• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 W dniu 26.11.2019 r. został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Mój ukochany Miś”. W konkursie uczestniczyło 134 dzieci z Gminnego Przedszkola w Połomi, z Przedszkola „Wesoły dzwoneczek” w Mszanie oraz z Przedszkola w Gogołowej. Prace podzielono na dwie grupy wiekowe 3-4 -latki oraz 5-6- latki. Z obu grup wiekowych wyłoniono trzy miejsca oraz wyróżnienia. Komisja konkursowa w szczególności zwracała uwagę na pomysłowość i kreatywność pracy. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Z kolei wyróżnione prace nagrodzone zostały książkami oraz przyborami szkolnymi.

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! W naszym przedszkolu, każda grupa uroczysty dzień rozpoczęła od złożenia pluszakom życzeń z okazji ich urodzin i wspólnych zabaw z misiami. Dzieci poznały historię święta, przedstawiły swojego milusińskiego przyjaciela, wspólnie śpiewały piosenki o misiach, bawiły się z misiami, tańczyły z nimi, przytulały je, głaskały, wiedząc, że należy o nie dbać i szanować, by mogły długo im towarzyszyć.Największą niespodzianką dla dzieci, był prawdziwy Kubuś Puchatek, który przybył do naszego przedszkola. Wspólnie z Kubusiem Puchatkiem dzieci tańczyły, bawiły się i chętnie pozowały do zdjęć.

                                                                                                                                                                                                                                                 Tekst: Daria Filipowska

 18 listopada w poniedziałek grupa V I VI wzięła udział w teatrzyku profilaktycznym pt. ,,Kolczasta przyjaźń” który przedstawił Teatr z Krakowa. Teatrzyk opowiadał o szacunku, tolerancji i przyjaźni. Została przedstawiona historia jeżyka, który z powodu swojego odmiennego wyglądu bywał wyśmiewany przez innych i nie mógł się z nikim zaprzyjaźnić. Jednak z upływem czasu, ta kolczasta postać, odsłoniła swoje niewątpliwe zalety, jakimi są duża wiedza i umiejętności. Pokazała, że tygrysek i otoczenie mogą się od niego wiele nauczyć. W efekcie jeżyk zdobył szacunek , a i sam stał się mniej ,,kolczasty”, przezwyciężając wcześniejsze kłopoty w relacjach z innymi. Teatr promował poczucie własnej wartości, kształtując umiejętność komunikowania się i współdziałania w grupie.

                                                                                                                                                                                                                                               Tekst: Daria Filipowska

W piątek 15 listopada odbył się w naszym przedszkolu pierwszy koncert muzyczny w wykonaniu pana Piotra z artystami. W czasie tego spotkania dzieci miały okazje poznać instrumenty muzyczne: tubę i klarnet. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób trzeba się nimi posługiwać, zęby instrument wydał wspaniałe dźwięki. "Muzyczne porachunki", bo taki był tytuł spotkania zakończone zostało remisem. Zarówno tuba, jak i klarnet, pomimo wielu różnic są interesującymi instrumentami.  "Muzyczne porachunki" były również fantastyczną muzyczną podróżą po Polsce. Przedszkolaki usłyszały muzykę i ciekawostki nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponieważ rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki, wysłuchaliśmy najpopularniejszej pieśni "Prząśniczki". Bawiliśmy się również przy polskich pieśniach wojskowych: "Przybyli ułani pod okienko" oraz "Warszawianka". Na zakończenie spotkania dzieci i nauczyciele odśpiewali Hymn Rzeczpospolitej Polskiej, Mazurek Dąbrowskiego.

                                                                                                                                                                                                                                             Tekst: Magdalena Szulik

 W czwartek 07.11. w grupie V Smerfy i VI Gumisie gościliśmy Zofię Zdźiebło, która jest złotą medalistką Pucharu Europy w Ju - Jitsu. Przedszkolaki przeprowadziły wywiad ze starszą koleżanką ze szkoły, która opowiadała o swoich sukcesach. Zosia opowiedziała przedszkolakom o zasadach, które trzeba przestrzegać podczas zawodów, o znaczeniach poszczególnych kolorów pasa, którym zawiązuje się kimono.  Dzieci miały również możliwość zobaczyć strój, w którym Zosia walczy reprezentując Polskę oraz jej zdobycze wygrane na zawody.

 8 listopada w Gminnym Przedszkolu w Połomi odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to niezwykle ważny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i wykazały się wiedzą na temat przestrzegania zasad i reguł panujących w przedszkolu. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie poprosiły Panią Wicedyrektor Annę Podeszwę o pasowanie. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek ze słodyczami.

                                                                                                                                                                                                                                Tekst: Danuta Herok

Pasowanie na Przedszkolaka

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci pierwszorocznych

na uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka,

które odbędzie się 8 listopada

o godzinie 9.50 na amfiteatrze szkolnym.

Wychowawcy z dziećmi

                                                                                                          

 W czwartek 31.10.2019r. w grupie III - Pszczółek i IV - Motylków, każde dziecko było ubrane na pomarańczowo. Zabawa rozpoczęła się od wysłuchania wiersza o dyni -  głównej bohaterce dnia, jej pochodzeniu oraz wartościach odżywczych.Przedszkolaki poznały jej wygląd, kolor oraz kształt. Na koniec zajęć odbyło się wspólne drążenie miąższu dyni oraz wykonanie dyniowych stworków. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. Wszystkim odpisywał dobry humor, całość imprezy dopełniło rozdanie dyniowych dyplomów.

                                                                                                                                                                                                                                            Tekst: Daria Filipowska

 

31 października w grupa „Elfów” obchodziła „Dzień Dyni”. Podczas zajęć, przedszkolaki dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z dyni i wspólnie z panią zobaczyły co kryje się w środku. Miały okazję spróbować pestek z dyni, które później wykorzystały do pracy plastycznej, wykonując jesienne drzewa. Na pamiątkę mile spędzonego dnia, wszyscy otrzymali dyniowe medale.

                                                                                                                                                                                                                                           Tekst: Katarzyna Wowra

Trzeci tydzień października okazał się dla najmłodszej grupy bardzo kolorowy, ponieważ w tym czasie poznawaliśmy podstawowe kolory (żółty, zielony, niebieski i czerwony). Zadaniem rodziców było ubranie dzieci w kolor, który poznajemy danego dnia. W poniedziałek przedszkolaki poznali wygląd tęczy oraz barw z nią związanych. Wykonały piękną tęczę za pomocą paseczków kolorowej bibuły. Każdego dnia nasze „Krasnale”, wykonywały zadania związane z omawianym kolorem: szukaliśmy zabawek w sali przedszkolnej, barwiliśmy wodę na kolor zielony, kolorowaliśmy: przedmioty, zwierzęta, rzeczy czy owoce występujące w konkretnym kolorze, a także odgadywaliśmy co kryje się w „czarodziejskim worku”- w trakcie niebieskiego dnia. Podczas tworzenia prac plastycznych powstały: wesołe zielone żabki, piękne zaproszenia na nasze pasowanie w kolorze niebieskiej kredki, a także udało nam się stworzyć czerwone truskawki.

                                                                                                                                                                                                                             Tekst: Aneta Grzegoszczyk

22 października 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu „Baśniową Kapelę” z Częstochowy. Przedstawienie pt. „O kozach co wilkom uciekły z talerza”, dotyczyło regionów Polski. Kozy z Liliowego Boru lękające się watahy wilków zostają zmuszone do opuszczenia Kozich Skał. Wędrując po Polsce, wpisują się w historię miast, wsi i regionów (Poznań, Lublin, Zakopane, Kozy, Kraków, Beskidy, Tatry). W trakcie wędrówki narażone są na różne niebezpieczeństwa, gdyż podąża za nimi wilk Fajtłapa i co rusz atakuje. Dzieci są wówczas świadkami komicznych scenek. Wilk, to prawdziwy fajtłapa, a kózki skrzętnie to wykorzystują. W opowiadaniu pojawił się wzruszający wątek rozstania rodziców z dziećmi.

17 października grupa I „Krasnale” zapoznała się z bardzo zdrowym warzywem, jakim jest dynia. W tym dniu obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Dyni”. Opisywaliśmy jej wygląd, kolor oraz co można z niej ugotować . Wielką atrakcją było drążenie dyni, wyciąganie miąższu i pestek. Na sam koniec udało nam się stworzyć dyniowego stworka. Odbyła się również degustacja pestek dyni. Ze słoików, które dzieci przyniosły do przedszkola, zostały wykonane dyniowe lampiony. Jedno jest pewne w tym dniu królował kolor pomarańczowy.

                                                                                                                                                                                                            Tekst: Aneta Grzegoszczyk

We wtorek 08.10 2019 do naszego przedszkola zawitał Miś Edzio- ekspert w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu lub przedszkolu oraz jak w takich sytuacjach udzielić pierwszej pomocy przy zakrztuszeniu, krwawiącym nosie czy złamaniu ręki. Dzięki aktywnemu udziałowi w warsztatach przedszkolaki nauczyły się jak sprawdzać funkcje życiowe i jak je przywrócić. Poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Ćwiczyły masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalnym fantomie LED. Dziękujemy Rodzicom za możliwość przeprowadzenia warsztatów.

                                                                                                                                                                                                                                  Tekst: Aneta Zniszczoł

 

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy - taki zapis widnieje w kalendarzu świąt nietypowych pod datą 15 września. W tym roku szkolnym pomysłodawczynią przybliżenia przedszkolakom najstarszych grup tego święta okazała się pani Justyna Sitko, bibliotekarz Gminnej Biblioteki w PołomiNa zajęciach zorganizowanych 16.09. we współpracy z nauczycielami pani Justyna opowiedziała dzieciom historie pt."The Dot" / tłum. / "Kropka" P. Reynoldsa. Jest to bogato ilustrowana historia nieśmiałej dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę. Pani Justyna zaprezentowała dzieciom tę historię wykorzystując technikę magicznego japońskiego teatru ilustracji zwaną KAMISHIBAI. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły historię bohaterki "The Dot" małej Vashti, po czym same spróbowały przy użyciu kredek lub farb wyczarować na kartkach własne kropkowe obrazy. Powstała mała galeria kropkowych dzieł. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością, za co zostały nagrodzone kotylionem w kształcie kropki. Dziękujemy pani Justynie za ciekawe zajęcia.

                                                                                                                                                                                                                                 Tekst: Aurelia Salamon

Dzień Chłopca w grupie I odbył się bardzo kameralnie, ponieważ było tylko trzech chłopców. Dziewczynki obdarowały naszych małych dżentelmenów kolorowymi piłkami oraz wafelkami zakupionymi przez mamy z trójki grupowej. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy np. „Dyplom Mistrza Kierownicy”, „Dyplom Najlepszego Sportowca” itp. Na chorujących chłopaków upominki czekają w przedszkolu.

                                                                                                                                                                                                                      Tekst: Aneta Grzegoszczyk