• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

W dniu 20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasza szkoła świętowała ten dzień z organizacją UNICEF realizując już dziewiąty projekt.

W klasach młodszych oraz w świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne. Uczniowie obejrzeli prezentację oraz filmy, zaś obok sali biblioteki powstała gazetka dotycząca Konwencji
o prawach dziecka. W tym dniu uczniowie klas I-III przyszli ubrani na niebiesko, w ten sposób jednoczyli się ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Koordynatorkami projektu były: Barbara Konsek, Jagna Adamek i Anna Brzenczek.

Na przełomie lutego i marca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Połomi pod okiem p. Basi Kosek, Jagny Adamek i Anny Brzenczek przystąpili już po raz ósmy do akcji organizowanej przez UNICEF Polska „Wszystkie Kolory Świata”.

W ramach akcji dzieci przygotowały szmaciane laleczki. Laleczki te były niezwykłe, bo symbolizowały pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci. Każda z nich miała swoją tożsamość. Uczniowie wybrali kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie lalki, określili jej strój, imię i wiek a wszystkie te dane umieścili w „akcie urodzenia”. Uczestnicy projektu wykazali się dużą kreatywnością. W akcję zaangażowali się rodzice, dziadkowie i opiekunowie. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe, szmaciane dzieła sztuki.

Laki zaprezentowane zostały na wystawie. Następnie uczniowie mogli zaopiekować się wybraną lalką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci.

W wyniku przeprowadzonej zbiórki zebraliśmy kwotę 290,00 zł. Suma ta przelana została
na konto organizacji UNICEF Polska.

Bardzo dziękujemy Rodzicom, Dziadkom i Uczniom za uszycie przepięknych lalek i tym wszystkim, którzy je zakupili. Zebrane pieniądze pozwolą na zakup szczepionek a tym samym uratują życie wielu dzieciom.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie „Wszystkie kolory świata”, którego celem będzie przygotowanie, specjalnej charytatywnej laleczki UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów (zakup szczepionek). Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj z którego pochodzi. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Dzięki współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki, które będzie można nabyć na kiermaszu szkolnym w cenie co najmniej 15,00 zł. Chętne dzieci, które chcą wykonać lalkę proszone są o odebranie u p. Ani Brzenczek, p. Basi Konsek (świetlica) lub p. Jagny Adamek (biblioteka) szablonu, według którego lalka ma być uszyta. Termin oddania prac – 1 luty.

Znalezione obrazy dla zapytania wszystkie kolory świata

Znalezione obrazy dla zapytania wszystkie kolory świata

 

 

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy w tym roku szkolnym odbyła się zbiórka pieniężna w ramach akcji Adopcja Serca. Przypominamy, że nasza szkoła wspomaga dwoje dzieci z Trzeciego Świata w ich drodze ku edukacji i lepszemu życiu.

Klasa VIB przez kilka dni odwiedzała chętne klasy i grupy przedszkolne ze skrzynką adopcyjną, racząc ofiarodawców upominkami w postaci słodyczy. Najhojniejsi darczyńcy mogli także liczyć na specjalne naklejki w kształcie serca propagujące naszą akcję. Podczas zbiórki zebrano sumę aż 1060 zł!!

W imieniu naszych podopiecznych, serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy sprawiali, że z każdym krokiem skrzynka stawała się coraz cięższa :)

Tekst i zdjęcie: Monika Żabicka (koordynatorka akcji)

 

 

 

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom oraz uczniom za udział w projekcie edukacyjno-zdrowotnym „Walczymy z hałasem”. Wykazaliście się kreatywnością i chęcią współpracy! Dziękuję za pomysłowe hasła i ciekawe plakaty, za wiersze o ciszy i bardzo przydatne kodeksy. Wasze propozycje ze „Skrzynki pomysłów do walki z hałasem” zaprezentuję w przyszłym roku szkolnym. Już dziś zachęcam Was do udziału w drugiej edycji naszego projektu. Koordynator: Beata Oślizło

Nasza szkoła znalazła się w gronie szkół, które przystąpiły do realizacji projektu Eksperci Programowania w podregionie rybnickim. Wszyscy nauczyciele klas I-III brali udział w szkoleniu , w trakcie którego zostali przygotowani do prowadzenia zajęć z podstaw programowania, zdobyli umiejętności z zakresu efektywnego wykorzystywania narzędzi informatycznych w edukacji wczesnoszkolnej. Następnym etapem szkolenia były warsztaty dla uczniów klas I - III z podstaw programowania. Dzieci poprzez zabawę uczyły się podstaw programowania z użyciem programu Baltie. Bawiły się na macie edukacyjnej i uczyły się programowania robotów z klocków LEGO WeDo 2, przez co rozwijały kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. Po zakończeniu projektu placówka zyskała materiały i pomoce dydaktyczne (maty edukacyjne, cztery komplety klocków LEGO WeDo 2) przydatne do prowadzenia zajęć programowania.

Tekst: Anna Brzenczek

 

Celem działań jest:

- uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka

- świadome ograniczanie przez uczniów hałasu w swoim otoczeniu

- ograniczenie hałasu w szkole

Efekty dla uczniów:

Dzieci znają zagrożenia płynące z przebywania w hałasie, bawią się i rozmawiają ciszej.

W roku szkolnym 2017/2018 w semestrze letnim już po raz drugi szkoła przystąpiła
do projektu edukacyjnego UNICEF „zawody dla Afryki”. Koordynatorkami projektu były: Anna Brzenczek, Barbara Konsek i Jagna Adamek.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas I oraz uczestnicy zajęć świetlicowych
i bibliotecznych. Dzieci zapoznały się z szerokim problemem braku wody na świecie

Dzięki dołączonej płycie i gotowym scenariuszom uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach wzbogaconych o materiały filmowe.

Projekt „zaWody dla Afryki” to już siódmy projekt UNICEF-u przeprowadzany w naszej szkole. Wszystkie projekty cieszyły się dużą popularnością i zaangażowaniem wśród uczniów.

 

 

W roku szkolnym 2017/2018 w semestrze letnim szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Koordynatorkami projektu były: Anna Brzenczek, Barbara Konsek i Jagna Adamek. Cel projektu to :

 • Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka,

 • Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,

 • Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci
  z Syrii.

 

W wyniku przeprowadzonej zbiórki zebrano kwotę 525,50 zł. Suma ta przelana została na konto organizacji UNICEF Polska.

Koordynatorki bardzo dziękują rodzicom i dzieciom za zaangażowanie !

 

 

 

Ostatnia zbiórka w ramach akcji Adopcji Serca okazała się absolutnie rekordowa! Dzięki hojności uczniów szkoły i podopiecznych przedszkola zebraliśmy aż 1012 zł! Dużą popularnością cieszyły się przygotowane specjalnie na tę zbiórkę naklejki „Przyjaciela Adopcji Serca”, które wraz ze specjalną pulą słodyczy można było dostać za datek co najmniej 10zł. Okazało się, że Mengo i Jado (nasi mali podopieczni) mają w ZSP w Połomi naprawdę wielu przyjaciół.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM !

Zbiórkę przeprowadziła, jak zawsze, p. Monika Żabicka wraz z klasą Vb.

 

Na przełomie listopada i grudnia samorząd uczniowski przeprowadził w naszej szkole akcję „Góra Grosza”. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Akcja Adopcja Serca na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych przedsięwzięć. Jednakże ten rok szkolny jest wyjątkowy. Oto, dzięki Waszej hojności, mogliśmy zaopiekować się drugim dzieckiem! Jest nim 4-letni Jado z Burundii. Jado ma dwie starsze siostry i mieszka wraz z nimi oraz rodzicami w szałasie przykrytym liśćmi bananowca i już pomaga w obowiązkach domowych. Przypominamy, że naszą pierwszą podopieczną jest już 14-letnia Queen, która mieszka z matką i dziewięciorgiem rodzeństwa w Kongo.

Podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy dla tych dzieci 466 zł, za co serdecznie dziękujemy!

Tekst: Monika Żabicka

Jado z rodzina

 

Informujemy, że z dniem rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczynamy nabór na zajęcia dodatkowe w ramach projektu "Ułatwić start - uczeń młodszy w Szkole Podstawowej w Połomi” Szczegółowe informacje na temat zajęć i procedury rekrutacji znajdą Państwo poniżej.

Oświadczenie uczestnika - uczeń - pobierz

Formularz zgłoszeniowy - uczeń - pobierz

 

Pobiliśmy kolejny rekord! Podczas ostatniej zbiórki w ramach akcji Adopcja Serca zebraliśmy aż 636 zł! Zakupione przez uczniów klasy IVb cukierki rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Najbardziej hojni wrzucali do skrzynki banknoty nawet 50-złotowe! Dzięki temu suma zebranych pieniędzy po raz kolejny okazała się najwyższą z dotychczasowych. Nasi uczniowie oraz ich rodzice stale udowadniają, że mają naprawdę wielkie serca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Tekst i zdjęcie: Monika Żabicka

 

W ubiegłym tygodniu po raz kolejny nasza szkoła przygotowała paczki świąteczne dla bezdomnych zwierząt! W tym roku dzieci szkolne i przedszkolne wspomogły podopiecznych jastrzębskiego stowarzyszenia PSYjaciele i z okazji Świąt Wielkanocnych przekazały dla pokrzywdzonych przez los psów i kotów ogromne paczki pełne smakołyków. Paczki zostały przez dzieci pięknie ozdobione, a nierzadko też okraszone wierszykami. Każda klasa i grupa przedszkolna przygotowała prezent dla jednego konkretnego zwierzątka, którego zdjęcie widniało na pudełku.

 W czwartek, 30 marca, organizatorka akcji - p. Monika Żabicka zawiozła paczki do siedziby stowarzyszenia, gdzie z wielkim zaskoczeniem i jeszcze większą radością odebrała je pani Magda. Na ręce organizatorki przekazała ogromne podziękowania, które i my teraz przekazujemy wszystkim naszym dzieciom i ich rodzicom!! Wasza hojność nie zna granic! :D