• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

4 grudnia w ,,Dzień Górnika” gościliśmy w naszym przedszkolu górnika: pana Piotra, który jest ratownikiem górniczym z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla najmłodszych dużą atrakcją spotkania. Pan Piotr wyjaśnił dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz z zaciekawieniem wysłuchały opowieści naszego gościa, mogły również przymierzyć elementy górniczego stroju. W trakcie wizyty górnik zaśpiewał piosenkę gwarą śląską i odpowiadał na wiele pytań, które zadawały mu dzieci. Przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa kolorowymi balonikami oraz słodyczami. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólny taniec.

Dziękujemy panu Piotrowi za zaangażowanie i poświęcony czas.

W poniedziałek, 3 grudnia przedszkolaki z grupy Smerfów i Gumisiów uczestniczyły w "lekcji regionalizmu na żywo" odbywającej się w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej, której tematem był Górnik i jego praca. Podczas zajęć „Na czarnym Śląsku” został przybliżony dzieciom zawód górnika i język gwary śląskiej w opowiadaniu pana Ludwika – emerytowanego górnika. Pokazano tradycje i zwyczaje górników obchodzone z okazji Barbórki poprzez udział dzieci w zabawach plastycznych i muzycznych tj. „Górnicza parada”.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na spotkania świąteczne, w których przedszkolaki będą występowały.

 

Grupa I i II - Koncert Kolęd - 14.12.2018 r. o godz.12.45 w amfiteatrze szkolnym.

Grupa III i IV - Przedstawienie Świąteczne - 18.12.2018 r. o godz. 13.45 w amfiteatrze szkolnym.

Grupa V i VI - Przedstawienie Świąteczne - 18.12.2018 r. o godz. 17.00 w amfiteatrze szkolnym.

 

 27 listopada przedszkolaki z wszystkich grup, uczestniczyły w koncercie instrumentalnym pt. „Zakręcone przeboje mistrzów”. Poznały wygląd i dźwięk jaki wydaje waltornia. Usłyszały też kilka utworów granych na tym instrumencie. Muzykom skutecznie udało się zaangażować dzieci w muzyczne zabawy. Występ wszystkim bardzo się podobał, za co artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W dniu 23 listopada dzieci z grupy V i VI obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe… A każdy był piękny i wyjątkowy.

 5 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.
W piątek 23 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania gości – misiów oraz od wysłuchania historii powstania tej zabawki. Czas dzieciom umiliły zabawy i tańce z misiami, słodki poczęstunek – wafelki z miodem oraz obejrzenie bajki o misiu. Na koniec dnia wykonaliśmy prace plastyczne dotyczące misiów, a dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy.

9 listopada w Gminnym Przedszkolu w Połomi odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to niezwykle ważny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. W tym roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, występ miał charakter patriotyczny. Dzieci, wspólnie ze zgromadzonymi rodzicami, odśpiewały uroczyście hymn. Zaprezentowały też wiersze, piosenkę i wykazały się wiedzą na temat przestrzegania zasad i reguł panujących w przedszkolu. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie poprosiły Panią Wicedyrektor Annę Podeszwę o pasowanie. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek ze słodyczami.

 

                                        Przedszkolny konkurs plastyczny   

                                               pt. „Moja mała Ojczyzna”

                                    - w ramach międzynarodowego  projektu

                                   „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia

                                   100 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 Organizatorem konkursu „Moja mała Ojczyzna” jest Gminne Przedszkole w Połomi.

Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci z wszystkich grup przedszkolny wraz z rodzicami! 

Szczegóły konkursu są wywieszone na drzwiach poszczególnych grup.

 

05 listopada w ramach realizacji projektów „Piękna Nasza Polska cała” oraz „Mały Patriota” dzieci z grup III i IV brali udział w Pokazie Mody Patriotycznej. Przedszkolaki bawiły się doskonale. Dumnie prezentowały na sobie narodowe barwy. 
Stroje zostały przygotowane przez rodziców, za co im bardzo dziękujemy.

Spisali się Państwo na medal !!!

Trzeci tydzień października był dla grupy pierwszej - „Krasnali” bardzo kolorowy. W tym tygodniu przedszkolaki poznawali podstawowe kolory: czerwony, żółty, zielony i niebieski. Każdego dnia zadaniem dzieci było przybycie do przedszkola ubranym w kolorze, który poznajemy w danym dniu. W piątek przedszkolaki przyszli ubrani w kolorach tęczy. Zadaniem dzieci przez cały tydzień było: odnajdywanie przedmiotów, owoców i warzyw w danych kolorach, kolorowanie obrazków, wykonywanie prac plastycznych, zjadanie cukierków w kolorze, który poznali- to zadanie sprawiało dzieciom wiele radości, a także uczestniczenie dzieci w wiele zabawach muzyczno - ruchowych.

18 października w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień Dyni” - czytaj więcej

 

18 października w grupie Krasnali obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Podczas zajęć, przedszkolaki dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z dyni. Z pomocą pani rozkroiły ją i zobaczyły co kryje się w środku. Pestki dyni, dzieci wykorzystały do pracy plastycznej, wykonując jesienne drzewa, a po południu zrobiły piękne dyniowe lampiony.

.

W dni 11.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Objazdowy Lalek „Pinokio”. Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt.: „Przygody wesołego Psiuńcia”, czyli przygody dwóch misiów i wesołego psa - Psiuńcia. Mały miś Tymoteusz kocha nad życie pieska, lecz jego tata nie chce się na niego zgodzić. Gdy misie okrada lis na pomoc przybywa bohaterski Psiuńcio. Tata przekonuje się do pieska, którego nazywa przyjacielem. Spektakl humorystyczny i pouczający. Mówi o miłości do zwierzątek, uczynności i pomocy innym. Bohaterowie przedstawienia skradli serca naszym przedszkolakom, o czym można było się przekonać po ciągłych owacjach oraz nieustannych uśmiechach na twarzach dzieci.