi Twoich rodziców. Gdy ktoś puka do drzwi, powiedz, że tata śpi i nie wolno go teraz budzić

 • jeśli ktoś obcy chce, byś wpuścił go do domu, bo Twoi rodzice kazali mu odebrać coś ważnego – nie wpuszczaj go. Gdyby to była prawda, rodzice uprzedziliby Cię

 • jeśli dzieje się coś niepokojącego (poczujesz swąd dymu, ktoś próbuje dostać się do mieszkania…) od razu dzwoń do rodziców, opiekunów, sąsiadów lub pod numer alarmowy,

 

nie baw się kuchenką gazową i urządzeniami elektrycznymi !

 

       NUMER ALARMOWY: 112

 

 

**************

13-26 stycznia 2020

śląskie, lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie.

**************

 

8 lutego przypada Dzień Pizzy. Samorząd Uczniowski prosi wszystkie klasy, aby zaprojektowały kawałek pizzy, uzupełniając go TYLKO zdrowymi produktami. Technika wykonania dowolna. Każda klasa otrzyma trójkąt do ozdabiania. Poszczególne części stworzą zdrową i kolorową pizzę oraz będą świetnymi podpowiedziami, jak można przyrządzić coś co lubimy, w sposób pyszny i zdrowy. Celem akcji jest promowanie zdrowego odżywiania. Każda klasa otrzyma szablon 27 stycznia, od razu w poniedziałek po feriach. Prace oddajemy od 27 stycznia do 5 lutego do Pani Joanny Juraszczyk.

A tymczasem Samorząd Uczniowski życzy wszystkim fantastycznych i bezpiecznych ferii.

Klaudia, Weronika, Artur i Dominik

 

Od poniedziałku nasza szkoła rozpoczyna ferie zimowe, w związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w Konkursie Kartka z pamiętnika.
Należy przedstawić jeden dzień ferii, który był dla Was szczególny. Można to zrobić w formie kartki z pamiętnika (opisać słownie) lub namalować czy też stworzyć komiks. Technika i forma jest dowolna.
Celem konkursu jest promowanie ciekawych miejsc oraz propozycje interesującego spędzania czasu. Nagrodą będzie dzień jedzenia obiadu bez kolejki, dzień bez pytania albo noszenie prestiżowej korony Króla Zimy. Będą 3 opcje do wyboru.
Prace należy składać od 27 do 31 stycznia u Pani Joanny Juraszczyk – opiekuna Samorządu.

 

 

 

 

W Nowym Roku Samorząd Uczniowski życzy wszystkim pracownikom szkoły samych pomyślności, zdrowia i dużo energii na nadchodzące miesiące. Koleżankom i kolegom życzymy spełniania wszystkich marzeń, które zapisali na Choince życzeń w magicznym przedświątecznym czasie. Obyście kupili wymarzone rzeczy, mieli dużo zdrowia i przyjaciół, zrealizowali zaplanowane wyjazdy i żeby lekcje odbywały się w nowych godzinach, dokładnie tak, jak zaproponowaliście – od 10.00 do 11.00 ;-).

Dla wszystkich uściski od Klaudii, Weroniki, Artura i Dominika – ekipy rządzącej ;-)

W listopadzie chętni uczniowie brali udział w X Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Fotograficznym pt. "Złota Polska Jesień" organizowanym w Gliwicach. Jego celem było pobudzenie ciekawości w poznawaniu najbliższego otoczenia oraz obserwacja przyrody i dostrzegania jej różnorodności i piękna. W roku szkolnym 2019/2020 wzięli udział uczniowie z 71 szkół podstawowych naszego województwa. Wpłynęło 441 pięknych zdjęć i tym bardziej niezmiernie nam miło poinformować, że uczennica klasy V a Julia Lewandowska zdobyła II miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

 

 Nie można wyobrazić sobie połomskiej podstawówki  bez wystawienia przez jej uczniów tradycyjnych bożonarodzeniowych jasełek. W piątek 13  grudnia 2019 r. w szkolnym amfiteatrze zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby wspólnie wejść w magiczny czas Bożego Narodzenia.

Młodzi aktorzy, czyli uczniowie klas drugich i czwartej opowiedzieli o narodzeniu Jezusa i złożeniu Go w żłobie, hołdzie pasterzy i pokłonie Trzech Króli. Wspólny śpiew kolęd, taniec „śnieżynek”, gra na pianinie i flecie, piękne dekoracje i stroje aktorów nadały temu wydarzeniu niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia.

Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych jasełek.

Bożena Szmid - Jarzombek

 

 

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych
oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.
Niech Nowy Rok 2020 przyniesie wszelką pomyślność
i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

 Dyrektor z Gronem Pedagogicznym

 

 

 Zimowa przerwa świąteczna  23. XII - 6. I. 2020 r.

 

 6 grudnia do szkoły przybył Mikołaj. Jego odwiedziny były poprzedzone występem dziewczyn z V klasy, które chodziły na Koło Teatralne i przygotowały przedstawienie pod tytułem Mikołaj istnieje...

ZOBACZ FILM

Eliza, Natalia, Emilia, Julia i Oliwia rzetelnie pracowały przez cztery miesiące, same napisały scenariusz, wykonały potrzebne rekwizyty i zaprezentowały się na scenie jak profesjonalne aktorki. Historia dotyczyła Mikołaja na diecie, odwiedzającego dom trzech sióstr - dwóch grzecznych i jednej niegrzecznej. Święty poruszał się w nietypowy sposób, gdyż wjechał na scenę na rowerze. Po występie uczniowie mieli okazję porozmawiać z prawdziwym Mikołajem, który każde dziecko obdarował słodką niespodzianką.
W organizacji wszystkich spraw pomagały Elfy z Va oraz Samorząd Szkolny. W tym dniu każdy chciał zostać Świętym Mikołajem, więc uczniowie założyli czapki mikołajkowe i przyszli ubrani na czerwono. Spotkanie zakończyło się wspólną piosenką, uśmiechniętymi buziami i pełnymi brzuchami. Mikołaju, wróć do nas za rok!

W dniu 9 grudnia uczniowie klas II i Ib wraz z opiekunami byli na wycieczce w zabytkowej sztolni "Królowej Luizy" w Zabrzu. Zwiedzanie rozpoczęło się w łaźni łańcuszkowej, które kiedyś służyło górnikom jako zaplecze socjalne. Każdy z uczestników założył hełm górniczy i udał się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie podziemi. W czasie podziemnej wędrówki uczniowie poznali jak wyglądała praca pod ziemią 200 lat temu, a jak wygląda teraz. Zobaczyli narzędzia i przedmioty, które dawniej ułatwiały górnikom pracę. Poznali historię węgla, z czego powstał, po co jest nam dziś potrzebny. Uczniowie mieli możliwość poznania chodników kopalnianych, zaaranżowanych w sposób dostępny dla najmłodszych poszukiwaczy przygód. Trasy wyposażone są w nowoczesne multimedia, które wspierają prowadzenie zajęć edukacyjnych. Mogliśmy też własnoręcznie popróbować, używając kilofa, urobku węgla z udostępnionych dla zwiedzających ścian wydobywczych. Za zgodą przewodnika, każdy na pamiątkę przywiózł kawałek węgla w kieszeni. Wycieczka miała na celu przybliżyć dzieciom zawód górnika oraz pokazać, jak jest on ciężki do wykonywania.

 

Agnieszka Kuczka

Na początku listopada świetlica szkolna wzięła udział w akcji Cartoon Network pod hasłem „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Uczniowie malowali superbohaterów i brali udział w zajęciach. Za promowanie koleżeńskich postaw świetlica otrzymała certyfikat.

 

 

 

Trzej uczniowie z klasy VII (Artur Nowak, Jakub Folwarczny i Grzegorz Dajka) wzięli udział w pionierskim, pierwszym konkursie powiatowym z literowania w języku angielskim. Konkurs o nazwie Spelling Bee stanowił nie lada wyzwanie. Uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach, a w szranki stanęli najlepsi z wielu szkół powiatu wodzisławskiego. Ostatecznie Artur zajął 6. miejsce, a Jakub 7.miejsce.

Serdecznie im gratulujemy!  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy chłopcy staną na podium.

 

Tekst i zdjęcie: Monika Żabicka

 

 

W dniu 27 listopada o godz. 16 00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Plan zebrania: spotkanie z pedagogiem szkolnym w amfiteatrze, spotkania z wychowawcami w klasach. 

Serdeczne zapraszamy.

 

Szkolna świetlica wzięła udział w akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” zainicjowanej przez Cartoon Network. Z grupą dzieci, które uczestniczą w zajęciach świetlicowych, przeprowadzone zostały zajęcia pod hasłem „Mam tę moc, masz i ty”. Uczniowie poznali superbohaterów i ich moce. Doszli do wniosku, że każdy z nas może być superbohaterem. Na zakończenie dzieci namalowały swojego Superbohatera. Wszystkie prace podziwiać można na wystawie w sali świetlicy. Akcję przeprowadziła Barbara Konsek.