• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

We wtorek 08.10 2019 do naszego przedszkola zawitał Miś Edzio- ekspert w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu lub przedszkolu oraz jak w takich sytuacjach udzielić pierwszej pomocy przy zakrztuszeniu, krwawiącym nosie czy złamaniu ręki. Dzięki aktywnemu udziałowi w warsztatach przedszkolaki nauczyły się jak sprawdzać funkcje życiowe i jak je przywrócić. Poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Ćwiczyły masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalnym fantomie LED. Dziękujemy Rodzicom za możliwość przeprowadzenia warsztatów.

                                                                                                                                                                                                                                  Tekst: Aneta Zniszczoł

 

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy - taki zapis widnieje w kalendarzu świąt nietypowych pod datą 15 września. W tym roku szkolnym pomysłodawczynią przybliżenia przedszkolakom najstarszych grup tego święta okazała się pani Justyna Sitko, bibliotekarz Gminnej Biblioteki w PołomiNa zajęciach zorganizowanych 16.09. we współpracy z nauczycielami pani Justyna opowiedziała dzieciom historie pt."The Dot" / tłum. / "Kropka" P. Reynoldsa. Jest to bogato ilustrowana historia nieśmiałej dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę. Pani Justyna zaprezentowała dzieciom tę historię wykorzystując technikę magicznego japońskiego teatru ilustracji zwaną KAMISHIBAI. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły historię bohaterki "The Dot" małej Vashti, po czym same spróbowały przy użyciu kredek lub farb wyczarować na kartkach własne kropkowe obrazy. Powstała mała galeria kropkowych dzieł. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością, za co zostały nagrodzone kotylionem w kształcie kropki. Dziękujemy pani Justynie za ciekawe zajęcia.

                                                                                                                                                                                                                                 Tekst: Aurelia Salamon

Dzień Chłopca w grupie I odbył się bardzo kameralnie, ponieważ było tylko trzech chłopców. Dziewczynki obdarowały naszych małych dżentelmenów kolorowymi piłkami oraz wafelkami zakupionymi przez mamy z trójki grupowej. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy np. „Dyplom Mistrza Kierownicy”, „Dyplom Najlepszego Sportowca” itp. Na chorujących chłopaków upominki czekają w przedszkolu.

                                                                                                                                                                                                                      Tekst: Aneta Grzegoszczyk

Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z grupy V i VI wyruszyły do Marklowic, aby pofikać i poszaleć w centrum zabaw "Fikolandia" w Marklowicach. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy bardzo miło przywitani przez panie, które zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Na miejscu uciechom nie było końca. Tam czekały na nas labirynty, zjeżdżalnie, baseny z  piłeczkami oraz kolorowe zabawki. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie i aktywnie spędziło czas, zaspokajając naturalną potrzebę ruchu. Po udanej, dwugodzinnej zabawie zmęczone dzieci wróciły na obiad do przedszkola. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń, zaś zabawa w Fikolandzie była wesoła i baaardzo udana!!!

                                                                                                                                                                                                                                        Tekst: Magdalena Szulik

30 września przedszkolaki z grupy IV „ Motylki” obchodziły Dzień Chłopca. Na początek zapytano dziewczynki: Jaki powinien być uprzejmy chłopak?- sympatyczny, życzliwy, grzeczny, używać magicznych słów „proszę, przepraszam, dziękuję” Następnie dziewczynki za pomocą drewnianych patyczków „goliły brody” swojemu koledze. Aby przystąpić do KLUBU NIEZWYKLE UPRZEJMYCH CHŁOPAKÓW- DŻENTELMENÓW chłopcy musieli wykonać kilka zadań. Była to „ Próba wiedzy” oraz wypicie „ Eliksiru uśmiechu”( soku z cytryny). Wszyscy chłopcy poradzili sobie doskonale, w nagrodę otrzymali super prezenty od dziewczynek, piękne sto lat i milion uścisków. Przedszkolaki dziękują Rodzicom za przygotowane upominki:-)

                                                                                                                                                                                                                               Tekst: Aneta Zniszczoł

 

W dniu 30 września chłopcy z gr. III obchodzili swoje święto. W tym dniu chłopaki musieli wykazać się wielkimi umiejętnościami i wiedzą na temat: prawidłowego zachowania się w stosunku do dziewczyn, koordynacją ruchową – chodzeniem z woreczkami, samodzielnością, sprytem, poczuciem humoru, a także zdolnością taneczną. Z wszystkich zadań chłopaki wywiązali się wspaniale. W nagrodę czekała ich niespodzianka przygotowana przez dziewczynki w postaci prezentu i dyplomu. Przez cały dzień towarzyszył nam dobry humor, a zabawom nie było końca.

                                                                                                                                                                                                                            Tekst: Danuta Herok

7 września w grupie „Krasnali” odbyło się święto- „Dzień Marchewki”. Był to wyjątkowy dzień dla całej grupy. Przedszkolaki zasmakowały marchewki pod różną postacią: surową, gotowaną, soku- który najbardziej przypadł dzieciom do gustu. Odbyły się tańce, zabawy oraz quiz wiedzy dotyczący marchewki. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale „Przyjaciela Marchewki”. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i ubranie dzieci w pomarańczowe stroje.

                                                                                                                                                                                                                                         Aneta Grzegoszczyk

 

We wrześniu w ramach preorientacji zawodowej Gumisie i Smerfy odwiedziła pielęgniarka, która pracuje w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Połomi. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi oraz wzbogacić i utrwalić wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np mierzenie ciśnienia, założenie opatrunku. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła duże zainteresowanie wśród dzieci. Dzieci poznały również przeznaczenie przedmiotów potrzebnych w codziennej pracy: termometru, szpatułki, środków opatrunkowych itp. Przedszkolaki były zachwycone zajęciami, chętnie się włączały, zadawały wiele pytań. Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za spotkanie i poświęcony czas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI NA DZIEŃ OTWARTY
W GMINNYM PRZEDSZKOLU W POŁOMI, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ
29 SIERPNIA (TJ. CZWARTEK) W GODZINACH OD 12.00 DO 16.00.
 
 
ZEBRANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH 
ODBĘDZIE SIĘ 28 SIERPNIA (TJ. ŚRODA) O GODZINIE 17.00
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W POŁOMI.
(Spotkanie odbędzie się w szkolnym amfiteatrze)
 
 

 

UWAGA

RODZICE DZIECI ZGŁOSZONYCH

NA DYŻUR WAKACYJNY!

Przed wysłaniem dziecka do przedszkola dyżurującego w wakacje, trzeba pamiętać o podpisaniu

„WARUNKÓW KORZYSTANIA ZE ŚWIADCZEŃ PRZEDSZKOLA W CZASIE TRWANIA DYŻURU WAKACYJNEGO”

w terminie 17-25 czerwca 2019 r., w przedszkolu pełniącym dyżur wakacyjny.

  Jeśli ww. dokument nie zostanie podpisany we wskazanym terminie, dziecko nie zostanie przyjęte, a w momencie spóźnienia wykreśli się je z listy zapisanych.

 

W piątek 31 maja w grupie V i VI z okazji Dnia Dziecka odbyło się „Gazetowe party”. Tego dnia przedszkolaki przybyły do przedszkola w strojach wykonanych z gazet. Dzieci przebrane były za pajacyki, motylki, rycerzy, królów i królowe oraz wiele innych postaci. Nie zabrakło ciekawych rekwizytów wykonanych z gazet, tj. różdżki, szable, kwiaty, wachlarze czy nakrycia głowy. Każde przebranie było ciekawe, pomysłowe i wywoływało zachwyt u pań i pozostałych dzieci. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, rozpoczęliśmy odliczanie i ochoczo wkroczyliśmy do gazetowej sali. Piękne dekoracje wykonane przez rodziców, wspaniałe dyskotekowe światła, odpowiednia oprawa muzyczna – lista dziecięcych i popularnych przebojów i oczywiście fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnej zabawy. W przerwach na odpoczynek był poczęstunek oraz gazetowe konkursy. Dopełnieniem dnia był wyjście do sklepu na lody, które ufundowali dzieciom ich rodzice. Dzień był fantastyczny i pełen niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych dekoracji oraz pomysłowych strojów dla dzieci!

W środę 5 czerwca przedszkolaki z grupy I „Krasnale” wybrały się z wizytą do cukierni w Połomi w celu zapoznania się z pracą cukiernika. Pani Grażyna wraz z mężem Mirosławem zaprezentowali nam maszyny do robienia ciasta, piec do wypieków, różnego rodzaju foremki do ciasta np. w kształcie kwiatka, samochodu. Pokazali nam również jak wyrabia się ciasto na pączki oraz jak powstają „kuleczki” pączków za pomocą specjalnej maszyny- przedszkolaki stwierdziły że to „jakieś czary mary”. Zostaliśmy również poczęstowani przepysznymi ciasteczkami. Na sam koniec naszej wyprawy ochłodziły nas (w ten upalny dzień) lody, z czego przedszkolaki były chyba najbardziej zadowolone. Dzieci bardzo miło wspominały wizytę w cukierni. Dziękujemy za możliwość przyjścia i opowiedzenia nam o pracy cukiernika-piekarza.                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tekst: Aneta Grzegoszczyk