• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Informujemy, że zostały wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Z listami można zapoznać się w siedzibie przedszkola.
Następnym etapem w przeprowadzanej rekrutacji jest potwierdzenie przez rodzica woli zapisu kandydata zakwalifikowanego do Gminnego Przedszkola w Połomi, w postaci pisemnego oświadczenia, które należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie 10-16 kwietnia. 
Wzór oświadczenia będzie dostępny w sekretariacie oraz na stronie internetowej.
 
Zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, podanie do publicznej wiadomości list dzieci przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 19 kwietnia.
 

W marcu gościliśmy w grupach I – IV lokalnego artystę – p. Jankę, która o glinie wie prawie wszystko. Pokazała ona nam, jakie ciekawie i piękne rzeczy można ulepić z gliny. Mogliśmy zobaczyć wielkanocne jaja, kurę, wazon, misę itp. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie są właściwości gliny, skąd ona się bierze, co z niej można zrobić.

W dalszej części spotkania p. Janka zachęciła nas do samodzielnego wykonania rzeźby. Z wielką ochotą zabraliśmy się do dzieła. Przy jej pomocy zaczęły powstawać piękne miski, garnki, bałwanki, serduszka…Teraz tylko musimy zaczekać, aż efekty naszej pracy zostaną wypalone i będziemy mogli przystąpić do ich dekorowania.

Bardzo dziękujemy p. Jance za interesujące i ciekawe warsztaty.

                                                                                                                                                                                                       Tekst: Anna Podeszwa                                                                                                                                                                                                                                                                                               

21 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna, a wraz z nią odchodzi zima. Jedną z oznak pożegnania zimy jest zwyczaj wykonania marzanny. Marzanna jest znana w Polsce od wieków – jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy. W tym roku marzannę dzieci miały okazję wykonać w Żorach- Osinach na warsztatach pt. ,,Żegnaj marzanno, zimowa panno”. Nasze Przedszkolaki przeszły kolorowym korowodem wokół budynku świetlicy, po czym ,,wyrzuciły” Marzannę do wody ,,na niby”. Na kolejnych zajęciach zabawiły się w aktorów oraz wykonały przepiękne prace plastyczne. W tym dniu dzieci śpiewały piosenki o wiośnie. Nie zabrakło także tańców przy ,,wiosennej muzyce”. Było kolorowo, głośno i wesoło. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i w końcu zagości u nas na dobre.

Tekst :Anna Bulenda

21 marca przedszkolaki z grup Krasnali, Elfów, Pszczółek i Motylków pożegnały Zimę. Maszerując z Marzanną, przeszły wokół terenu szkoły, żeby uczcić pierwszy dzień Wiosny. Zaśpiewały piosenkę o wiośnie i wierszem pożegnały starą, a przywitały nową porę roku. „Zimową pannę” zostawiły przy karmnikach, żeby ptaszki zabrały ją do zimowej krainy.

 

8 marca (w piątek) dzieci z grup "Gumisie" i "Smerfy" wybrały się ze swoimi paniami do Bawilandii w Jastrzębiu – Zdroju, aby wesoło świętować Dzień Kobiet. Dzieci bawiły się na ścianie i wulkanie wspinaczkowym, wielopoziomowych labiryntach, wieży Spider Tower oraz interaktywnej podłodze Fun Floor.Zabawa była wesoła i bardzo udana!!! Zresztą zobaczcie sami:-) 

                                                                                                                                                                                                                                Tekst: Magdalena Szulik

W tym dniu chłopcy z grupy Pszczółek stanęli na wysokości zadania i przez cały dzień poprzez swoje zachowanie i dobre uczynki sprawiali swoim koleżankom radość. Nie zabrakło niespodzianek i upominków dla naszych wspaniałych kobiet. Każda dziewczynka dostała mały prezencik, dyplomik oraz piękne kwiatuszki, które chłopaki wykonali samodzielnie. Aby „małe kobietki” wiedziała, że dzisiaj to one są księżniczkami, same zaprojektowały sobie korony. Oprócz życzeń były śpiewy i zabawy. Było dużo śmiechu i radości.

                                                                                                                                                                                                                                                Tekst: Danuta Herok

W piątek z okazji Dnia Dziewczyn do naszego przedszkola zaprosiliśmy Baśniową Kapelę. Ten muzyczny duet wspaniale rozśpiewał przedszkolną publiczność. Spektakl muzyczny „ Przyjaciel Smoczuś”, był muzyczną opowieścią o przygodach małej dziewczynki Meli i jej przyjaciół. Występ wszystkim dzieciom bardzo się podobał, za co nagrodziły artystów oklaskami. Na koniec chłopcy, z okazji Święta Kobiet, zaśpiewali dla wszystkich dziewczynek „Sto lat”.

                                                                                                                                                                                                                                           Tekst: Wowra Katarzyna

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego - pobierz

 

W ramach innowacji pedagogicznej pt. ,,PALUSZKOWE WYGIBASKI” w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które w rekordowym tempie zdobyły serca małych i tych trochę większych uczestników. Były one polem do popisu dla swobodnej, niekierowanej zabawy, kreatywności oraz nieograniczonej wyobraźni. Podczas zajęć dzieci poznały sposoby przygotowania ekologicznych materiałów plastycznych oraz techniki podczas której można je wykorzystać. Zajęcia oparte były na produktach oraz barwnikach spożywczych.

Nasze przedszkolaki miały okazję stymulować wszystkie swoje zmysły: węchu, wzroku, dotyku, słuchu oraz smaku.

Dzieciaki poszukiwały i odkrywały nowe mikstury oraz zapachy. Mogły eksperymentować z kolorem, oraz świetnie sprawdzić się w samodzielnych i twórczych działaniach.

TO BYŁA ŚWIETNA ZABAWA!

Tekst: Anna Bulenda

Dzieci z gr. III uczestniczyły w zajęciach Programu „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki pod kierunkiem pań poznały mieszkańców Pastusiowej Krainy – Milky, Lilly, Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem. W jednym dniu przedszkolaki także przeganiały Robaczka Próchniaczka, myjąc zęby po śniadaniu i obiadku. Dzieci już wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia (rano i wieczorem), a zamiast słodyczy warto zjeść owoc albo warzywo. Na każdych zajęciach przedszkolaki poznawały nową przygodę Pastusiowych Bohaterów, uczestnicząc w różnych zabawach ruchowych (np. „Czas na nową szczoteczkę”, „Mam cię robaczku”) i wykonując różnego rodzaju prace plastyczne.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w tych zajęciach, a tym samym zdobyły wiedzę na temat właściwego postępowania aby mieć zdrowe i piękne ząbki.

                                                                                                                                                                                                                                             Tekst: Danuta Herok


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomi informuje, że nabór do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się w terminie od 05 marca do 25 marca 2019 r. Rodzice dzieci 6-letnich (ur. 2013 r.), które w bieżącym roku szkolnym nie uczęszczają do przedszkola, składają w przedszkolu zgłoszenie dziecka do odbycia obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020.
Dokumenty  dostępne są w sekretariacie szkoły oraz do pobrania poniżej:


1. Zgłoszenie dziecka do odbycia obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego - pobierz
2. Wniosek o przyjęcie do przedszkola - pobierz 
3. Oświadczenie – wielodzietność w rodzinie - pobierz
4. Oświadczenie – zatrudnienie rodzica samotnie wychowującego dziecko - pobierz
5. Oświadczenie – zatrudnienie rodziców ( x 2) - pobierz
6. Oświadczenie – rodzeństwo w przedszkolu - pobierz
7. Oświadczenie – objęcie nadzorem kuratorskim lub wsparciem OPS - pobierz

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomi informuje, że w okresie od 26 lutego do 04 marca 2019 r. rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2018/2019 mogą składać w sekretariacie szkoły pisemne deklaracje, w zakresie kontynuacji wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020.

 

Dokumenty do pobrania : DEKLARACJA

 

 

Mimo, że luty jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni w naszym przedszkolu był taki dzień, gdzie wszystkim w sercach było cieplej…

Niezwykły dzień. Walentynkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem, w dniu 5 lutego. Dzieci z miłości do babci i dziadków przygotowały dla nich przedstawienie, a kochające babcie i dziadkowie z radością i zapałem oklaskiwali ukochane wnuki. Program artystyczny był kolorową przeplatanką piosenek, wierszy, tańców oraz scenek humorystycznych z miłością w tle. Po występach nie zabrakło również wykonanych dziecięcymi rączkami walentynkowych upominków oraz poczęstunku, o który zadbali rodzice.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.