• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 W czwartek 07.11. w grupie V Smerfy i VI Gumisie gościliśmy Zofię Zdźiebło, która jest złotą medalistką Pucharu Europy w Ju - Jitsu. Przedszkolaki przeprowadziły wywiad ze starszą koleżanką ze szkoły, która opowiadała o swoich sukcesach. Zosia opowiedziała przedszkolakom o zasadach, które trzeba przestrzegać podczas zawodów, o znaczeniach poszczególnych kolorów pasa, którym zawiązuje się kimono.  Dzieci miały również możliwość zobaczyć strój, w którym Zosia walczy reprezentując Polskę oraz jej zdobycze wygrane na zawody.

 8 listopada w Gminnym Przedszkolu w Połomi odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to niezwykle ważny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i wykazały się wiedzą na temat przestrzegania zasad i reguł panujących w przedszkolu. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie poprosiły Panią Wicedyrektor Annę Podeszwę o pasowanie. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek ze słodyczami.

                                                                                                                                                                                                                                Tekst: Danuta Herok

Pasowanie na Przedszkolaka

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci pierwszorocznych

na uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka,

które odbędzie się 8 listopada

o godzinie 9.50 na amfiteatrze szkolnym.

Wychowawcy z dziećmi

                                                                                                          

 W czwartek 31.10.2019r. w grupie III - Pszczółek i IV - Motylków, każde dziecko było ubrane na pomarańczowo. Zabawa rozpoczęła się od wysłuchania wiersza o dyni -  głównej bohaterce dnia, jej pochodzeniu oraz wartościach odżywczych.Przedszkolaki poznały jej wygląd, kolor oraz kształt. Na koniec zajęć odbyło się wspólne drążenie miąższu dyni oraz wykonanie dyniowych stworków. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. Wszystkim odpisywał dobry humor, całość imprezy dopełniło rozdanie dyniowych dyplomów.

                                                                                                                                                                                                                                            Tekst: Daria Filipowska

 

31 października w grupa „Elfów” obchodziła „Dzień Dyni”. Podczas zajęć, przedszkolaki dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z dyni i wspólnie z panią zobaczyły co kryje się w środku. Miały okazję spróbować pestek z dyni, które później wykorzystały do pracy plastycznej, wykonując jesienne drzewa. Na pamiątkę mile spędzonego dnia, wszyscy otrzymali dyniowe medale.

                                                                                                                                                                                                                                           Tekst: Katarzyna Wowra

Trzeci tydzień października okazał się dla najmłodszej grupy bardzo kolorowy, ponieważ w tym czasie poznawaliśmy podstawowe kolory (żółty, zielony, niebieski i czerwony). Zadaniem rodziców było ubranie dzieci w kolor, który poznajemy danego dnia. W poniedziałek przedszkolaki poznali wygląd tęczy oraz barw z nią związanych. Wykonały piękną tęczę za pomocą paseczków kolorowej bibuły. Każdego dnia nasze „Krasnale”, wykonywały zadania związane z omawianym kolorem: szukaliśmy zabawek w sali przedszkolnej, barwiliśmy wodę na kolor zielony, kolorowaliśmy: przedmioty, zwierzęta, rzeczy czy owoce występujące w konkretnym kolorze, a także odgadywaliśmy co kryje się w „czarodziejskim worku”- w trakcie niebieskiego dnia. Podczas tworzenia prac plastycznych powstały: wesołe zielone żabki, piękne zaproszenia na nasze pasowanie w kolorze niebieskiej kredki, a także udało nam się stworzyć czerwone truskawki.

                                                                                                                                                                                                                             Tekst: Aneta Grzegoszczyk

22 października 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu „Baśniową Kapelę” z Częstochowy. Przedstawienie pt. „O kozach co wilkom uciekły z talerza”, dotyczyło regionów Polski. Kozy z Liliowego Boru lękające się watahy wilków zostają zmuszone do opuszczenia Kozich Skał. Wędrując po Polsce, wpisują się w historię miast, wsi i regionów (Poznań, Lublin, Zakopane, Kozy, Kraków, Beskidy, Tatry). W trakcie wędrówki narażone są na różne niebezpieczeństwa, gdyż podąża za nimi wilk Fajtłapa i co rusz atakuje. Dzieci są wówczas świadkami komicznych scenek. Wilk, to prawdziwy fajtłapa, a kózki skrzętnie to wykorzystują. W opowiadaniu pojawił się wzruszający wątek rozstania rodziców z dziećmi.

17 października grupa I „Krasnale” zapoznała się z bardzo zdrowym warzywem, jakim jest dynia. W tym dniu obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Dyni”. Opisywaliśmy jej wygląd, kolor oraz co można z niej ugotować . Wielką atrakcją było drążenie dyni, wyciąganie miąższu i pestek. Na sam koniec udało nam się stworzyć dyniowego stworka. Odbyła się również degustacja pestek dyni. Ze słoików, które dzieci przyniosły do przedszkola, zostały wykonane dyniowe lampiony. Jedno jest pewne w tym dniu królował kolor pomarańczowy.

                                                                                                                                                                                                            Tekst: Aneta Grzegoszczyk

We wtorek 08.10 2019 do naszego przedszkola zawitał Miś Edzio- ekspert w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu lub przedszkolu oraz jak w takich sytuacjach udzielić pierwszej pomocy przy zakrztuszeniu, krwawiącym nosie czy złamaniu ręki. Dzięki aktywnemu udziałowi w warsztatach przedszkolaki nauczyły się jak sprawdzać funkcje życiowe i jak je przywrócić. Poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Ćwiczyły masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalnym fantomie LED. Dziękujemy Rodzicom za możliwość przeprowadzenia warsztatów.

                                                                                                                                                                                                                                  Tekst: Aneta Zniszczoł

 

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy - taki zapis widnieje w kalendarzu świąt nietypowych pod datą 15 września. W tym roku szkolnym pomysłodawczynią przybliżenia przedszkolakom najstarszych grup tego święta okazała się pani Justyna Sitko, bibliotekarz Gminnej Biblioteki w PołomiNa zajęciach zorganizowanych 16.09. we współpracy z nauczycielami pani Justyna opowiedziała dzieciom historie pt."The Dot" / tłum. / "Kropka" P. Reynoldsa. Jest to bogato ilustrowana historia nieśmiałej dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę. Pani Justyna zaprezentowała dzieciom tę historię wykorzystując technikę magicznego japońskiego teatru ilustracji zwaną KAMISHIBAI. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły historię bohaterki "The Dot" małej Vashti, po czym same spróbowały przy użyciu kredek lub farb wyczarować na kartkach własne kropkowe obrazy. Powstała mała galeria kropkowych dzieł. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością, za co zostały nagrodzone kotylionem w kształcie kropki. Dziękujemy pani Justynie za ciekawe zajęcia.

                                                                                                                                                                                                                                 Tekst: Aurelia Salamon

Dzień Chłopca w grupie I odbył się bardzo kameralnie, ponieważ było tylko trzech chłopców. Dziewczynki obdarowały naszych małych dżentelmenów kolorowymi piłkami oraz wafelkami zakupionymi przez mamy z trójki grupowej. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy np. „Dyplom Mistrza Kierownicy”, „Dyplom Najlepszego Sportowca” itp. Na chorujących chłopaków upominki czekają w przedszkolu.

                                                                                                                                                                                                                      Tekst: Aneta Grzegoszczyk

Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z grupy V i VI wyruszyły do Marklowic, aby pofikać i poszaleć w centrum zabaw "Fikolandia" w Marklowicach. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy bardzo miło przywitani przez panie, które zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Na miejscu uciechom nie było końca. Tam czekały na nas labirynty, zjeżdżalnie, baseny z  piłeczkami oraz kolorowe zabawki. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie i aktywnie spędziło czas, zaspokajając naturalną potrzebę ruchu. Po udanej, dwugodzinnej zabawie zmęczone dzieci wróciły na obiad do przedszkola. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń, zaś zabawa w Fikolandzie była wesoła i baaardzo udana!!!

                                                                                                                                                                                                                                        Tekst: Magdalena Szulik

30 września przedszkolaki z grupy IV „ Motylki” obchodziły Dzień Chłopca. Na początek zapytano dziewczynki: Jaki powinien być uprzejmy chłopak?- sympatyczny, życzliwy, grzeczny, używać magicznych słów „proszę, przepraszam, dziękuję” Następnie dziewczynki za pomocą drewnianych patyczków „goliły brody” swojemu koledze. Aby przystąpić do KLUBU NIEZWYKLE UPRZEJMYCH CHŁOPAKÓW- DŻENTELMENÓW chłopcy musieli wykonać kilka zadań. Była to „ Próba wiedzy” oraz wypicie „ Eliksiru uśmiechu”( soku z cytryny). Wszyscy chłopcy poradzili sobie doskonale, w nagrodę otrzymali super prezenty od dziewczynek, piękne sto lat i milion uścisków. Przedszkolaki dziękują Rodzicom za przygotowane upominki:-)

                                                                                                                                                                                                                               Tekst: Aneta Zniszczoł

 

W dniu 30 września chłopcy z gr. III obchodzili swoje święto. W tym dniu chłopaki musieli wykazać się wielkimi umiejętnościami i wiedzą na temat: prawidłowego zachowania się w stosunku do dziewczyn, koordynacją ruchową – chodzeniem z woreczkami, samodzielnością, sprytem, poczuciem humoru, a także zdolnością taneczną. Z wszystkich zadań chłopaki wywiązali się wspaniale. W nagrodę czekała ich niespodzianka przygotowana przez dziewczynki w postaci prezentu i dyplomu. Przez cały dzień towarzyszył nam dobry humor, a zabawom nie było końca.

                                                                                                                                                                                                                            Tekst: Danuta Herok