• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Konkurs Kartka z pamiętnika polegał na przedstawieniu jednego dnia ferii, który był najciekawszy. Forma była dowolna. Zwyciężyły Eliza Berger i Natalia Brachman z klasy Va. Dziewczyny zrobiły fotorelację z wycieczki do Wisły. Piątoklasistki oglądały miejsca bliskie Adamowi Małyszowi - skocznię wraz z pucharami sportowca. Były również w Muzeum Narciarstwa. Zobaczyły tam kolekcję sprzętu narciarskiego i starych nart, nawet z końca XIXw. Wizyta w Zamku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Muzeum Beskidzkim oraz Enklawie Budownictwa Drewnianego również okazały się niezmiernie fascynujące. Eksponaty związane z życiem i twórczością górali Beskidu Śląskiego robią wrażenie. Dziewczyny wygrały konkurs i wybrały sobie nagrodę – dzień jedzenia obiadu bez kolejki. Bardzo lubią pierogi, dlatego cierpliwie czekają, żeby podejść po porcję w pierwszej kolejności. Elizo i Natalio – gratulacje i smacznego !

W piątek 14 lutego były Walentynki. Samorząd Szkolny przeprowadził akcję kartek walentynkowych. Każdy uczeń miał możliwość wrzucenia wiadomości do skrzynki dla wybranej osoby ze szkoły. Ten dzień dla Samorządu okazał się bardzo pracowity. Na terenie szkoły doręczał odbiorcom wszystkie przesyłki. Kartki miały różne formy. Większość była wykonana własnoręcznie, ale zdarzały się też gotowe pocztówki. Kreatywność i wyobraźnia niektórych uczniów są zachwycające. Serdeczne walentynkowe akcenty można było dostrzec również w amfiteatrze szkoły na gazetce Rozumek – działalności młodzieży uczęszczającej na Koło Dziennikarskie.

Ciekawostka: Naukowcy udowodnili, że zwierzęta też potrafią kochać swoich właścicieli oraz przedstawicieli własnego gatunku. Na przykład kiedy pingwin się zakochuje, poszukuje najpiękniejszego kamienia, by zaprezentować go swojej wybrance.

 

W niedzielę przypadał Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie szkoły też świętowali. Każda klasa przygotowała trójkąt ciasta, który dekorowała według własnego pomysłu. Warunek był jeden – zdrowo i kolorowo! Na papierowej pizzy znalazły się same zdrowe produkty. VIa zaproponowała arbuzową, co wzbudziło ciekawość wśród dzieci. Wszystkie kawałki, wykonane różnymi technikami, były niepospolite, wyjątkowe oraz bardzo apetyczne. Akcję przeprowadził Samorząd Szkolny ze swoim opiekunem, promując zdrowe odżywianie. Klaudia – przewodnicząca, poleca sprawdzony przepis na domową pizzę. Zdrowo, nie znaczy nudno. Zdrowo, nie znaczy ponuro. Zdrowo może być smacznie i kolorowo!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnoświatowej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, która propaguje działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na początku roku szkolnego nauczyciele i rodzice zostali zaznajomieni z problematyką bezpieczeństwa w internecie, uczniowie zaznajomili się na lekcjach informatycznych a pod koniec lutego zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny związany z dbaniem o cyfrowe bezpieczeństwo. 

 

W środę odbyła się karnawałowa dyskoteka klas IV-VIII. Oprawą muzyczną zajął się profesjonalny Dj. Wszyscy bawili się doskonale. VIII klasa stanęła na wysokości zadania i rozkręciła całą imprezę. Dziewczyny wyglądały pięknie, stylizacje dopracowały perfekcyjnie, chłopcy wyróżniali się modnymi fryzurami. Mieliśmy przyjemność zaśpiewać Sto lat solenizantce Izie z klasy VIa, która akurat w tym dniu obchodziła swoje urodziny. Mini skrót dyskoteki z roztańczonymi i zadowolonymi młodymi ludźmi, można zobaczyć poniżej. Organizatorem był Samorząd Szkolny i Pani Asia. Dziękujemy za liczny udział w imprezie. Jak powiedział jeden z naszych uczniów: Była moc!

 

Zarządzenie Wójta Gminy Mszana z dnia 28.01.2020 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mszana - pobierz

 

 

W poniedziałek 27 stycznia w naszej szkole odbył się balik karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci z klas I-III. Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów.

Agnieszka Kuczka

Pamiętaj, że nie jesteś bohaterem Hollywoodzkiego filmu… nie poradzisz sobie sam ze złodziejami! Jeśli dorośli zostawiają Cię samego w domu, oznacza to, że Ci ufają. Nie zawiedź ich i pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

 • nigdy nie wpuszczaj obcych osób do mieszkania, nawet jeśli mówią, że są przyjaciółmi Twoich rodziców. Gdy ktoś puka do drzwi, powiedz, że tata śpi i nie wolno go teraz budzić

 • jeśli ktoś obcy chce, byś wpuścił go do domu, bo Twoi rodzice kazali mu odebrać coś ważnego – nie wpuszczaj go. Gdyby to była prawda, rodzice uprzedziliby Cię

 • jeśli dzieje się coś niepokojącego (poczujesz swąd dymu, ktoś próbuje dostać się do mieszkania…) od razu dzwoń do rodziców, opiekunów, sąsiadów lub pod numer alarmowy,

 

nie baw się kuchenką gazową i urządzeniami elektrycznymi !

 

       NUMER ALARMOWY: 112

 

 

**************

13-26 stycznia 2020

śląskie, lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie.

**************

 

8 lutego przypada Dzień Pizzy. Samorząd Uczniowski prosi wszystkie klasy, aby zaprojektowały kawałek pizzy, uzupełniając go TYLKO zdrowymi produktami. Technika wykonania dowolna. Każda klasa otrzyma trójkąt do ozdabiania. Poszczególne części stworzą zdrową i kolorową pizzę oraz będą świetnymi podpowiedziami, jak można przyrządzić coś co lubimy, w sposób pyszny i zdrowy. Celem akcji jest promowanie zdrowego odżywiania. Każda klasa otrzyma szablon 27 stycznia, od razu w poniedziałek po feriach. Prace oddajemy od 27 stycznia do 5 lutego do Pani Joanny Juraszczyk.

A tymczasem Samorząd Uczniowski życzy wszystkim fantastycznych i bezpiecznych ferii.

Klaudia, Weronika, Artur i Dominik

 

Od poniedziałku nasza szkoła rozpoczyna ferie zimowe, w związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w Konkursie Kartka z pamiętnika.
Należy przedstawić jeden dzień ferii, który był dla Was szczególny. Można to zrobić w formie kartki z pamiętnika (opisać słownie) lub namalować czy też stworzyć komiks. Technika i forma jest dowolna.
Celem konkursu jest promowanie ciekawych miejsc oraz propozycje interesującego spędzania czasu. Nagrodą będzie dzień jedzenia obiadu bez kolejki, dzień bez pytania albo noszenie prestiżowej korony Króla Zimy. Będą 3 opcje do wyboru.
Prace należy składać od 27 do 31 stycznia u Pani Joanny Juraszczyk – opiekuna Samorządu.

 

 

 

 

W Nowym Roku Samorząd Uczniowski życzy wszystkim pracownikom szkoły samych pomyślności, zdrowia i dużo energii na nadchodzące miesiące. Koleżankom i kolegom życzymy spełniania wszystkich marzeń, które zapisali na Choince życzeń w magicznym przedświątecznym czasie. Obyście kupili wymarzone rzeczy, mieli dużo zdrowia i przyjaciół, zrealizowali zaplanowane wyjazdy i żeby lekcje odbywały się w nowych godzinach, dokładnie tak, jak zaproponowaliście – od 10.00 do 11.00 ;-).

Dla wszystkich uściski od Klaudii, Weroniki, Artura i Dominika – ekipy rządzącej ;-)

W listopadzie chętni uczniowie brali udział w X Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Fotograficznym pt. "Złota Polska Jesień" organizowanym w Gliwicach. Jego celem było pobudzenie ciekawości w poznawaniu najbliższego otoczenia oraz obserwacja przyrody i dostrzegania jej różnorodności i piękna. W roku szkolnym 2019/2020 wzięli udział uczniowie z 71 szkół podstawowych naszego województwa. Wpłynęło 441 pięknych zdjęć i tym bardziej niezmiernie nam miło poinformować, że uczennica klasy V a Julia Lewandowska zdobyła II miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

 

 Nie można wyobrazić sobie połomskiej podstawówki  bez wystawienia przez jej uczniów tradycyjnych bożonarodzeniowych jasełek. W piątek 13  grudnia 2019 r. w szkolnym amfiteatrze zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby wspólnie wejść w magiczny czas Bożego Narodzenia.

Młodzi aktorzy, czyli uczniowie klas drugich i czwartej opowiedzieli o narodzeniu Jezusa i złożeniu Go w żłobie, hołdzie pasterzy i pokłonie Trzech Króli. Wspólny śpiew kolęd, taniec „śnieżynek”, gra na pianinie i flecie, piękne dekoracje i stroje aktorów nadały temu wydarzeniu niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia.

Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych jasełek.

Bożena Szmid - Jarzombek