• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI NA DZIEŃ OTWARTY
W GMINNYM PRZEDSZKOLU W POŁOMI, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ
29 SIERPNIA (TJ. CZWARTEK) W GODZINACH OD 12.00 DO 16.00.
 
 
ZEBRANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH 
ODBĘDZIE SIĘ 28 SIERPNIA (TJ. ŚRODA) O GODZINIE 17.00
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W POŁOMI.
(Spotkanie odbędzie się w szkolnym amfiteatrze)
 
 

 

UWAGA

RODZICE DZIECI ZGŁOSZONYCH

NA DYŻUR WAKACYJNY!

Przed wysłaniem dziecka do przedszkola dyżurującego w wakacje, trzeba pamiętać o podpisaniu

„WARUNKÓW KORZYSTANIA ZE ŚWIADCZEŃ PRZEDSZKOLA W CZASIE TRWANIA DYŻURU WAKACYJNEGO”

w terminie 17-25 czerwca 2019 r., w przedszkolu pełniącym dyżur wakacyjny.

  Jeśli ww. dokument nie zostanie podpisany we wskazanym terminie, dziecko nie zostanie przyjęte, a w momencie spóźnienia wykreśli się je z listy zapisanych.

 

W piątek 31 maja w grupie V i VI z okazji Dnia Dziecka odbyło się „Gazetowe party”. Tego dnia przedszkolaki przybyły do przedszkola w strojach wykonanych z gazet. Dzieci przebrane były za pajacyki, motylki, rycerzy, królów i królowe oraz wiele innych postaci. Nie zabrakło ciekawych rekwizytów wykonanych z gazet, tj. różdżki, szable, kwiaty, wachlarze czy nakrycia głowy. Każde przebranie było ciekawe, pomysłowe i wywoływało zachwyt u pań i pozostałych dzieci. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, rozpoczęliśmy odliczanie i ochoczo wkroczyliśmy do gazetowej sali. Piękne dekoracje wykonane przez rodziców, wspaniałe dyskotekowe światła, odpowiednia oprawa muzyczna – lista dziecięcych i popularnych przebojów i oczywiście fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnej zabawy. W przerwach na odpoczynek był poczęstunek oraz gazetowe konkursy. Dopełnieniem dnia był wyjście do sklepu na lody, które ufundowali dzieciom ich rodzice. Dzień był fantastyczny i pełen niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych dekoracji oraz pomysłowych strojów dla dzieci!

W środę 5 czerwca przedszkolaki z grupy I „Krasnale” wybrały się z wizytą do cukierni w Połomi w celu zapoznania się z pracą cukiernika. Pani Grażyna wraz z mężem Mirosławem zaprezentowali nam maszyny do robienia ciasta, piec do wypieków, różnego rodzaju foremki do ciasta np. w kształcie kwiatka, samochodu. Pokazali nam również jak wyrabia się ciasto na pączki oraz jak powstają „kuleczki” pączków za pomocą specjalnej maszyny- przedszkolaki stwierdziły że to „jakieś czary mary”. Zostaliśmy również poczęstowani przepysznymi ciasteczkami. Na sam koniec naszej wyprawy ochłodziły nas (w ten upalny dzień) lody, z czego przedszkolaki były chyba najbardziej zadowolone. Dzieci bardzo miło wspominały wizytę w cukierni. Dziękujemy za możliwość przyjścia i opowiedzenia nam o pracy cukiernika-piekarza.                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tekst: Aneta Grzegoszczyk

W ramach innowacji „Paluszkowe wygibaski” przedszkolaki z grup I, II i III poszły na odwiedziny do świetlicy. Zajęcia u pani Basi, która prowadzi świetlicę, były ostatnim zadaniem realizowanym w ramach tegorocznej innowacji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się co można robić na świetlicy. Zobaczyły też różne prace plastyczne zapoznając się w ten sposób z nowymi ciekawymi technikami plastycznymi, przeznaczonymi jednak dla trochę starszych dzieci. Dla nich, pani Basia przygotowała łatwiejszą, ale równie ciekawą pracę plastyczną łączącą wyklejanie plasteliną i kolorowanie kredkami. Wszystkie dzieci bardzo pracowicie zaangażowały się w wykonane kolorowej sówki.

Dziękujemy bardzo serdecznie pani Basi za zaproszenie.

                                                                                                                                                                                                                                  Tekst: Katarzyna Wowra

 W grupach I, II i III odbyły się zajęcia z rytmiki. Nauczyciel muzyki Pani Lucyna przeprowadziła z dziećmi parę zabaw rytmicznych przy użyciu rekwizytów: gazety, wstążek. Kolejną atrakcją była gitara, na której pani Lucyna grała piosenki, a dzieci śpiewały piosenki oraz naśladowały odgłosy zwierząt. Wizytę umiliły nasze starsze koleżanki ze szkoły, które zaprezentowały swoje talenty gry na instrumentach: skrzypcach, saksofonie i klarnecie.

Był to niezwykle miły i muzykalny dzień. Bardzo dziękujemy gościom za bardzo miłe zajęcia.

                                                                                                                                                                                                                                    Tekst: Danuta Herok

 27 maja przedszkolaki z wszystkich grup, uczestniczyły w koncercie instrumentalnym pt. „Guzikowe figle”. Poznały wygląd i dźwięk jaki wydaje akordeon. Usłyszały też kilka utworów granych na tym instrumencie. Muzykom skutecznie udało się zaangażować dzieci w muzyczne zabawy. Występ wszystkim bardzo się podobał, za co artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

                                                                                                                                                                                                                                  Tekst: Danuta Herok

 

 

Oferta dotyczy dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2018/2019.

W wakacje w przedszkolach zaplanowane są przerwy urlopowe. Rodzice, którzy nie są  w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom w czasie, gdy ich przedszkole będzie zamknięte mogą posyłać swoje pociechy do dyżurujących placówek.

 

Karta zgłoszenia na dyżur wakacyjny-lipiec 2019 - pobierz

Zasady dotyczące spisów:

 1. Informacje o terminach dyżurów i przedszkolach pełniących dyżur przekazuje rodzicom dyrektor przedszkola do którego uczęszcza dziecko. Ogłoszenie dyrektora zawiera numery i adresy dyżurujących przedszkoli wraz z terminami trwania dyżurów. Ogłoszenie zostaje podane do wiadomości rodziców w sposób zwyczajowo przyjęty   w danym przedszkolu.

 2.  Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola dyżurującego jest wypełnienie i złożenie przez rodziców/opiekunów prawnych kart zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny  w wybranym przedszkolu w terminie: od 3 czerwca 2019 r. do 14 czerwca 2019 r.

 3. Warunkiem przygotowywania posiłków przez przedszkole dyżurujące jest grupa wychowanków składająca się co najmniej z 10 osób.

 4. Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny, które zostało zgłoszone po przekroczeniu wyznaczonego terminu może nastąpić w przypadku wolnych miejsc i jest uzależnione od decyzji dyrektora dyżurującego przedszkola.

 5. W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci zgłoszone na 6 lub więcej godzin oraz dzieci rodziców pracujących.

 6. Przed wysłaniem dziecka do przedszkola dyżurującego w wakacje trzeba pamiętać o podpisaniu „Warunków korzystania ze świadczeń przedszkola w czasie trwania dyżuru wakacyjnego” w terminie 17 czerwca 2019 r.  a 25 czerwca 2019 r. w przedszkolu pełniącym dyżur wakacyjny.

 7. Bez podpisania warunków korzystania ze świadczeń przedszkola dziecko nie zostanie przyjęte, a w momencie spóźnienia wykreśli się je z listy zapisanych.

 8. Dyżur wakacyjny w 2019 r. pełnią:

od 1 lipca do 31 lipca 2019r. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Połomi , ul. Szkolna21, 44-323 Połomia, tel.32-476-04-93-szkoła, 32-476-04-52- przedszkole

-  od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r.  –Przedszkole „Wesoły dzwoneczek” w Mszanie, ul. 1 Maja 81, tel. 32-472-00-789 lub 885-980-000.

Szczegółowych informacji o dyżurze wakacyjnym udziela dyrektor przedszkola dyżurującego.

 

W dniu 22.05.2019 r. został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Wiosenne kwiaty”. W konkursie uczestniczyło 36 dzieci z Gminnego Przedszkola w Połomi oraz z Przedszkola „Wesoły dzwoneczek” w Mszanie. Prace podzielono na dwie grupy wiekowe 3-4 -latki oraz 5-6- latki. Z obu grup wiekowych wyłoniono trzy miejsca oraz wyróżnienia. Komisja konkursowa w szczególności zwracała uwagę na samodzielność wykonanej pracy przez dziecko. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Z kolei wyróżnione prace nagrodzone zostały książkami oraz przyborami szkolnymi.

W grupie młodszej:

I miejsce otrzymał: Kacper Szulik

II miejsce otrzymał: Jan Salamon

III miejsce otrzymała: Milena Mieszaniec

Wyróżnienie: Eryk Kubeczek

W grupie starszej:

I miejsce otrzymała: Alicja Szulik

II miejsce otrzymał: Błażej Rduch

III miejsce otrzymała: Karolina Czernek

Wyróżnienia otrzymały: Zofia Salamon i Hanna Folwarczny

Gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie w wykonanie prac konkursowych.

                                                                                                                                                                                                                               Tekst: Aneta Grzegoszczyk

 

 Czytanie jest niezwykłą wartością dla człowieka. Czytanie rozwija język, pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację, uczy myślenia, rozbudza zainteresowania, przynosi ogromną wiedzę. Czytanie buduje więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem, wzmacnia rozwój psychiczny dziecka, wzmacnia jego samo uznanie oraz jest znakomitym sposobem na budowanie mocnego systemu wartości dziecka i kształtuje jego wrażliwość moralną (I. Koźmińska, E. Olszewska, 2010, s. 15).

Dnia 09.05 oraz 10.05.2019 przedszkolaki z grupy IV wybrały się z wizytą do biblioteki szkolnej oraz gminnej. Dzieci mogły bliżej poznać to wartościowe miejsce. Dowiedzieliśmy się co należy zrobić aby stać się czytelnikiem, jak należy obchodzić się z książką. Na własne uszy słyszeliśmy wiersz „ Skarga książki” Rozwiązaliśmy zagadki o różnych bohaterach z książek. Dzieci z radością wypożyczyły wybraną przez siebie książkę do domu. Dziękujemy Pani Jagnie i Pani Justynie za możliwość odwiedzin i ciekawe zajęcia.

                                                                                                                                                                                                                                         Aneta Zniszczoł

Wiek przedszkolny to okres, w którym ujawniają się różne uzdolnienia. Należy je jak najwcześniej rozpoznać i rozpocząć pracę na ich rozwijaniem. Zdolności mogą przejawiać się w różnych dziedzinach działalności . Są dzieci, które rodzą się obdarzone nieprawdopodobnym talentem. Jako trzylatki potrafią czytać, pisać, grać na fortepianie, rysować prawie jak profesjonaliści, liczyć. Podstawą skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie jest postawa twórcza. Dzieci są z natury kreatywne, dlatego zdolność te należy w nich pielęgnować i rozwijać poprzez aktywność muzyczną, wokalną, plastyczną, ruchową, werbalną, czyli twórcza postawą dziecka wobec wszelkiego rodzaju działalności.

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy IV „Motylki” prezentowały swoje talenty muzyczne,taneczne, plastyczne. Zaprosiliśmy także ciekawych i utalentowanych gości do naszej grupy. Jako pierwszy odwiedził nas Pan Aleksander- muzyk i nauczyciel w szkole muzycznej. Opowiedział o swojej pasji, zaprezentował grę na trąbce. Był także mały konkurs „Jaka to melodia”, a na koniec każdy chętny mógł spróbować „dmuchnąć” w trąbkę. Kolejnym gościem była Pani Ola- nauczyciel muzyki, instruktor tańca. Mieliśmy okazję zatańczyć z prawdziwymi pomponami cheerleaderek. Pani Ola zaprezentowała nam swoje puchary i medale. Największą frajdę sprawił nam taniec- zumba. Na twarzach dzieci gościł uśmiech i zainteresowanie. Jeszcze raz dziękujemy naszym Gościom za przybycie do naszej grupy, za poświęcony czas i zaangażowanie w rozwijanie talentów u dzieci.

                                                                                                                                                                                                                                           mgr Aneta Zniszczoł

 Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W dniu 10 maja dzieci z gr. III odwiedziły Gminną Bibliotekę. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Pszczółki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Nie zabrakło głośnego czytania oraz rozwiązywania zagadek. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pieczątki na rękę oraz cukierki za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Bardzo dziękujemy p. Justynie za miłe spotkanie oraz włączenie się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”

                                                                                                                                                                                                                                       Tekst: Danuta Herok

 

W zeszłym tygodniu przedszkolaki poznawały pracę ludzi w różnych zawodach. Jednym z tych zawodów, był zawód kucharza. Zaprosiliśmy więc panią Jankę, naszą przedszkolną kucharkę, aby opowiedziała nam trochę o swojej pracy i pokazała jak „kula się” kluski śląskie, które wspólnie z nią zrobiliśmy. W ramach zajęć, poszliśmy z panią Kasią zwiedzić szkolną stołówkę, żeby zobaczyć na własne oczy, jakich przedmiotów używają panie kucharki, w swojej codziennej pracy. Zobaczyliśmy co gotują dla nas na obiad i sami wrzuciliśmy do garnka zrobione przez nas, kluski śląskie, które później zjedliśmy ze smakiem. Razem z panią Anetą zabawiliśmy się w piekarzy i zrobiliśmy z masy solnej chlebki, które pomalowaliśmy farbą.

Zajęcia z tygodnia „O zawodach”, realizowały założenia innowacji pedagogicznej „Paluszkowe wygibaski”, gdyż dzięki wykonywanym pracom plastycznym, przy użyciu ciekawych materiałów plastycznych, skutecznie usprawnialiśmy swoje paluszki.

                                                                                                                                                                                                                                          Tekst: Wowra Katarzyna