• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 

Mimo, że luty jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni w naszym przedszkolu był taki dzień, gdzie wszystkim w sercach było cieplej…

Niezwykły dzień. Walentynkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem, w dniu 5 lutego. Dzieci z miłości do babci i dziadków przygotowały dla nich przedstawienie, a kochające babcie i dziadkowie z radością i zapałem oklaskiwali ukochane wnuki. Program artystyczny był kolorową przeplatanką piosenek, wierszy, tańców oraz scenek humorystycznych z miłością w tle. Po występach nie zabrakło również wykonanych dziecięcymi rączkami walentynkowych upominków oraz poczęstunku, o który zadbali rodzice.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

W dniu 29 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana z Dniem Babci i Dziadka. Dzieci z grupy Pszczółek i Motylków zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały Jasełka oraz przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dziękujemy !!!

                                                                                                                                                                                                                                              Tekst: Danuta Herok

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 30.01.2019r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

                                                                                                                                                                                                                                       Tekst: Danuta Herok

25 stycznia przedszkolaki grupy Krasnali i Elfów zaprosiły swoich dziadków na uroczyste świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Dzieci, przedstawiły występ jasełkowy poszerzony o wiersze i piosenki dla babć i dziadków. Po występie wszyscy goście udali się do sal na poczęstunek, przygotowany przez mamy. Dzieci rozdały swoim babciom i dziadkom przygotowane wcześniej laurki i prezenty. Zorganizowane spotkanie było dla dziadków miłą okazją do spędzenia wspólnie czasu ze swoimi wnukami.

 

Zarządzenie Wójta Gminy Mszana z dnia 24.01.2019 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mszana- pobierz.
 
 

Drodzy rodzice

informujemy, że bal karnawałowy dla wszystkich grup przedszkolnych 

odbędzie się 30 stycznia na sali gimnastycznej.

Imprezę będzie prowadził wodzirej.

W tym dniu będą robione dzieciom zdjęcia przez firmę fotograficzną Foto - Dawid.

 

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniu 21 XII grupa Pszczółek i Motylków spotkały się przy wigilijnym stole. Dzieci łamały się opłatkiem, śpiewały kolędy oraz częstowały się ciasteczkami upieczonymi przez rodziców dzieci. Cały dzień przebieg w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość, uśmiech dziecka oraz wprowadzają świąteczny nastrój.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w grupie Gumisiów i Smerfów zakończyła wigilią, która odbyła się 21 grudnia. Dzieci w tym dniu odświętnie ubrane wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zasiadły do wspólnego posiłku. Dzieci degustowały pyszne ciasteczka, wcześniej wykonane przez swoje mamy, piły soki i częstowały się makówkami. Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.

20 grudnia w rodzinnej atmosferze wspólnie z dwoma gospodyniami – babciami naszych przedszkolaków, Smerfy i Gumisie przygotowały śląskie makówki. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zwyczajów i tradycji naszego regionu. Goście do nas przybyli na czas Jedna z gospodyń przybyła w pięknym regionalnym stroju. Gdy makówki były już gotowe, odbyła się ich degustacja oraz wspólne kolędowanie. Czas nam szybko minął, humory wszystkim dopisywały, zabawa była znakomita. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy gościom za przybycie i wręczyliśmy im świąteczne upominki.

Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za miłe i ciekawe spotkanie!

W grudniu. na zakończenie roku jubileuszowego dla Polski w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” w grupach V i VI odbyły się zawody sportowe „Biało – czerwoni”. Uczestnicy w biało – czerwonych strojach, po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i krótkiej rozgrzewce, wzięli udział w następujących konkurencjach sportowych:

- przeciąganie liny (zwycięstwo chłopców Smerfów)

- bieg slalomem z polską flagą (zwycięstwo dziewczynek Gumisiów)

- skoki przez płotki (zwycięstwo grupy mieszanej Smerfów)

- strzały piłką do pustej bramki (zwycięstwo chłopców Gumisiów).

Wszystkie dzieci współzawodniczyły zgodnie z zasadą fair play. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping i świetna zabawa. Zawody zakończono remisem, po czym dokonano dekoracji medalami, oczywiście przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego.

 

W dniu 29.11.2018 r. rozstrzygnięto konkurs pt. „Moja mała Ojczyzna” zorganizowany w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Specjalnie powołana komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajęła Paulina Hołyst z gr. I

II miejsce zajął Kacper Kindalski z gr. I

III miejsce zajęła Anna Ogiela z gr. III

Wyróżnienie otrzymał Adam Fojcik z gr. VI.

Pozostałe przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w wykonanie prac konkursowych i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                                                                                                                                         Organizatorzy konkursu

4 grudnia w ,,Dzień Górnika” gościliśmy w naszym przedszkolu górnika: pana Piotra, który jest ratownikiem górniczym z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla najmłodszych dużą atrakcją spotkania. Pan Piotr wyjaśnił dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz z zaciekawieniem wysłuchały opowieści naszego gościa, mogły również przymierzyć elementy górniczego stroju. W trakcie wizyty górnik zaśpiewał piosenkę gwarą śląską i odpowiadał na wiele pytań, które zadawały mu dzieci. Przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa kolorowymi balonikami oraz słodyczami. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólny taniec.

Dziękujemy panu Piotrowi za zaangażowanie i poświęcony czas.

W poniedziałek, 3 grudnia przedszkolaki z grupy Smerfów i Gumisiów uczestniczyły w "lekcji regionalizmu na żywo" odbywającej się w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej, której tematem był Górnik i jego praca. Podczas zajęć „Na czarnym Śląsku” został przybliżony dzieciom zawód górnika i język gwary śląskiej w opowiadaniu pana Ludwika – emerytowanego górnika. Pokazano tradycje i zwyczaje górników obchodzone z okazji Barbórki poprzez udział dzieci w zabawach plastycznych i muzycznych tj. „Górnicza parada”.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na spotkania świąteczne, w których przedszkolaki będą występowały.

 

Grupa I i II - Koncert Kolęd - 14.12.2018 r. o godz.12.45 w amfiteatrze szkolnym.

Grupa III i IV - Przedstawienie Świąteczne - 18.12.2018 r. o godz. 13.45 w amfiteatrze szkolnym.

Grupa V i VI - Przedstawienie Świąteczne - 18.12.2018 r. o godz. 17.00 w amfiteatrze szkolnym.