• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

13 listopada w grupie Krasnali świętowaliśmy „Dzień Dyni”. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane do przedszkola w kolorze pomarańczowym. W czasie zajęć porównywaliśmy różne dynie, segregując je wielkością i kolorem. Rozmawialiśmy także o tym, jakie potrawy możemy z niej przygotować. Wspólnie z nauczycielem próbowaliśmy wydrążyć największą z dyń, żeby zobaczyć co kryje się w środku. Znaleźliśmy tam wiele pestek, które wykorzystaliśmy do pracy plastycznej. To był bardzo ciekawy i pouczający dzień, a na pamiątkę wszyscy otrzymaliśmy „dyniowe medale”.

                                                                                                                                                                                                                                                Wowra Katarzyna

30 października grupa Motylków obchodziła Dzień Kukurydzy. Dzieci ubrane na żółto miło spędziły czas w swojej grupie. Były ciekawostki przyrodnicze o kukurydzy, kukurydziane zabawy oraz film edukacyjny „Jak powstaje popcorn?”. Oczywiście nie zabrakło niespodzianki w postaci fotobudki, dzięki której dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Jednak największym zaskoczeniem było zorganizowanie seansu filmowego .Motylki poczuły się jak w kinie, oglądali bajkę zajadając się popcornem.

Dzień Kukurydzy w grupie Elfy był wesoły i kukurydziany. Zadaniem dzieci było przygotowanie na ten dzień "najzabawniejszej kukurydzianej kukiełki". Przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami: dziewczynki otrzymały opaski zaś chłopcy- breloki. Poznaliśmy również kilka ciekawostek o kukurydzy oraz byliśmy na seansie bajkowym w "przedszkolnym kinie". Dzieci wczuły się w rolę widzów- zajadając popcorn.

Zdrowie w naszych rękach - czyli jak przedszkolaki dbają o zdrowie - zobacz

Harmonogram uroczystości - zobacz

Plan pracy Gminnego Przedszkola w Połomi - zobacz

W minionym tygodniu w grupie Krasnali odbywały się zajęcia, których celem było poznanie wybranych kolorów. Każdego dnia przedszkolaki przychodziły ubrane w innych barwach tj. czerwony, żółty, zielony i niebieski. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie, poprzez zabawy, wiersze, tańce i różne prace plastyczne utrwalały znajomość kolorów.

                                                                                                                                                                                                                                          Wowra Katarzyna

30 września odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci nowo przyjętych. Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie dla kilkulatków. Po nim stają się już oficjalnie przedszkolakami, to duży krok w ich drodze do samodzielności. Pasowanie odbyło się tak, że Pani wicedyrektor Anna Podeszwa kładła ogromny ołówek na ramieniu dziecka na znak włączenia go do grona przedszkolaków. Wcześniej jednak dzieci przywitały panią wicedyrektor śpiewaniem przedszkolnych piosenek. Na koniec rozdawane zostały dyplomy i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radosnych chwil w naszym przedszkolu!

Grupy: Krasnale, Elfy, Pszczółki i Motylki obchodziły Dzień Marchewki – był to dzień wyjątkowy – pomarańczowy, zdrowy i witaminowy. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce: jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Panie kucharki o dzieci zadbały i pyszne marchewkowe ciasto dla nich przygotowały 😊 Ten „bardzo zdrowy, pomarańczowy dzień” wypełniony był zabawami, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, próbowaniem marchewkowego soku, a także degustacją marchewki w surowej postaci.

Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!

W piątek 25 września było w naszych grupach: Pszczółek i Motylków smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi,  pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, wzięliśmy nożyki i zabraliśmy się do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! A największą niespodzianką był jogurt truskawkowy, który dodał uroku i smaku!