• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Kochane dzieci, drodzy Rodzice!

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Poniżej zamieściliśmy ciekawe linki, z których naszym zdaniem warto korzystać. Informujemy ponadto, że cyklicznie będziemy umieszczać na stronie internetowej tematy na najbliższe tygodnie, które będą realizowane w poszczególnych grupach oraz nowe linki.

Pozdrawiamy wszystkich Przedszkolaków :)

 

https://mojedziecikreatywnie.pl/pobieranie/

https://www.youtube.com/results?search_query=livekid+zabawy+z+cioci%C4%85+Asi%C4%85

https://www.youtube.com/results?search_query=przygody+kofenka

https://www.youtube.com/results?search_query=kicia+kocia

https://www.youtube.com/results?search_query=tuupciochrupc

 

Tematy, które będą realizowane w dniach 31marca do 3 kwietnia oraz od 6 do 10 kwietnia

 

Krasnale

 1. Zawitała do na wiosna
 2. Wielkanocne zwyczaje

 

Elfy

 1. W  świecie bajek i baśni.
 2. Kolorowa Wielkanoc.

 

Pszczółki

 1. Wielkanocne zwyczaje
 2. To już Wielkanoc"

 

Motylki

 1. Dbamy o swoje zdrowie
 2. Kolorowa Wielkanoc

 

Gumisie i Smerfy

 1. Święta tuż… tuż
 2. Już pachnie świętami

 

Szanowni Państwo,

zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 25 marca rozpoczęłyśmy pracę z naszymi wychowankami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. 

W związku z tym otrzymali Państwo  zaproszenie do skorzystania z materiałów edukacyjnych wysyłanych drogą mailową przez wychowawców grup przedszkolnych. Opiekunów, którzy do tej pory nie byli zainteresowani  taką współpracą bardzo zachęcamy, aby ją  nawiązać. Wystarczy skontaktować się z  wychowawcą w celu podania swojego adresu poczty elektronicznej.

 Informujemy, że terminy postępowania rekrutacyjnego do Gminnego Przedszkola w Połomi na rok szkolny 2020/2021 nie uległy zmianie.

Wnioski do przedszkola można przesłać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub ePUAPem w formie skanów lub fotografii dokumentów.

Można również wkładać do skrzynki na listy, zawieszonej przy wejściu od strony parkingu lub przesyłać pocztą (decydować będzie data stempla pocztowego).

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

Kontakt z sekretariatem jest możliwy pod nr tel. 32 476 04 93.

 

 Kapitalną zabawę urządziły grupy: Krasnali, Elfów i Pszczółek z okazji Dnia Kobiet. Dzieciaki pokazały, że jest to święto ważne także dla najmłodszych kobiet. Wiele radości sprawił dzieciom przygotowany z tej okazji konkurs Wyboru Małej Miss Przedszkolaków w kategoriach: Miss Zgadywanek, Miss Szybkości, Miss Szybkiego Liczenia, Najbardziej Rozskakana Miss, Najbardziej Roześmiana Miss, Miss Najdłuższego Kucyka oraz Najbardziej Rozśpiewana Miss. Zwyciężczynie poszczególnych kategorii otrzymały korony oraz dyplomy. Występy wszystkich kandydatek oceniało Jury, skład którego stanowili chłopcy z przedszkola. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „Sto lat”, a następnie wręczyli piękne prezenciki i słodkie upominki. Tego dnia w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Słychać było taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek, świadczyły o miło spędzonym czasie.

                                                                                                                                                                                                                             Tekst: Danuta Herok

W tym roku postanowiliśmy uczcić Dzień Kobiet pokazem mody. Był "czerwony dywan", piękne dekoracje, kolorowe światła💡🚥 laserowe, błyskające flesze aparatu i prowadzące, które zachęcały nasze małe kobiety do zaprezentowania uroczych strojów. Dziewczynki prezentowały modę, a chłopcy dopingować je gromkimi brawami. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców. Dziewczynki zaprezentowały się w różnych stylizacjach, zaś wszystkie były wyjątkowe i oryginalne. Dopełnieniem kreacji były piękne fryzury i odpowiednie makijaże. Nasze małe modelki z dumą i radością prezentowały swoje kreacje. Były również wesołe zabawy chłopców z naszymi dziewczynkami. Na zakończenie pokazu chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, szarmancko wręczyli pamiątkowe dyplomy i własnoręcznie wykonane korony oraz upominki przygotowane przez Trójki Grupowe. Wszyscy bawili się wspaniale✨😍. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy nastrój pozostanie z nami na długo. Zapraszamy do galerii:)

                                                                                                                                                                                                                             Tekst: Magdalena Szulik

Tradycje należy pielęgnować od najmłodszych lat, dlatego 28 lutego 2020 r. przedszkolaki z grupy I, II, III i IV pojechały do Żorskiego Centrum Regionalnego w Żorach- Osinach na zajęcia warsztatowe pt. „W Jaśku pióra- szkubaczki”. Dla dwóch najmłodszych grup: „Krasnali” i „Elfów” była to pierwsza przedszkolna wycieczka autobusem. Cała podróż była dla nich ogromnym przeżyciem. Nasze dzielne przedszkolaki, wiedziały jak należy zachowywać się w autobusie oraz w miejscach publicznych, dlatego wszystkie zorganizowane atrakcje wypadły bardzo dobrze. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, do czego służą gęsie pióra, poznały zwyczaj robienia pierzyny, skubały piórka, pisały piórem zanurzonym w atramencie,    a także wykonały pracę plastyczną „becik dla dzidziusia”. Chyba największą atrakcją był „odpoczynek” po „szkubaniu piór” pod pierzyną i na materacu ze słomy…

                                                                                                                                                                                                                 Tekst: Aneta Grzegoszczyk

Zarządzenie Wójta Gminy Mszana z dnia 28.01.2020 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mszana - pobierz

 

 

 Uwaga!

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza już do przedszkola, wówczas nie musi brać udziału w rekrutacji. Wystarczy, że złożysz pisemną deklarację woli kontynuowania w przedszkolu w terminie

od 25.02.2020 r. do 02.03.2020 r.

 Informujemy, iż deklaracje kontynuowania wychowania przedszkolnego w Gminnym Przedszkolu w Połomi należy złożyć w terminie od 25.02.2020 r. do 02.03.2020 r. w sekretariacie lub u wychowawcy grupy. Deklaracje składają rodzice, których dzieci obecnie uczęszczają do Gminnego Przedszkola w Połomi i będą kontynuować wychowanie przedszkolne w przyszłym roku szkolnym (tj. 2020/2021).

Deklaracja  kontynuacji  wychowania przedszkolnego- pobierz formularz

Formularz kontynuacji będzie również dostępny  u wychowawców grup oraz w sekretariacie szkoły. 

 

Co zagraża w sieci?

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy, że coraz młodsze dzieci korzystają z takich dobrodziejstw cywilizacji, jak Internet. Dziś już nikogo nie zdziwi widok 3 czy 4 – latka z tabletem w ręku. Nie możemy zabronić dziecku korzystania z Internetu, musimy być jednak bardzo ostrożni, bo zagrożeń w sieci jest wiele. Zazwyczaj dotyczą one trochę starszych dzieci i młodzieży, ale już rodzice przedszkolaka powinni być wyczuleni na pewne sprawy, ponieważ w tym zakresie bardzo ważna jest profilaktyka.

 W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu / 10 luty /w najstarszych grupach przedszkolnych realizowano tę tematykę w ciągu dwóch dni. Dzieci zapoznały się z pojęciem internet i przekonały się jak szerokie jest jego zastosowanie w życiu codziennym. W oparciu o krótkie filmiki edukacyjne dzieci poznały pożyteczne i niebezpieczne skutki wykorzystania internetu. Kolejnym aspektem było poznanie zasad netykiety – dzieci odkrywały je wspólnie z panią Justyną z Gminnej Biblioteki w Połomi, która czytała opowiadanie o nieznajomym poznanym w sieci i podkreślała konieczność korzystania z internetu pod nadzorem rodziców oraz z panią Marzeną - psychologiem szkolnym, która opowiadała o tym m. in, że trzeba dzielić swój czas wolny na zabawę i spotkania z przyjaciółmi, zabawę na dworze i korzystanie z internetu / 30 minut maks/. Na koniec zajęć dzieci z panią Marzeną zbudowały „sieć” i doszły do wniosku, że sam internet nie jest ani dobry ani zły. Rodzice otrzymali od higienistki - p. Agnieszki ulotki informacyjne oraz mogli przeczytać artykuł „Co zagraża w sieci?”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w realizacji tematyki bezpiecznego internetu w przedszkolu.

                                                                                                                                                                                                                                           Tekst: Aurelia Salamon

We wtorek 4 lutego dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncercie muzycznym "Karnawałowe rytmy świata". Instrument wiodącym podczas koncertu była trąbka. Dzieci podczas wspólnej zabawy poznały jej budowę i brzmienie. Podczas koncertu artyści: pan Wojtek i pan Mariusz przenieśli nas w szaleństwo karnawałowych zabaw. Przedszkolaki wspólnie bawiły się przy utworach tj. Fale Dunaju, Marsz Radeckiego, Tango El Choclo, La Cucaucaracha, Rock End Roll oraz Despacito. Poznaliśmy również zwyczaje karnawałowe panujące w Wenecji. Koncert dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, jednocześnie stanowiąc nie lada atrakcję.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na konsultacje,

które odbywać się będą w pierwszą środę każdego miesiąca

od godz. 16.00 do 17.00

    Harmonogram konsultacji:

1. Konsultacje luty: 05.02.2020r.

2. Konsultacje marzec: 04.03.2020r.

3. Konsultacje kwiecień: 01.04.2020r.

4. Konsultacje maj: 06.05.2020r.

5. Konsultacje czerwiec: 03.06.2020r.

 Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Grupa „Krasnale” i „Elfy” swój bal świętowała wspólnie w sali maluszków, natomiast grupy „Pszczółki”, „Motylki”, „Smerfy” i „Gumisie” bawiły się na sali gimnastycznej. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postacie z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Skye, Elza, Spiderman. Zabawy i dobrego humoru nie zabrakło nikomu. W tym dniu były robione zdjęcia przez fotografa, zaś Rada Rodziców zakupiła dla dzieci soczki i wafelki. Do domu przedszkolaki wracały uśmiechnięte, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

W naszym przedszkolu w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", gościliśmy zaproszonych gości, którzy odwiedzali swoje pociechy w poszczególne dni listopada i czytali krótkie książeczki lub bajki dla dzieci. Dzieci są bardzo zadowolone z takiej formy kontaktów z dorosłymi dumne ze swoich rodziców. Czytanie książek przez bliskie osoby sprawia im wiele radości.Książka pomaga dorosłym i dzieciom doświadczać pełni życia.Czytanie wartościowych lektur ma same zalety. Nie tylko uczą one i wychowują, ale także bawią. A zabawy naszym przedszkolakom nigdy nie powinno zabraknąć.

Podziękowania dla Pani Renaty – mamy Madzi, Pani Elżbiety – mamy Piotrusia, Pani Katarzyny – mamy Kubusia, Pani Beaty – mamy Oskara, Pani Justyny – mamy Bartosza oraz Pani Bogusławy – mamy Wiktora za aktywny udział w ogólnopolskim programie “Cała Polska Czyta Dzieciom” pod hasłem: “Kącik dobrej książki” organizowanym w grupie V i VI . Te chwile to nauka połączona z zabawą, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i owocną współpracę.

                                                                                                                                                                                                                                 Tekst: Daria Filipowski

Boże Narodzenie to święto obchodzone w sposób szczególnie uroczysty, gdzie przy wigilijnym stole zasiada rodzina. Nasza przedszkolna rodzina w grupie V i VI zgromadziła się w czwartek 19 grudnia na uroczystej wigilii przedszkolnej. Przedszkolaki wraz z paniami, w tym świątecznym dniu, w swoich salach podzieliły się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Następnie wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole. Na końcu dzieci poszukiwały prezentów od dzieciątka.

To był bardzo uroczysty dzień, o którym długo będziemy pamiętać.

                                                                                                                                                                                                                                    Tekst: Daria Filipowska