• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Uwaga!

Rodzicu, sprawdź  czy Twoje dziecko zostało oznaczone na liście jako zakwalifikowane.

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 znajduje się na wszystkich drzwiach wejściowych do placówki.

Pamiętaj, że zakwalifikowanie nie jest jeszcze jednoznaczne z przyjęciem dziecka do przedszkola!

 

Kolejnym etapem w postępowaniu rekrutacyjnym jest potwierdzenie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydatów zakwalifikowanych tzw. woli przyjęcia dziecka do danego przedszkola. Oświadczenie woli przyjęcia należy złożyć do 16 kwietnia 2021 r.

Ze względu na epidemię, będzie można tego dokonać w wybrany przez Państwa sposób:

 1. Mailowo, odsyłając oświadczenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Zostawiając oświadczenie w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu do budynku od strony parkingu.

 

Ostateczne listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostaną wywieszone w placówce 19 kwietnia 2021r.

 

 Wzór oświadczenia woli przyjęcia do Gminnego Przedszkola w Połomi -  plik do pobrania

 

 

Od 02 marca 2021 r. do 22 marca 2021 r. Rodzice/Opiekunowie prawni zainteresowani zapisaniem dziecka do Gminnego Przedszkola w Połomi składają wnioski o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, wtedy wszystkie kobiety obchodzą swoje święto. W przedszkolu dziewczynki z poszczególnych grup obchodziły swoje święto inaczej: był pokaz mody, wybory miss, konkursy taneczne, zdobienie koron, robienie korali i wiele innych atrakcji. Jedno jest pewne każda młoda dama czuła się wyjątkowo. Chłopcy wręczyli niespodziankę i kwiatuszek każdej koleżance składając jednocześnie najlepsze życzenia :) Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmeni, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i serdeczny uśmiech.

Karnawał to  wspaniały czas zimowych balów, zabaw, jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Nie mogło być inaczej  i w Naszej Grupie. Sala przedszkolna ozdobiona kolorowymi balonami i serpentynami, wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali  dla swoich dzieci  ciekawe stroje karnawałowe. Na balu pojawili się :Smok, Czarodziej, Wróżka, Wampiryna, Czarodziejka, Anna, Elza, Wampir, Kapitan Ameryka, Rycerz, Wojownik, Jednorożec, Księżniczka, Kotek, Policjant, Rolnik, Duch, Krzyk, Zombie, Batman. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami.  Radosny, szeroki uśmiech na twarzy dzieci  to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy.

                                                                                                                                                                                                            Aneta Zniszczoł

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 29 stycznia 2021r. w grupie III odbył się balilk karnawałowy, na który dzieci z radością czekały. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, wróżki, pszczółki, syrenki itp., a chłopcy w królewiczów, rycerzy, superbohaterów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę uatrakcyjniała muzyka, projektor światła oraz liczne zabawy i konkursy. Przedszkolaki w pięknych i pomysłowych strojach z ogromnym przejęciem poruszały się po sali balowej. Dzieci były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały o swoich wrażeniach. Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w balu karnawałowym.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 29.01.2021r. w naszej grupie odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, syrenki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przedszkolaki świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i różnego rodzaju konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

28.01.2021 obchodziliśmy w naszej grupie dyskotekę karnawałową. Można powiedzieć, że była to dyskoteka połączona z balem przebierańców, ponieważ dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w różnych strojach: dyskotekowych, ale również bajkowych, m.in.: Zorro, Elsa, Baba Jaga z miotłą, Spiderman i wiele, wiele innych. Ogromną atrakcją dla wszystkich przedszkolaków była nasza sala, która zamieniła się na kilka godzin w prawdziwą „dyskoteko-balową” salę. Były: migające światełka, serpentyny, balony. W przerwie między tańcami przedszkolaki poczęstowane zostały soczkami i batonikami, które zakupiła Rada Rodziców. Najważniejsze, że nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci oraz szalonej, tanecznej zabawy.

                                                                                                                                                                                                                              Aneta Grzegoszczyk

21 i 22 dzień stycznia był szczególny dla wszystkich babć i dziadków, ponieważ w tym dniu to oni obchodzili swoje święto. Z tej okazji przedszkolaki z grupy II- Elfy postanowiły uczcić ten wyjątkowy czas. Nie mogliśmy się spotkać z naszymi bliskimi w przedszkolu, dlatego postanowiliśmy nagrać występ dla dziadków. Przygotowania miały już miejsce podczas ferii, bo to wtedy dzieci zaczęły się uczyć swoich wierszyków, gdy przyszliśmy po feriach do przedszkola pozostała nam nauka piosenki pt. „Kocha babcię i dziadziusia każdy wnuczek, każda wnusia” oraz układu tanecznego do utworu pt. „Babcia tańczy rock and rolla”. Wnuki z wielkim zaangażowaniem wykonały również prezent- „Kalendarz dla babci i dziadka”. Jeszcze raz życzymy wszystkim babciom i dziadom 100 lat.

                                                                                                                                                                                                                 Aneta Grzegoszczyk

28.01. w grupie Smerfów odbył się karnawałowy bal przebierańców. Na bal przybyły księżniczki, czarodziejki, Elsa z Anną , Supermeni, wojownicy Ninja. Wśród balowych gości znalazł się też policjant dzielnie patrolujący imprezkę. Dzieci wesoło bawiły się w gorących karnawałowych rytmach. Nie zabrakło zabawy z balonami i krzesełkami. Każda dziewczynka ozdobiła sobie swoją koronę piękności zaś chłopcy złożyli dla siebie papierowe maski lub daszki pirackie. W myśl zasady, że „Wszystko co dobre szybko się kończy” to był – zdaniem dzieci jeden z najkrótszych dni w przedszkolu. Dziękujemy naszym rodzicom za przygotowanie kostiumów balowych.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przy wspólnym stole zastawionym słodkościami przedszkolaki radośnie kolędowały. Dzieci pod okiem swoich rodziców przygotowały ulubione swoje kolędy i kolejno indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach prezentowały je kolegom i koleżankom z grupy. Najbardziej popularną kolędą Smerfów okazała się kolęda „Przybieżeli do Betlejem” . „Powitajmy Go „ to pastorałka, którą pięknie wykonała Paulinka. Smerfy przygotowały również muzyczną niespodziankę dla swoich rodziców w postaci piosenki -„Magicznych świąt” oraz tańca świątecznych reniferów.

Wspólne kolędowanie dało dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach, jak i w naszej „przedszkolnej rodzinie”. W naszym przedszkolu dzieci co roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne. W tym roku nasza grupa spotkała się przy świątecznym stole wigilijnym. Śpiewaliśmy kolędy grupowo i indywidualnie, symbolicznie łamaliśmy się opłatkiem. Przedszkolaki dla rodziców wykonali taniec „Mikołajów i Reniferów”. Spędziliśmy czas miło, serdecznie i w pełnej świątecznego czasu atmosferze.

21 grudnia w grupie Elfów odbyła się przedszkolna Wigilijka. Dzieci nie mogły doczekać się tego wydarzenia. Po omówieniu z przedszkolakami polskich tradycji na zajęciach, dzieci same przekonały się, że niektóre z nich miały miejsce na naszej Wigilijce np. dzielenie się opłatkiem, wzajemne składanie świątecznych życzeń oraz śpiewanie kolęd. Na naszym udekorowanym wigilijnym stole znalazły się kruche ciasteczka, które sami upiekliśmy i udekorowaliśmy, co sprawiło, że jeszcze bardziej nam smakowały. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zrobili świąteczny prezent dla rodziców i opiekunów. Nie zabrakło również występu artystycznego, który przesłaliśmy najbliższym drogą internetową. Maluchy wykonały taniec do piosenki “Jingle Bells” oraz zaśpiewały piosenkę pt. ”Do stajenki”.

                                                                                                                                                                                                                                      Aneta Grzegoszczyk